کدخبر:
218865
تاریخ انتشار:
۳ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جوابیه عضو شورای شهر رشت به خبر منشر شده در خزرآنلاین

به گزارش خزرآنلاین، عضو شورای شهر رشت با ارسال جوابیه به تحریریه خزرآنلاین نسبت به برخی اخبار منتشر شده واکنش نشان داد. در این جوابیه آمده است:

جناب آقای محسن خاکزاد
مدیرمسئول محترم پایگاه خبری خزرآنلاین

با سلام

پیرو درج مطلبی با عنوان " علیپور برای سپاه هم تعیین تکلیف می کند؟!/ توجیه عجیب علیپور در واکنش به ساخت خانه برای خانواده شهدای مدافع حرمی که خانه ندارند!" به کد خبری 218731 منتشر شده در تاریخ 24 دی 97 و همچنین مطلب دیگری با عنوان "با ساخت خانه برای خانواده شهدا مخالفند اما با پرداخت 500 میلیون تومان به داماش، موافق!" به کد خبری 218765 منتشر شده در تاریخ 26 دی 97 ضروری است طبق ماده 23 قانون مطبوعات جوابیه ذیل را در همان بخش از آن پایگاه خبری منتشر نمایید تا نکات اشاره شده جهت تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی شود.

1.مقایسه متن خبر نخست و تیتر خبر دوم به وضوح نشان دهنده تناقض در مطالب منتشر شده توسط آن رسانه می باشد. در متن خبر نخست به نقل از محمد حسن علیپور عضو محترم شورای اسلامی شهر رشت آمده است "بنده با این لایحه موافقم" و سپس به نکاتی نیز اشاره شده است اما در تیتر خبر دوم، آن رسانه در اقدامی عجیب از مخالفت محمد حسن علیپور با ساخت خانه برای خانواده شهدا خبر داده است در حالی که مستندات رای مثبت این عضو شورا به لایحه مذکور موجود است.

2.در پاسخ به بیان این موضوع که "با تفکر شما می بایست تمام کمک به خانواده معظم شهدا توسط نهادهایی همچون بنیاد شهید لغو گردد چرا که ممکن است از اجر شهدا کم شود!" توسط آن رسانه لازم به ذکر است که بدیهی است ساخت خانه برای خانواده های شهدا که امنیت کشور مرهون زحمات و از خودگذشتگی های آن عزیزان می باشد امری پسندیده است و محمدحسن علیپور عضو محترم شورای اسلامی شهر رشت نیز با کلیات این لایحه مخالفتی نداشته است بلکه به دلیل گزارش های واصله به ایشان در خصوص اینکه این موضوع تنها مربوط به یکی از خانواده های شهدا است، خواستار نگاه عادلانه به تمامی خانواده های شهدا بوده چرا که تمامی شهدا عزیزند و قطعا هر فردی که به درجه رفیع شهادت نایل آمده، به دنبال مسائل دنیوی و نگاه تبعیض آمیز به خانواده اش نیز نبوده و دل از تعلقات دنیوی رهانیده است به همین دلیل بر یکایک ما واجب است تا در تصمیماتمان طوری عمل نماییم که با نگاه آن بزرگواران در تضاد نباشد. این نگاه به هیچ عنوان به معنای مخالفت با حمایت از خانواده های شهدا نیست.

3.از آنجا که امکان ساخت خانه برای تمامی خانواده های شهدا به طور همزمان وجود ندارد ضروری است تا ضمن اولویت بندی، شاهد حضور تمامی دستگاه ها و مشارکت در حد توان آن دستگاه ها باشیم تا به نتیجه مطلوب تری در راستای تحقق این اهداف دست یابیم.

4.کار و کارگر از جایگاه ویژه ای نزد دین مبین اسلام برخوردار است و بارها بر پرداخت به موقع حق و حقوق کارگران تاکید شده است. مراجعات کارگران شهرداری رشت به این عضو شورا، نشان دهنده اوضاع اقتصادی نامناسب این قشر است که مشکلات فراوانی را در زمینه تامین هزینه های اجاره مسکن، درمان و... در پی داشته است. تاخیر در پرداخت حقوق ها به دلیل مشکلات اقتصادی که شهرداری رشت نیز با آن مواجه است و گرانی های اخیر از جمله عوامل به وجود آمدن این مشکلات بوده است. جنگ اقتصادی که به واسطه تحریم های ظالمانه و رفتارهای خصمانه برخی کشورها به کشور تحمیل شده است شرایط ویژه ای را رقم زده که عبور از آن جز با همدلی و اتحاد و توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر میسر نخواهد بود و محمدحسن علیپور عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با همین تفکر ضمن موافقت با لایحه ساخت خانه برای خانواده های شهدا، به بیان برخی مشکلات کارگران و پاکبانان در زمان بررسی لایحه پرداخت.
5.رویکرد محمدحسن علیپور به عنوان عضو شورا هیچگاه حضور در مقابل دوربین ها برای ثبت تک تک اقدامات صورت گرفته نبوده است. این عضو شورا پس از کسب آرای لازم در انتخابات گذشته شوراها و ورود به پارلمان محلی، بارها در میان پاکبانان و نیروهای حجمی حضور یافته و پیگیری مشکلات این قشر را در اولویت کاری خود قرار داده است. دیدارهای چهره به چهره با مردم و اقشار آسیب پذیر نشان دهنده نگاه این عضو شورا به این مسائل است. بی شک رای قابل توجه محمدحسن علیپور در انتخابات شوراها پیام روشنی را به همراه داشت و کارگران و پاکبانان شهرداری به دنبال معرفی نماینده ای از جنس خود بودند تا پیگیر مطالبات و حق و حقوق مغفول مانده و گاه پایمال شده آنان باشد. هرچند برتن کردن لباس پاکبانی توسط این عضو شورا و یا حضور به عنوان پاکبان در معابر شهری پس از پایان انتخابات و حضو در شورا امری پسندیده است و حضور چندین باره با لباس پاکبانی در صحن شورا نشان از آن دارد که محمدحسن علیپور گذشته و همکارانش و همینطور وعده هایش را فراموش نکرده است اما این امر به تنهایی گره گشای مشکلات قشر کارگری نخواهد بود. بی شک پاکبانان بیش از آن که نیاز به نماینده ای داشته باشند که در کنارشان همه روزه به نظافت خیابان ها بپردازد نیاز به نماینده ای دارند که از حق و حقوقشان دفاع کند و مشکلاتشان را رفع نماید که پیگیری راه اندازی شرکت زیر مجموعه شهرداری رشت به منظور ساماندهی وضعیت نیروهای حجمی،نمونه ای از تلاش های این عضو شورا به منظور به یادگار گذاشتن اقدامی ماندگار برای این قشر است.

6.بار دیگر تاکید می گردد محمدحسن علیپور ملک و خودروی شخصی ندارد و در یک منزل اجاره ای سکونت دارد. این منزل اجاره ای واقع در بلوار شهید افتخاری و محله تندگویان است که از ارزان ترین محلات رشت به شمار می رود و بدیهی است حضور در منازل اجاره ای دائمی نخواهد بود. نداشتن خودرو و منزل شخصی، خود گواهی بر سلامت مالی محمدحسن علیپور در دوران حضور در شورای اسلامی شهر رشت بوده است و قطعا دستگاه های نظارتی به خوبی از این مسائل مطلع هستند و هیچ مساله پنهانی در این خصوص وجود ندارد.

7.حمایت از داماش و سپیدرود به عنوان دو ظرفیت اجتماعی و هویتی که حضور و موفقیتشان در مسابقات موجب نشاط عمومی و تعریف اوقات فراغت سالم برای جوانان شهر رشت و استان گیلان می گردد همواره در دستور کار مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر رشت قرار داشته است و این مساله ارتباطی با اینکه چه فردی در کادر مدیریتی این دو تیم حضور دارد نداشته است. اما ضمن موافقت با همین حمایت ها نیز بارها تاکید شده است که اولویت اول در هزینه های شهرداری رشت باید پرداخت حق و حقوق کارگران باشد و حتی در مسائلی اینچنینی که منافع عمومی را به همراه دارد باز هم دفاع از حقوق کارگران توسط محمدحسن علیپور در اولویت قرار گرفته و فراموش نشده است.

8. بیان نقطه نظرات و جوانب امر در تصمیم گیری به معنای مخالفت با یک موضوع نیست و به تصمیم جامع تر کمک خواهد کرد و لازمه کار شورایی است. لذا این نظرات به معنای دخالت در تصمیمات سایر نهادها نبوده است.

9.انتظار می رود رسانه ها در راستای تنویر افکار عمومی از ایجاد شائبه و حاشیه سازی های بی مورد پرهیز نمایند و ضمن انجام رسالت مطبوعاتی و مطالبه گری، فرصت بهره برداری را در اختیار معاندین نظام قرار ندهند. بی تردید حضور کانال های تلگرامی بیگانه که منتظر بهره برداری از برخی مسائل در راستای ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند خطری است که هیچگاه نباید از آن غافل شد و رسانه ها نیز در این مهم مسئولیتی سنگین بر عهده دارند. متاسفانه در ماه های اخیر شاهد آن بوده ایم که گاه برخی مطالب در برخی رسانه های داخلی ناخواسته به خوراک خبری همان کانال های معاند تبدیل شده است.

10.محمد حسن علیپور به عنوان فردی برآمده از جامعه کارگری که با پایبندی و دلبستگی به نظام و انقلاب و رهبری پای به عرصه مدیریت شهری گذاشته است به دور از منافع شخصی، خدمت به عموم مردم به ویژه اقشار کارگری و آسیب پذیر و همینطور شادی دل شهدا را در سایه پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در دستور کار قرار داده است و از هیچ کوششی در راستای تحقق این اهداف دریغ نخواهد کرد.

در پایان لازم به ذکر است تعامل رسانه های محلی با مدیران شهری می تواند به عنوان گامی موثر در راستای رفع نواقص و کاستی های موجود شناخته شود و امید است همه در کنار یکدیگر برای ساختن شهری آبادتر و توسعه یافته تر تلاش کنیم تا ضمن ارائه خدمتی در خور شان شهروندان فهیم رشتی، دل شهدای بزرگوار را نیز شاد کنیم.
جوابیه عضو شورای شهر رشت به خبر منشر شده در خزرآنلاین
#جوابیه عضو شورای شهر رشت به خزرآنلاین #جوابیه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
مهدی
ازانشای جوابیه مشخص است که این واکنش به حمایت از آقای علیپور انجام شده (یعنی وقتی می گیم عضو محترم شورا)یعنی نویسنده علیپورنیست وشخص دیگری بنای دفاع ازایشان را دارد حالا آن شخص کیست.شاید نگارنده وکیل ایشان باشداگرجواب مثبت است وای برماکه عضو لیسانس شورا یک جوابیه ساده نمیتواندبنویسد.وازیک وکیل کمک میگیرد.البته نگارنده بهتربود جوابیه رااز زبان علیپور می نوشت.یاعلیپور پس از مطالعه تغییراتی در استفاده از عبارات میداد.
پنجشنبه، 4 بهمن 13978:5:33
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
وقتی بر خبرتون صدق نیست بهتره اون اعلام نکنید رسانه محترم که جوابیه بگیرید!!!! مراعات کنید
جمعه، 5 بهمن 139717:5:16
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218865 1