کدخبر:
218939
تاریخ انتشار:
۷ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بعد از خیابان فروشی، رواج پدیده پارکینگ فروشی در سطح شهر رشت!

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که در اتفاقی عجیب یکی از معابر گلسار رشت به قصد انجام پروژه ساختمانی مسدود شده و ساختمانی چندطبقه با اسکلتی فلزی از پس آن سر درآورد به گونه ای که یک خیابان عمومی با شارع عام تبدیل به کوچه ای بن بست شد و بخش اعظمی از اراضی انتهای این خیابان که جنبه عمومی داشت صرف ساخت پروژه ای چندطبقه شد. این نه یک ادعا بلکه اتفاقی است بی سابقه شاید در تمامی شهرهای کشور!!

خیابان فروشی به سبک شهرداری رشت اما  تنها محدود به این یک مورد نمی شود. بارها دیده شده که به بهانه انجام پروژه های ساختمانی برخی از معابر پرتردد و باریک شهر رشت توسط وسایل نقلیه حمل آهن آلات و یا دستگاه های بتن ریز مسدود می شوند و خبری از ماموران رفع سد معبر که برخورد ضربتی با دستفروشان شهره اند، نیست.

حالا اما در اتفاقی عجیب ساکنان یکی از ساختمان های خیابان نواب رشت در سایه عدم نظارت مسئولان شهرداری با نصب موانع پلاستیکی و زنجیر، حد وسیع از خیابان مقابل محل سکونت خود را اشغال و تبدیل به پارکینگ اختصاصی خود کرده اند. اگرچه قریب به یک ماه از این اتفاق می گذرد اما مشخص نیست که چرا ماموران سد معبر شهرداری رشت اقدامی را برای اصلاح این وضعیت و تبدیل آن به گذشته صورت نمی دهند. 

تصاویر زیر به خوبی نشان می دهد که چگونه بخشی از یک خیابان عمومی به محلی مکانی اختصاصی برای منفعت طلبی عده ای محدود تبدیل شده است.     

  
بعد از خیابان فروشی، رواج پدیده پارکینگ فروشی در سطح شهر رشت!
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
کاربر
ساکنین این ساختمان جملگی پزشک می باشند که برای عبور مرور آسان خودشون کل پیاده رو رو با وقاحت تمام اشغال کردن . اتفاقا امروز صبح که از اینجا رد می شدم دیدم که موانع برچیده شده
دوشنبه، 8 بهمن 13978:3:21
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
گفت دانايي که: گرگي خيره سر، هست پنهان در نهاد هر بشر!... هر که گرگش را در اندازد به خاک رفته رفته مي شود انسان پاک وآن که با گرگش مدارا مي کند خلق و خوي گرگ پيدا مي کند در جواني جان گرگت را بگير! واي اگر اين گرگ گردد با تو پير روز پيري، گر که باشي هم چو شير ناتواني در مصاف گرگ پير مردمان گر يکدگر را مي درند گرگ هاشان رهنما و رهبرند... وآن ستمکاران که با هم محرم اند گرگ هاشان آشنايان هم اند گرگ ها همراه و انسان ها غريب با که بايد گفت اين حال عجيب؟ " فریدون مشیری
دوشنبه، 8 بهمن 139710:22:15
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218939 1