کدخبر:
218947
تاریخ انتشار:
۷ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قطع گاز پیرزن تنها در زمستان، با کدام دلیل، منطق و وجدان؟!

خزر: فرضا که قطع گاز این مادر تنها و سالخورده در این سرمای زمستان کاملا قانونی بوده است اما دخالت دادن وجدان در برخی امور لازم و ضروری است. امید است این حساسیتی که در وصول مطالبات از یک مادر سالخورده وجود داشته و چه بسا در صورت عدم انتشار این کلیپ، می توانست منجر به مرگ وی در یک شب سرد زمستانی شود، در وصول مطالبات از بدهکاران دانه درشت بانکی هم وجود داشته باشد.

به گزارش خزرآنلاین، انتشار کلیپی که حکایت از قطع گاز یک مادر سالخورده و تنهای گیلانی در روستای لادمخ صومعه سرا داشت، واکنش های فراوانی را برانگیخت. گویا مسئولان اداره گاز شهرستان صومعه سرا به علت ناتوانی این پیرزن تنها در پرداخت هزینه گازبها، اقدام به قطع گاز منزل او در این روزهای سرد زمستانی نمودند.

اگرچه با انتشار این کلیپ، اداره گاز گیلان خیلی زود گاز منزل این مادرسالخورده و تنها را وصل نمود اما این سوال به قوت خود باقی است که اگر این کلیپ تهیه و پخش نمی شد، چه بر سر این مادر تنها در این سرمای وحشتناک می آمد؟! تصویر دلخراش زیر نشان می دهد که این مادر سالخورده در شرایطی نامناسب و به علت طعی گاز، مشغول گرم کردن غذای خود بر روی هیزم است.

اگرچه مسئولان اداره گاز صومعه سرا خیلی سریع در پی پاسخ به افکار عمومی برآمده و مدعی شدند که قطع گاز منزل این پیرزن به علت بدهی 400 هزار تومانی و پس از اخطارهای فراوان صورت گرفته است، اما خطاب به فرد یا افرادی که با بی رحمی نسبت به قطع گاز این مادر سالخورده اقدام نموده اند، باید گفت: فرضا که قطع گاز این مادر تنها و سالخورده در این سرمای زمستان کاملا قانونی بوده است اما دخالت دادن وجدان در برخی امور لازم و ضروری است. امید است این حساسیتی که در وصول مطالبات از یک مادر سالخورده وجود داشته و چه بسا در صورت عدم انتشار این کلیپ، می توانست منجر به مرگ وی در یک شب سرد زمستانی شود، در وصول مطالبات از بدهکاران دانه درشت بانکی هم وجود داشته باشد. 

حضرت امام خمینی(ره) بارها در تاکید کرده اند که: گمان نمی‏کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد. ایشان همچنین در فرمایشات دیگری فرموده اند: خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار شوند. معاذ اللَّه که این با سیره و روش انبیا و امیر المؤمنین و ائمه معصومین- علیهم السلام- سازگار نیست.» (صحیفه امام، ج‏20، ص: 341)

مقام معظم رهبری هم در این خصوص فرموده اند: به آن کسی که محرومیت دارد و دستش از حقوق خود خالی مانده است، باید بیشتر توجه و همت و تلاش را اختصاص داد. لذا امام به طور دائم بر حقوق مستضعفان و محرومان و پابرهنگان تکیه می‌کرد. عملا هم در تمام مدت پیروزی انقلاب تا امروز و قبل از آن، کسانی که بیش از همه سینه سپر کردند، از نظام دفاع کردند، سختیهای نظام را به جان خریدند و در مقابل دشمنان ایستادند، طبقات محروم و پابرهنه و مستضعفان جامعه بوده‌اند. این‌ها باید بیش از دیگران مورد توجه قرار گیرند.

باید از مسئولان اداره گاز شهرستان صومعه سرا و مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان پرسید آیا این مادر سالخورده توانایی پرداخت گازبها را داشته و از پرداخت آن ممانعت کرده که در این روزهای سرد زمستانی اقدام به قطع گاز منزل وی نمودید؟ اگر مادر شما هم چنین وضعیتی داشت، اقدام به قطع گاز مصرفی وی می نمودید؟
قطع گاز پیرزن تنها در زمستان، با کدام دلیل، منطق و وجدان؟!
#اداره گاز گیلان #گاز صومعه سرا


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
مبارکی
چه بی معرفتن آین مملکت اسلامی نیست خدا جوابشون میده جواب مظلوم ظلم نیست زورتون جایی خرج کنید که ناحقی توش باشه اینهمه پول دولت برده خورده شد این پولها باید گذاشت لای کفن سفیدتون اون موقع که صدای مظلوم میاد ظالم نمیشنوه خدا بدترین عذابها نصیبش میکنه
دوشنبه، 8 بهمن 139710:13:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

آشنا
با سلام ، متاسفانه در یک اقدام غیر حرفه ای و هدفدار نسبت به انتشار اینگونه از کلیپهای ساختگی اقدام میگردد اولاً 10 روز گاز قطع نبوده بلکه یک روز بوده ثانیاً این مادر تحت پوشش کمیته ی امداد بوده و بارها از طرف کمیته ی امداد قول پرداخت داده شد لیکن تا کنون عمل نگردید ثالثاً از این دست خانوارها بسیار زیاد بوده که حتی وضعیت معیشتی آنها شاید بدتر میباشد لیکن به موقع قبوض خود را پرداخت میکنند و از همه مهمتر قبوض گازی که توسط مردم پرداخت میگردد تماماً به خزانه ی دولت واریز میگردد و حتی یک ریال آن هم به حساب شرکت گاز واریز نمیشود . از این پولهای واریزی به خزانه است که ماهیانه یارانه ی مردم پرداخت میشود و چنانچه ماهیانه مبلغی که برای شرکت گاز برای دریافت پول گاز مشخص نموده اند به خزانه واریز نگردد تمامی مسئولین و کارمندان شرکت گاز را زیر سوال برده و توبیخ مینمایند حال با این اوصاف چه باید کرد اگر گاز قطع شود اینگونه شرکت گاز زیر سوال است و اگر گاز قطع نگردد و پول واریز نشود به گونه ی دیگری توبیخ میگردد ، واقعاً چه باید کرد ؟؟؟؟
دوشنبه، 8 بهمن 139720:34:15
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
خزر آنلاین حاضرم گلیه بدهبغ این ماد. مهربان و دلسوز را نقدا ویکجا بپر دارم
يکشنبه، 7 بهمن 139720:39:17
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

گیلانی
وجدان از کشور ما رفته ؟ فقط پول باید داد ؟ آن کسی که گاز این مادر سالخورده را قطع کرده از همه ........... تر بوده ؟ امان از روزگار غریب ؟
سه شنبه، 9 بهمن 139715:44:32
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218947 1