کدخبر:
218967
تاریخ انتشار:
۸ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قربانی؛ نماینده مردم آستانه یا نماینده لابی پزشکان در مجلس؟!

خزر: گویا فریاد لابی پزشکان در مجلس، هر جا که قرار است اندکی از درآمدهای میلیونی آنان کم شود، از گلوی چند نماینده مجلس به آسمان بلند می شود. یکی از این نمایندگان، قربانی نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی است. آخرین اظهارنظر قربانی از این دست در واکنش به فرار مالیاتی بزرگ پزشکان بوده است. در حالی که دولت برای جبران کسری بودجه خود مالیات های گوناگونی را وضع و تا آخرین ریال آن را تمام و کمال از عامه مردم و کارمندان دریافت می کند، آمارها نشان می دهد 80 درصد پزشکان دست به فرار مالیاتی می زنند!

به گزارش خزرآنلاین، پزشکان از لابی قدرتمندی در مجلس برخوردارند. در اکثر مواقع، هر نماینده ای هم که پزشک باشد، فارغ از جناح بندی های متداول سیاسی، جذب این لابی می شود و تمام توان خود را در راه ارضای زیاده خواهی پزشکان به کار می گیرد. شاید به همین دلیل است که برخی از اطبا خود را چیزی فراتر از مردم می بینند و با بیماران و مراجعان به مراکز درمانی چون مزاحمانی برخورد می کنند که ارزش صرف وقت ارزشمند آنان را ندارند! 

تصویب و اجرای طرحی همچون طرح تحول سلامت شاهکار دیگری از این لابی قدرتمند است. طرحی که مثلا قرار بود با سه هدف اصلی کاهش پرداختی مردم در نظام سلامت، افزایش کیفیت و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در کشور به اجرا دربیاید اما در عمل به نفع جیب پزشکان تمام شد و افزایش 330 درصدی دریافتی پزشکان را به همراه داشت. قابل تامل آن که وزیر پیشین بهداشت هم به محض اینکه فهمید حتی بودجه کلان دولت پاسخگویی زیاده خواهی پزشکانی که با اجرای این طرح، زیرمیزی را به رومیزی قانونی بدل کرده بودند، نیست، از سمت خود استعفا داد تا پزشکان افت درآمدهای میلیونی خود را از چشم وی نبینند!

قربانی؛ نماینده ای که در خدمت لابی پزشکان است؟!

گویا فریاد لابی پزشکان در مجلس، هر جا که قرار است اندکی از درآمدهای میلیونی آنان کم شود، از گلوی چند نماینده مجلس به آسمان بلند می شود. یکی از این نمایندگان، قربانی نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی است. آخرین اظهارنظر قربانی از این دست در واکنش به فرار مالیاتی بزرگ پزشکان بوده است. در حالی که دولت برای جبران کسری بودجه خود مالیات های گوناگونی را وضع و تا آخرین ریال آن را تمام و کمال از عامه مردم و کارمندان دریافت می کند، آمارها نشان می دهد 80 درصد پزشکان دست به فرار مالیاتی می زنند! قابل تامل آن که بسیاری از پزشکانی که درآمدهای نجومی در ماه دارند، از نصب دستگاه های کارت خوان ممانعت ورزیده و به منظور مشخص نبودن میزان درآمد واقعی شان، بیماران را مجبور به پرداخت پول نقد می کنند. این در حالی است که بخش عظیمی از پزشکان در دانشگاه های کشور تحصیل و با مالیات های دیگران به این رتبه و جایگاه رسیده اند و نباید در پرداخت مالیات کوتاهی کنند.

در چنین فضایی و در حالی که فرار مالیاتی پزشکان به استناد آمار و ارقام مسجل و بسیاری از بیماران از نبود دستگاه های کارت خوان در مطب های پزشکی گلایه کرده اند، قربانی، نماینده آستانه در مجلس شورای اسلامی مدعی است که در قضیه تعیین مالیات برای پزشکان فضاسازی صورت گرفته است و این فضاسازی می تواند خسران بسیار بزرگی برای خدمتگذاران عرصه سلامت ایجاد کند!! وی می افزاید:  کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی چرا باید برای یک صنف خدوم تعیین تکلیف مالیاتی کند؟

قربانی و حمایت از دریافت های غیرقانونی داروخانه داران از مردم!

 البته این نخستین باری نیست که نماینده آستانه که از قضا خودش هم پزشک می باشد، چنین اظهاراتی را در حمایت از لابی پزشکان بر زبان می راند. وی پیش تر هم به انتقاد از رای دیوان عدالت اداری برای حذف حق مدیریت داروخانه‌ها پرداخته و گفته بود: داروخانه‌ها در مورد مطالباتی که داشته اند متضرر شده اند تاجاییکه توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارند!

وی در قسمت دیگری از اظهارات خود، با بیان اینکه دریافت حق مدیریت از جمله حقوق مسلم داروخانه ها می باشد، گفته بود: ورود دیوان عدالت اداری به موضوع حق مدیریت داروخانه ها محلی از اعراب ندارد!

این اظهارات نماینده آستانه در حالی طرح گردید که:

اولاً: ادعای ضرر داروخانه ها در وصول مطالباتشان بسیار عجیب به نظر می رسد. خوشبختانه وضعیت زندگی داروخانه داران بر مردم کاملاً مکشوف بوده و پذیرش ادعای نماینده آستانه مبنی بر اینکه داروخانه داران توان پرداخت بدهی هایشان را ندارند، بسیار مشکل است.

دوماً: باید از جناب قربانی پرسید که اساساً چرا بیماران و مراجعان به داروخانه ها باید حق مدیریت داروخانه ها را بپردازند؟! تصور کنید به یک مشاوراملاک مراجعه و علاوه بر پرداخت حق کمیسیون مبلغی هم تحت عنوان حق مدیریت از شما اخذ شود! یا مثلا کارواش علاوه بر دریافت حق الزحمه از شما مبلغی تحت عنوان حق مدیریت کارواش دریافت کند!

سوماً: ورود دیوان عدالت اداری به حذف حق مدیریت داروخانه به عنوان پولی که بی جهت از مراجعان و بیماران اخذ می شده است، کاملا به جا و درست بوده است. خوشبختانه لابی پزشکان نتوانسته در بدنه قوه قضاییه برخلاف دولت و مجلس نفوذ کند و در حال حاضر یکی از مهمترین مراجع احقاق حقوق مردم از برخی پزشکان زیرمیزی بگیر و پول پرست همین قوه قضاییه و دیوان عدالت اداری است.

قربانی و حمایت هایش از طرحی که دریافتی پزشکان را 3 برابر کرد!

البته نماینده آستانه از این دست اظهارات کم ندارد. وی پیش تر ضمن دفاع تمام قد از طرح تحول سلامت، گفته بود شیرینی اجرای این طرح برای مردم لذت بخش است! البته ممکن است منظور نماینده آستانه از مردم در این جمله، همان پزشکان بوده باشد چرا که شیرینی طرح تحول برای پزشکان بسیار لذت بخش تر بوده تا مردم!

بد نیست بدانید یکی از گام های این طرح مورد حمایت جناب قربانی یعنی همان طرح تحول سلامت مربوط به تعرفه های پزشکی بوده که به یکباره شاهد افزایش 300 و 400 درصدی تعرفه های پزشکی بودیم. البته در بعضی موارد این افزایش 100 تا 120 درصد و در برخی موارد تا 700 درصد رشد داشته است. تا جایی که به گفته مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس، پزشکان دولتی 150 تا 190 میلیون تومان درآمد دارند. همین افزایش ناگهانی تعرفه ها باعث شده که شکاف طبقاتی بین جامعه پزشکی و عامه مردم ایجاد شود.

جدول زیر کارانه کارکنان یک بیمارستان کوچک در مناطق محروم شرق کشور را نشان می دهد. در صدر لیست یکی از پزشکان حوزه زنان و زایمان در طول یک سال رقمی بالغ بر یک میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون تومان کارانه دریافت کرده که میانگین ماهانه آن رقمی معادل 165 میلیون تومان خواهد شد که بازهم به این رقم باید دریافتی حقوق ماهانه این پزشک را اضافه کرد. در همین لیست نیز رقمهای میلیاردی و چندصدمیلیونی نیز به چشم میخورند.

پزشکان نجومی بلای جان طرح تحول سلامت

این حقوقها حتی در شهرهای بزرگ نیز دیده میشود. مثلاً در فیش شماره یک، کارانه اسفندماه سال 93 یکی از پزشکان بیمارستانی در ارومیه نشان میدهد که این پزشک بیش از 200 میلیون تومان درآمد داشته است.

پزشکان نجومی بلای جان طرح تحول سلامت
حالا باید از جناب قربانی پرسید ایشان تاکنون برای دفاع از حقوق مردم در برابر پزشکان نجومی بگیر و داروخانه دارانی که داروها را به قیمت دلخواه به فروش می رسانند، چه کرده است! بی تردید جناب قربانی نماینده تمام مردم محسوب شده و قرار نیست تنها به دنبال دفاع از حقوق پزشکان در طرح هایی همچون طرح تحول سلامت که به شوخی از آن طرح تحول جیب پزشکان نام برده می شود، باشند.
قربانی؛ نماینده مردم آستانه یا نماینده لابی پزشکان در مجلس؟!
#قربانی نماینده آستانه #لابی پزشکان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهروند
آقای قربانی ، برای یک بار هم شده نماینده مردم باش.فقط همین دفعه لطفا
چهارشنبه، 10 بهمن 13978:27:44
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218967 1