کدخبر:
219069
تاریخ انتشار:
۱۵ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پرونده ای که ممکن است منجر به سلب عضویت یک عضو شورای شهر رشت شود! + جزییات

خزر: به نظر می رسد این اقدام معاون وقت سیاسی فرمانداری رشت تخلف آشکار از مفاد اطلاعیه ستاد انتخابات کشور بوده و مسئولان فرمانداری رشت نمی توانسته اند بدون رویت اصل مدرک تحصیلی محمدحسن علیپور، مقدمات ثبت نام وی را در انتخابات شوراها فراهم کنند.

به گزارش خزرآنلاین، در انتخابات اخیر شورای شهر رشت، افراد فراوانی با هدف جلوس بر یکی از 11 کرسی پارلمان محلی شهر، ثبت نام و البته بسیاری از آنان هم توانستند با اخذ صلاحیت از نهادهای نظارتی شانس خود را در این رقابت گسترده بیازمایند.  با این حال بعضی از داوطلبان هم به دلایل مختلفی همچون کامل نبودن مدارک مورد نیاز و یا پاسخ منفی مراجع احراز صلاحیت از رقابت بازماندند.

اگرچه بعدها اعتراضاتی نسبت به نتیجه انتخابات هم صورت گرفت و برخی حتی بنر در دست در مقابل فرمانداری رشت دست به تجمع زدند، اما از میان عدم احراز صلاحیت شدگان صدای اعتراضی شنیده نشد. شاید علت عدم اعتراض این دسته از داوطلبان بازمانده از انتخابات، این بوده که آن ها مطمئن بودند مسئولان وقت فرمانداری رشت به همه کاندیداها به یک چشم نگاه می کرده و در خصوص رعایت مر قانون به خصوص در مورد کامل بودن مدارک داوطلبان برای ثبت نام، اغماضی به خرج نخواهند داد. با این حال گویا وارسته، معاون وقت فرمانداری رشت که هم اکنون کلید فرمانداری رودسر را در دست دارد، نظر دیگری در این خصوص داشته است!

ساعاتی قبل از شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا بود که ستاد انتخابات کشور مدارک مورد نیاز برای ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراها را در اطلاعیه شماره 4 خود اعلام کرد. اگرچه در این اطلاعیه آمده بود که ارائه اصل مدرک تحصیلی لیسانس برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت ضروری و لازم است اما گویا وارسته، معاون وقت سیاسی فرمانداری رشت ترتیبی اتخاذ می کند تا محمدحسن علیپور که در آن زمان در قامت یک پاکبان، هنوز اصل مدرک تحصیلی خود را اخذ نکرده بوده، بتواند در انتخابات ثبت نام کند.

رییس دانشگاهی که محمدحسن علیپور مدرک لیسانس خود را از آن جا اخذ کرده است به خبرنگار خزرآنلاین می گوید: زمانی که آقای علیپور در حال ثبت نام برای انتخابات شورا بوده است، آقای وارسته با بنده تماس گرفتند و پرسیدند که آیا در خصوص مدرک تحصیلی آقای علیپور مشکلی وجود دارد، بنده هم در پاسخ گفتم که ایشان واحدها را گذرانده اند ولی مدرکشان آماده نیست. اتفاقی که افتاده اینست که ایشان اصل مدرک تحصیلی خود را در زمان ثبت نام ارائه نکرده بودند چرا که اصلا مدرکشان آن موقع صادر نشده بود و ایشان بعد از اتمام مهلت بررسی آمدند و فرایند تسویه حساب را انجام دادند و مدرکشان را چند ماه بعد گرفتند.

 به نظر می رسد این اقدام معاون وقت سیاسی فرمانداری رشت تخلف آشکار از مفاد اطلاعیه ستاد انتخابات کشور بوده و مسئولان فرمانداری رشت نمی توانسته اند بدون رویت اصل مدرک تحصیلی محمدحسن علیپور، مقدمات ثبت نام وی را در انتخابات شوراها فراهم کنند.

بی تردید اگر چنین رویه ای باب شود که داوطلبان ابتدا ثبت نام کرده و ماه ها بعد مدارک خود را تحویل دهند، بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و یا حتی کارشناسی می توانند مثلا بدون مدرک تحصیلی لازم در انتخابات مجلس ثبت نام و ماه ها بعد مدرک کارشناسی ارشد خود را به فرمانداری ارائه دهند.

گفتنی است پیگیری این موضوع توسط نهادهای نظارتی ممکن است به سلب عضویت این عضو شورای شهر رشت و برخورد احتمالی با سایر متخلفان منجر شود.

 
پرونده ای که ممکن است منجر به سلب عضویت یک عضو شورای شهر رشت شود! + جزییات
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهروند
کسی که باید بازخواست شود معاون فرماندار هست نه آقای علیپور
دوشنبه، 15 بهمن 139714:35:40
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
بحث مدرک نی بحث اینکه ادم خوب و با خدا باید این سمتها بگیرن مدرک خالی داشته باشند به داد مردم نرسند اخلاق اسلامی نداشته باشند چه فایده من کلی گفتم گفتم در مورد کارکنان دولت
چهارشنبه، 17 بهمن 139711:46:49
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
بیچاره کارکنان شهرداری، اکثر کارکنان پیمانی تحصیل کرده بهترین دانشگاه های ایرانند. ان وقت اعضای شورا دارند واسه مدرک پیام نور تلاش میکنند و این اعضا برای این کارکنان تعیین تکلیف می کنند. تازه خیلی وقت حقوق و مزایاشون نگرفته اند و در این اوضاع مالی خم به ابرو نمی آرند و صورتشون با سیلی سرخ می کنند ......بنده خدا کارمندای شهرداری
شنبه، 27 بهمن 139713:26:5
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219069 1