کدخبر:
219099
تاریخ انتشار:
۱۶ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شباهت های فراوان سعید نادری، شهردار احراز صلاحیت نشده اراک با حجت جذب، شهردار منتخب رشت!

خزر:  سعید نادری شهردار منتخب شورای شهر اراک که البته صلاحیتش توسط وزارت کشور احراز نشد، در زمان انتخاب به عنوان شهردار همچون حجت جذب یک عضو شورای شهر بوده است. نادری همچون حجت جذب مورد حمایت اصلاح طلبان شورا بوده و توانست در روز انتخابش به عنوان شهردار اراک رای اصلاح طلبان را کسب کند البته او هم مانند حجت جذب، خودش به خودش برای شهردار شدن رای داد!

همانطوری که رمضانپور به عنوان یکی از اصلی ترین حامیان حجت جذب مدعی است که جذب سابقه 12 ساله اجرایی در بخش خصوصی دارد و لذا این سابقه اگر معادل سازی شود می تواند به عنوان سابقه 9 ساله مدیریت میانی لحاظ گردد، رییس شورای شهر اراک هم به عنوان حامی اصلی نادری در روز انتخاب او به عنوان شهردار اراک گفته بود که نادری  18 سال سابقه مدیریت در بخش خصوصی را دارد و این سابقه حتما معادل 9 سال سابقه مدیریت میانی خواهد بود!

البته همانطوری که رمضانپور مدعی شده بود که پیش از انتخاب جذب به عنوان شهردار، استعلاماتی از نهادهای ذی ربط اخذ شده است، رییس شورای شهر اراک هم در روز انتخاب نادری به عنوان شهردار این شهر، ادعایی تقریباً مشابه را طرح کرده بود.

شباهت جالب دیگر این دو هم اینکه هم نادری و هم جذب علیرغم آن که مشمول شرایط آیین نامه جدید تشخیص داده نشدند، اما با همراهی هواداران خود در شورا توانستند برنامه های خود را برای تصدی بر کرسی شهرداری ارائه دهند. وزارت کشور اما صلاحیت نادری را برای تصدی بر شهرداری اراک احراز نکرد. به نظر شما چه سرنوشتی در انتظار جذب خواهد بود؟!

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که صلاحیت سعید نادری برای تصدی بر شهرداری اراک از سوی وزارت کشور و بر اساس آیین نامه جدید احراز شرایط شهرداران، تایید نشد. نادری که در زمان انتخاب به عنوان شهردار اراک، عضو و نائب رییس شورای شهر اراک محسوب می شد (و البته هنوز هم هست)، مورد حمایت اصلاح طلبان شورای شهر اراک بوده و توانست 7 رای اعضای اصلاح طلب شورای شهر اراک را کسب کند و با یک رای که خودش به خودش داد، با 8 رای از میان 11 رای ماخوذه به عنوان شهردار اراک انتخاب شد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک که از حامیان نادری به حساب می آید، در روز انتخاب وی به عنوان شهردار اراک با بیان اینکه در آیین نامه جدید وزارت کشور اعلام شده منتخبان شوراهای اسلامی برای تصدی پست شهرداری باید از سابقه پنج تا 9 ساله مدیریت میانی در بخش ها دولتی و اجرایی برخوردار باشند، گفت: شهردار منتخب 18 سال سابقه مدیریت در بخش خصوصی برخوردار بوده و بر اساس نامه نگاری های انجام شده مقرر شده تا زمینه معادل سازی این سوابق انجام شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی همچنین گفته بود: با توجه به سوابق شهردار منتخب در زمینه ریاست بخش خصوصی و برای جلوگیری از تضییع حقوق افراد فرصت ارایه برنامه ها توسط شورای اسلامی کلانشهر اراک به این نامزد داده شد.

اگرچه بنا به ادعای رییس شورای شهر اراک، نادری سابقه 18 ساله مدیریت در بخش خصوصی را داشته است اما وزارت کشور صلاحیت نادری را برای تصدی بر شهرداری کلانشهر اراک به علت نداشتن سابقه 9 ساله مدیریت میانی مورد تایید قرار نداد.

داستان انتخاب و بررسی صلاحیت نادری تا حد زیادی به نحوه انتخاب حجت جذب شباهت دارد. جذب همچون سعید نادری، عضوی از شورا است که هوای شهردار شدن را در سر می پروراند. جذب مانند  شهردار رد صلاحیت شده اراک متکی بر سوابق اجرایی خود در بخش خصوصی است (البته با این تفاوت که حامیان جذب سابقه وی را در بخش خصوصی 12 سال عنوان کرده اند اما حامیان نادری سوابق مدیریتی او در بخش خصوصی را 18 سال قید نموده اند). رییس شورای شهر اراک مدعی شده بود نامه نگاری هایی برای معادل سازی سوابق نادری انجام شده بود و لذا مشکلی در این خصوص وجود ندارد. جالب آن که رمضانپور نرگسی هم به عنوان اصلی ترین حامی حجت جذب ادعایی تقریبا مشابه را طرح کرده و مدعی شده است قبل از انتخاب جذب به عنوان شهردار رشت، استعلاماتی از نهادهای ذی ربط گرفته شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. رییس شورای شهر اراک همچنین گفته بود که با توجه به سوابق سعید نادری در بخش خصوصی، فرصت ارایه برنامه ها به وی داده شده است، وضعیتی دقیقا مشابه با حجت جذب! چرا که جذب هم بنا به نظر دایره حقوقی شهرداری رشت شرایط لازم را برای شهردار شدن نداشت اما با اصرار برخی از اعضای شورای شهر، تنها نامزدی بود که علیرغم طرح نامش به عنوان گزینه غیرمشمول، توانست برنامه های خود را برای تصدی بر شهرداری ارایه نماید.

حالا باید پرسید با همه این شباهت هایی که بین نادری و جذب وجود دارد، آیا وزارت کشور سرنوشتی مشابه را برای این دو رقم خواهد زد؟
شباهت های فراوان سعید نادری، شهردار احراز صلاحیت نشده اراک با حجت جذب، شهردار منتخب رشت!
#سعید نادری #حجت جذب #شهرداری اراک #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
رشتوند
واقعاً باید اسم خزر آنلاین را باید گذاشت خزر آفلاین.الان دو روز است جذب شهردار شده و شما خواب هستید.
شنبه، 20 بهمن 139713:20:51
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219099 1