کدخبر:
219117
تاریخ انتشار:
۱۷ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

وقتی دامن فرهنگ به سیاست آلوده می شود؟ / نقدی بر عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان

خزر: البته هرجا که دامن فرهنگ به سیاست آلوده شود انتظاری غیر از اینکه فعالیت های فرهنگی به اولویت های دسته چندم تبدیل شود، نمی رود. ژاله حساس خواه که در حال حاضر عده دار منصب مدیرکلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان است، از فعالان اصلاح طلب استان گیلان بوده که به لطف بر سر کار آمدن دولت روحانی توانست بر این کرسی مدیریتی تکیه بزند.

به گزارش خزرآنلاین، در پنج شنبه و جمعه ایی که گذشت نمایشگاه اسناد مشروطه خواهان گیلان با همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و با مشارکت روابط عمومی شهرداری رشت در عمارت میرزا خلیل رفیع برگزار شد. نمایشگاهی که به مناسبت سالروز اعدام 4 تن از مشروطه خواهان گیلانی برپا و البته با استقبال گرم مردم فرهنگ دوست رشت و گیلان روبرو شد.

 

نکته قابل تامل در این میان عدم مشارکت سازمان اسناد به کتابخانه های گیلان در این رویداد فرهنگی بود.عجیب است که نمایشگاهی حول محور رونمایی از اسناد مشروطه خواهان برگزار می شود اما متولی اصلی نگهداری و نمایش اسناد که همان سازمان اسناد و کتابخانه ملی است، هیچ نقشی در این میان ایفا نمی کند. توگویی وظایف این سازمان در حد و اندازه های مکانی برای نگهداری از اسناد ملی و تاریخی افول کرده است.

البته هرجا که دامن فرهنگ به سیاست آلوده شود انتظاری غیر از اینکه فعالیت های فرهنگی به اولویت های دسته چندم تبدیل شود، نمی رود. ژاله حساس خواه که در حال حاضر عده دار منصب مدیرکلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان است، از فعالان اصلاح طلب استان گیلان بوده که به لطف بر سر کار آمدن دولت روحانی توانست بر این کرسی مدیریتی تکیه بزند.

گفتنیست بنا به اذعان بسیاری از فرهنگ دوستان گیلانی، بهترین عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه های استان گیلان در زمام مدیریت حسین عباس نژاد بر این سازمان بوده است.
وقتی دامن فرهنگ به سیاست آلوده می شود؟ / نقدی بر عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان
#اسناد کتابخانه ملی استان گیلان #ژاله حساس خواه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
احمد
وقتی تیتر می زنید « دامن فرهنگ به سیاست آلوده می شود » ، هم باید تصور خود از فرهنگ و سیاست و نسبت پذیرفتنی آن دو را تبیین کنید و تعریف و معیار سنجش آلودگی فرهنگ به سیاست را هم مشخص ، و دلایل آن را بیان کنید ؛ و وقتی چنین نمی کنید ؛ راه برای حدس و گمان های بجا و نابجا باز می شود : هر چه ما می کنیم ، خوب و نیکو است و اگر همان را دیگران بکنند ، پلید است .
چهارشنبه، 17 بهمن 139722:17:12
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219117 1