کدخبر:
219133
تاریخ انتشار:
۱۸ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آیا ائتلاف اکثریت عبور از جذب را کلید زده است؟/ گزینه جایگزین جذب برای تصدی بر شهرداری رشت کیست؟

خزر: محکومیت های چندباره فرزند بعلت مسائل اخلاقی، شرب خمر، مزاحمت و ... در کنار اتفاقی که حضور یک زن در مقابل فرمانداری یکی از شهرستان های مرزی استان رقم زد و می توان هنوز ردی از آن در رسانه های خبری محلی یافت، ممکن است حالا مانعی بر سر راه شهردار شدن فرد جایگزین باشد!

به گزارش خزرآنلاین، وزارت کشور هنوز جواب مکتوب خود را نسبت به احراز یا عدم احراز صلاحیت شهردار منتخب شورا اعلام نکرده است. تعللی که ممکن است به بهای انحلال شورای شهر رشت تمام شود چراکه اگر وزارت کشور این پاسخ را به دقیقه نود موکول کند، شورانشینان برای فرار از انحلال شورا راهی جز انتخاب هر چه سریعتر شهردار جایگزین نخواهند داشت.

در چنین فضایی رایزنی برای انتخاب گزینه جایگزین جذب نوعی آینده نگری محسوب خواهد شد چراکه ائتلاف 6 نفره به سرکردگی احمدرمضانپور نرگسی در صورت عدم احراز صلاحیت حجت جذب دو هدف عمده را با اولویت های متفاوت دنبال می کند. نخست جلوگیری از انحلال شورای شهر رشت و دوم سهم صد درصدی در انتخاب شهردار بعدی.

در اهمیت موجودیت شورا برای رمضانپور و یارانش همین بس که حاج احمد پس از مدت ها، با عضویت در شورای شهر رشت فرصتی برای حضور بیشتر در رسانه ها و داشتن سهمی از قدرت ولو به اندازه ای اندک پیدا کرده است. در خصوص علیپور، دیگر عضو ائتلاف 6 نفره هم که همه چیز مشخص است. فقط کافیست که به این موضوع توجه کنیم که انحلال شورای پنجم برای علیپور ممکن است مترادف با بازگشت بر سر شغل پیشین باشد.

اگرچه ائتلاف 6 نفره ترجیح می دهد هدف دوم را در صورت لزوم فدای هدف اول کنند اما با توجه به اتفاقاتی که روی داده است بی تردید عدم احراز صلاحیت حجت جذب و خارج شدن کنترل فرآیند انتخاب شهردار از دستان این ائتلاف برای آنان شکستی بزرگ تلقی خواهد شد. تنها راه ممانعت از تحقق این سناریو ناگوار این است که ائتلاف 6 نفره از هم اکنون گزینه جایگزینی حجت جذب را در جیب خود داشته باشد و به محض وصول احتمالی نامه عدم احراز صلاحیت حجت جذب شهردار بعدی را بر کرسی بنشاند. اینبار اما هیچ ریسکی پذیرفته نخواهد بود و می بایست فردی بعنوان شهردار تعرفه گردد که حرف و حدیثی در ارتباط صلاحیت وجود نداشته باشد شاید ریشه شایعاتی که این روزها در فضای مجازی شنیده شده و حکایت از طرح نام افراد دیگری برای تصدی بر شهرداری رشت دارد، در همین موضوع نهفته است.

با این حال و علیرغم وجود تمام حساسیت ها گویا ائتلاف 6 نفره باز هم در حال تکرار اشتباهی دیگر است و فردی را بعنوان گزینه جایگزین انتخاب نموده که ممکن است این بار در اخذ صلاحیت فردی با مشکل مواجه گردد.

پس از عدم احراز صلاحیت حامد عبدالهی و با فرض اینکه حجت جذب هم مشمول شرایط آیین نامه جدید انتخاب شهرداران نباشد، چندان نمی توان به  گزینه جایگزین ائتلاف 6 نفره دلخوش بود چراکه ممکن است گزینه جایگزین هم به علت وجود پرونده های متعدد قضایی حول محور خود و خانواده اش مورد تایید نهادهای مسئول واقع نگردد.

محکومیت های چندباره فرزند بعلت مسائل اخلاقی، شرب خمر، مزاحمت و ... در کنار اتفاقی که حضور یک زن در مقابل فرمانداری یکی از شهرستان های مرزی استان رقم زد و می توان هنوز ردی از آن در رسانه های خبری محلی یافت، می تواند حالا مانعی بر سر راه شهردار شدن فرد جایگزین باشد!
آیا ائتلاف اکثریت عبور از جذب را کلید زده است؟/ گزینه جایگزین جذب برای تصدی بر شهرداری رشت کیست؟
#شهرداری رشت #انتخاب شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219133 1