کدخبر:
219257
تاریخ انتشار:
۲۷ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

واکنش حراست شهرداری در مواجه با تصاویر منتشر شده در فضای مجازی؛ مصلحت سنجی، برخورد یا بی تفاوتی؟!

خزر: از حضور همیشگی یکی از اعضای شورا در دفتر مدیر یکی از سازمان های زیرمجموعه گرفته تا انتشار تصویری که نشاندهنده حضور یکی از کارکنان خانم  در بین دو همکار مرد خود دارد، همه و همه اقدام عاجل و قاطع نهادهای بازرسی و حراستی را می طلبد و نمی بایست به علت حضور برخی از متخلفین در بدنه شورا، نسبت به مشکلات اخلاقی شدید آنان بی تفاوت بوده و برخورد با آنان را به زمان دیگری موکول کرد که اگر این اتفاق بیافتد تنها قربانی، آبرو و حیثیت شهرداری است و بس!

به گزارش خزرآنلاین، یکی از اعضای شورای شهر در حاشیه آخرین جلسه کمیسیون های تخصصی شورا به نقش بازرسی و حراست شهرداری در ارایه گزارشات درست و به موقع به نهادهای نظارتی  تاکید کرده است. تاکیدی به موقع که نشانگر نقش مهم بازرسی و به خصوص حراست شهرداری در پیشگیری از بروز تخلفات می باشد. همین موضوع بهانه ای شد تا به نقش سازمان بازرسی و حراست شهرداری در آن چه که طی روزهای گذشته در این سازمان عریض و طویل به وقوع پیوسته است، پرداخته شود.

متاسفانه در پروسه انتخاب شهردار، تصاویر و مستنداتی از برخی اعضای شورا و کارمندان شهرداری در فضای مجازی منتشر شد که یکی از معدود نتایج آن، ممکن است نزول شان و منزلت شهرداری در نظر مردم و به خصوص قشر ارزشی و حزب اللهی باشد. 

شهرداری یکی از مردمی ترین سازمان های خدمت دهنده به شهروندان است که نه تنها شهدای فراوانی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است بلکه هم اکنون محل فعالیت بسیاری از ایثارگران، آزادگان و فرزندان معظم شهدا بوده و نقش مهمی را در تببین فرهنگ انقلابی و اسلامی در بین شهروندان ایفا می کند. با این حال رفتارهای دور از شان عده ای انگشت شمار از صدها کارمند این سازمان، در صورتی که با برخورد قاطع نهادهای نظارتی مستقر در شهرداری همراه نباشد، می تواند خدشه ای بر چهره موجه ای باشد که این سازمان در طی سالیان دراز از خود به جامعه نشان داده است. اگرچه تخریب چهره فرهنگی این سازمان مردمی آن هم تنها به علت خطای معدود افرادی در آن، به دور از انصاف است اما تنها راه جلوگیری از بروز آن، برخورد قاطع با خاطیان احتمالی توسط نهادهای بازسی و حراستی است.

متاسفانه در فرآیند انتخاب شهردار، برخی افراد در حرکاتی غیرشرعی و به دور از اخلاق، مستنداتی در فضای مجازی منتشر کردند که تکذیب اصالت بعضی از آن ها به خصوص تصاویر منتشر شده به راحتی امکان پذیر نیست. این تصاویر که نشاندهنده رفتار و پوشش خارج از عرف و اخلاق برخی از کارکنان و مدیران مجموعه شهرداری است، می تواند ذهن هر بیننده یا خواننده ای را نسبت به وجود فضایی سالم و مناسب در سازمان عریض و طویل شهرداری با شبهاتی مواجه سازد. اگرچه نفس انتشار این تصاویر درست نبوده است اما انتشار آن بی تردید تاثیر خود را در اذهان عمومی به جا گذاشته است.

متاسفانه آن چه که ممکن است بر این تاثیرپذیری بیافزاید، عدم برخورد مسئولان حراست شهرداری با کارمندان خاطی و یا عدم اطلاع رسانی در خصوص برخوردهای صورت گرفته است. تاثیر این دومی به مراتب از اولی بیشتر است و ممکن است خدای نکرده چنین به ذهن هر شهروند مطالبه گر و دغدغه مند متبادر کند که چنین پوشش و رفتارهایی در بدنه شهرداری به موضوعی عادی و همیشگی تبدیل شده اشت!!

از حضور همیشگی یکی از اعضای شورا در دفتر مدیر یکی از سازمان های زیرمجموعه شهرداری گرفته تا انتشار تصویری که نشاندهنده حضور یکی از کارکنان خانم شهرداری در بین دو همکار مرد خود دارد، همه و همه اقدام عاجل و قاطع نهادهای بازرسی و حراستی را می طلبد و نمی بایست به علت حضور برخی از متخلفین در بدنه شورا، نسبت به مشکلات اخلاقی شدید آنان بی تفاوت بوده و برخورد با آنان را به زمان دیگری موکول کرد که اگر این اتفاق بیافتد تنها قربانی، آبرو و حیثیت شهرداری است و بس!
واکنش حراست شهرداری در مواجه با تصاویر منتشر شده در فضای مجازی؛ مصلحت سنجی، برخورد یا بی تفاوتی؟!
#مسئولان #عمومی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219257 1