کدخبر:
219285
تاریخ انتشار:
۳۰ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پرسپولیس 1(3) - پدیده 1(1)؛ صعود پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی/ شاگردان برانکو فاتح پنالتی ها

خزر: دیدار تیم‌های پرسپولیس و پدیده در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور با صعود تیم پرسپولیس به نیمه نهایی منتج شد.

به گزارش خزرآنلاین، در دیدار دو تیم پرسپولیس و پدیده شهر خودرو در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور که از ساعت ۱۷:۱۵ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شده بود، تیم پرسپولیس موفق شد به مرحله نیمه نهایی صعود کند. این دیدار در ۹۰ دقیقه با نتیجه تساوی یک – یک خاتمه یافت تا دو تیم در وقت‌های اضافه کار را دنبال کنند، اما در وقت‌های اضافه هم تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت تا پرسپولیس در نهایت ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی به برتری دست یابد.

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی؛ دوشنبه: ۹۷/۱۱/۲۹ ؛ ساعت ۱۷:۱۵
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: ۲۲ هزار نفر
داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی؛ داور چهارم: حسن اکرمی/ کمک داوران اضافی: یاسر همرنگ و محمد عطایی؛ ناظر: ایرج نظری.

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند
سید جلال حسینی(۸۵- محمد نادری)
شجاع خلیل‌زاده
مهدی شیری
شایان مصلح
کمال کامیابی‌نیا
احمد نوراللهی
سروش رفیعی(۶۲- بشار رسن)
سیامک نعمتی(۷۲- ماریو بودیمیر)
مهدی ترابی(۹۴- امید عالیشاه)
علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

پدیده مشهد

میلاد فراهانی
محمدحسین مرادمند
سید عبدالله حسینی
مرتضی منصوری(۱+۱۲۰- محمد آقاجان‌پور)
علی نعمتی
مسعود ریگی
اکبر صادقی
محمد قاسمی‌نژاد
امین قاسمی‌نژاد(۱۰۲- حسین مهربان)
محمدمهدی مهدی‌خانی(۲+۹۰- رضا صدری)
یونس شاکری(۱۲۰- بهنام برزای)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

اخطار

محمدحسین مرادمند(۲۵) یونس شاکری(۶۹) رضا صدری(۱۱۴) بهنام برزای(۱۲۰) از پدیده

ضربات پنالتی

پرسپولیس صفر – پدیده صفر: شوت بشار رسن به بدترین شکل ممکن زده شد و با فاصله زیاد از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.

پرسپولیس صفر – پدیده ۱ : در حالی که بیرانوند به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، ضربه زمینی برزای برخلاف جهت او تبدیل به گل شد.

پرسپولیس ۱ – پدیده ۱ : شوت نوراللهی به سمت راست دروازه و برخلاف جهت فراهانی رفت و وارد دروازه شد.

پرسپولیس ۱ – پدیده ۱ : شوت ریگی دقت لازم را نداشت و در شرایطی که بیرانوند به سمت چپ شیرجه زده بود، از روی تیرک عمودی دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

پرسپولیس ۲ – پدیده ۱ : پنالتی بودیمیر به مرکز دروازه تبدیل به گل شد و فراهانی نتوانست توپ را مهار کند.

پرسپولیس ۲ – پدیده ۱ : باز هم در حالی که بیرانوند به سمت راست دروازه شیرجه زده بود،شوت مرادمند مثل ریگی از بالای دروازه به اوت رفت.

پرسپولیس ۲ – پدیده ۱ : شوت بغل پای مهدی شیری به سمت راست و بالای دروازه به اوت رفت و حاصلی به همراه نداشت.

پرسپولیس ۲ – پدیده ۱ : علی نعمتی بعد از دو مکث، ضربه بدی به توپ زد تا بیرانوند با شیرجه به سمت راست دروازه توپ را مهار کند.

پرسپولیس ۳ – پدیده ۱ : ضربه چیپ علی علیپور به زیباترین شکل ممکن زده شد و در حالی که فراهانی به سمت راست دروازه شیرجه رفته بود، گل سوم پرسپولیس در ضربات پنالتی را رقم زد.

شرح گل

پرسپولیس صفر – پدیده ۱ (دقیقه ۱۲: محمدمهدی مهدی‌خانی): پاس روی پای زیبا از امین قاسمی‌نژاد به پشت مدافعان پرسپولیس را محمدمهدی مهدی‌خانی با فرار سریع و ضربه چیپ دقیق از کنار دستان بیرانوند عبور داد و در ادامه تلاش شایان مصلح برای دفع توپ حاصلی به همراه نداشت تا گل اول پدیده به ثمر برسد.

پرسپولیس ۱ – پدیده ۱ (دقیقه ۲۰: شایان مصلح): کرنری که عبدالله حسینی به پرسپولیس داده بود را مهدی ترابی با سانتری دقیق به محوطه جریمه فرستاد تا ضربه سر شایان مصلح گل تساوی سرخ‌ها را رقم بزند.

شرح نیمه اول

هر دو تیم در ۴۵ دقیقه ابتدایی جانب احتیاط را در دستور کار قرار دادند و بازی جذابی رقم نزدند؛ شاگردان گل‌محمدی در شروع مسابقه نمایش بهتری داشتند و عملکردی داشتند که پرسپولیس به کار دفاعی روی بیاورد؛ تلاش پدیده از سوت آغاز بازی خیلی زود نتیجه‌بخش شد و این تیم در دقیقه ۱۲ با ضربه خوب محمدمهدی مهدی‌خانی به گل رسید، اما پرسپولیس تنها هشت دقیقه بعد پاسخ این گل را با ضربه سر شایان مصلح داد؛ در ادامه مسابقه هیچ یک از دو تیم موقعیت خطرناکی روی دروازه یکدیگر نداشتند و با ترسِ گل خوردن کارشان را دنبال کردند که همین مسئله موجب شد تا توپ در میانه میدان گردش داشته باشد و در نهایت دو تیم با تساوی به رختکن بروند.

شرح نیمه دوم

شاگردان گل‌محمدی برخلاف ابتدای بازی، در نیمه دوم بیشتر روی به کارهای دفاعی آوردند و همین مسئله موجب شد تا سرخ پوشان فضای بیشتری برای ایجاد حملات پیدا کنند؛ برانکو با تغییرات هجومی سعی در برتری و پایان مسابقه در ۹۰ دقیقه را داشت ولی بازیکنان پدیده با نمایشی منطقی اجازه حملات خطرناک به پرسپولیس را ندادند و دروازه خود را بسته نگه داشتند؛ سرخ‌ها در نیمه دوم بیشتر برنامه خود را روی ایجاد موقعیت با فرارهای سریع، تکنیک، پاس‌ها و شوت‌های مهدی ترابی گذاشته بودند ولی هیچ یک از حملاتی که این ستاره پرسپولیس به وجود آورد، ثمربخش نبود؛ پدیده که تنها یک موقعیت در ثانیه‌های پایانی نیمه دوم داشت، درآستانه باز کردن دروازه پرسپولیس رفت که واکنش خوب بیرانوند مانع از گلزنی آنها شد تا دو تیم کارشان را در وقت‌های اضافه دنبال کنند.

لحظات حساس

دقیقه ۳: کرنری که مهدی‌خانی با فرار از سمت چپ زمین گرفته بود را محمد قاسمی‌نژاد به محوطه ۶ قدم ارسال کرد که به طور اتفاقی توپ درآستانه تبدیل شدن به گل بود، اما مدافعان پرسپولیس توپ را از روی خط دروازه برگشت دادند.
دقیقه ۳: شوت شاکری بعد از اوت بلند از سمت راست زمین، بی‌دقت بود و از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۵: سانتر خطرناک سروش رفیعی را فراهانی جمع کرد.

دقیقه ۲۲: ضربه امین قاسمی‌نژاد به کمر مهدی‌خانی برخورد کرد و مقابل پای شاکری افتاد که بیرانوند زودتر از او و همچنین محمد قاسمی‌نژاد توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۵: شوت داخل محوطه محمد قاسمی‌نژاد به صورت شایان مصلح برخورد کرد و دفع شد که در این صحنه وینگر پدیده اعتقاد به خطای هند پنالتی داشت.

دقیقه ۵۳: پاس به عقب نعمتی شوت کم‌قدرت رفیعی از فاصله ۳۰ متری، دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰: شوت مهدی ترابی به مرکز دروازه پدیده را فراهانی جمع کرد.

دقیقه ۶۳: اشتباه در خط دفاعی پدیده و ناهماهنگی عبدالله حسینی و فراهانی نزدیک بود کار دست پدیده بدهد که ضربه مهدی ترابی در شرایطی نه چندان متعادل، به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۷۳: پاس به عقب ترابی که دو مدافع پدیده را فریب داد و پاس کات‌بک مصلح از جناح چپ زمین به پشت محوطه جریمه را بشار رسن با شوت زمینی پای چپ زد ولی ضربه کم‌دقت او به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷: ارسال ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین و ضربه سر کامیابی‌نیا با فاصله کمی از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه ۷۹: پرتاب اوت بلند خلیل‌زاده و ضربه پشت سر مصلح را مدافعان پدیده سراسیمه دفع کردند.

دقیقه ۸۱: پاس فرار از مهدی ترابی و سانتر تند و تیز مصلح را فراهانی در دو مرحله مُشت کرد.

دقیقه ۸۲: ارسال نوراللهی و ضربه سر علی علیپور در اختیار فراهانی قرار گرفت.

دقیقه ۴+۹۰: پرتاب اوت بلند علی نعمتی و ضربه پشت سر مرادمند را امین قاسمی‌نژاد با شوت روی پا زد که ضربه تماشایی او را بیرانوند با واکنش خوبی مهار کرد.
دقیقه ۴+۹۰: پاس ترابی و شوت محکم راه دور علیپور از روی دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰۰: ارسال خطرناک علیپور را بودیمیر قصد داشت در شرایطی نامتعادل با ضربه آکروباتیک بزند که توپ بدون برخورد به او راهی اوت شد.

دقیقه ۱۰۴: شوت روی پای بشار رسن بی‌دقت بود و بعد از برخورد به مدافعان پدیده دور شد.

دقیقه ۱+۱۲۰: ارسال تند و تیز عالیشاه از روی کرنر را مدافعان پدیده دفع کردند تا خطر از روی دروازه پدیده دور شود.
دقیقه ۲+۱۲۰: سانتر خطرناک خلیل‌زاده را فراهانی زودتر از ضربه سر نادری جمع کرد.

در حاشیه

* ترکیب پرسپولیس در بازی امروز، نسبت به مسابقه اخیرش در لیگ برتر برابر استقلال خوزستان ۳ تغییر داشته که احمد نوراللهی، سروش رفیعی و سیامک نعمتی جانشین بشار رسن، امید عالیشاه و ماریو بودیمیر شدند.

* سعید صادقی و حسین مهربان، دو بازیکنی هستند که برخلاف دیدار اخیر پدیده مقابل صنعت نفت آبادان در ترکیب حضور ندارند و به جای آنها محمد قاسمی‌نژاد و یونس شاکری بازی می‌کنند.

* در دقیقه ۲۳ پس از آنکه مهدی‌خانی اجازه زدن ضربه شروع مجدد به بیرانوند را نداد، درگیری لفظی بین بازیکنان دو تیم به وجود آمد که میانجی‌گری نفرات با تجربه به این قائله خاتمه داد.

* علی علیپور بخاطر برخوردی که در نیمه اول با مرادمند داشت، در نیمه دوم با سر بانداژ شده به زمین بازگشت.

* سید جلال حسینی به دلیل مصدومیت در دقیقه ۸۵ از زمین بیرون رفت تا نادری جانشین او شود.
پرسپولیس 1(3) - پدیده 1(1)؛ صعود پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی/ شاگردان برانکو فاتح پنالتی ها
#صعود پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی #پرسپولیس 1(3) - پدیده 1(1)؛


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای ورزش
تازه های ورزش
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219285 1