کدخبر:
219299
تاریخ انتشار:
۱ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قمار شورانشینان بر سر شفقی/ چرا سیروس شفقی نباید شهردار رشت شود؟

خزر: بعید است کناره گیری شفقی از فرمانداری ویژه کرج، بی ارتباط با لغو سخنرانی لاریجانی باشد. به نظر می رسد وزیر کشور که گفته می شود از یاران نزدیک رییس مجلس شورای اسلامی محسوب می شود، در اقدامی تلافی جویانه و برای جبران قسمتی از آن چه که اتفاق افتاده، فرماندار ویژه کرج را که رییس شورای تامین این شهرستان هم محسوب می شود، یک روزه از سمت خود برکنار می کند.

به گزارش خزرآنلاین، سیروس شفقی یکی از آنانی است که این روزها، نامش برای تصدی بر شهرداری رشت در رسانه ها به گوش می رسد. فرماندار اسبق رشت که پس از انتصاب دکتر نجفی به عنوان استاندار گیلان، از رشت عزم البرز نمود و فرمانداری کلانشهر کرج را در دست گرفت، چند وقتی است که به وطن بازگشته و حالا شاید وسوسه شهرداری رشت را در سر می پروراند. با این حال قبل از انتخاب شفقی به عنوان شهردار رشت، بد نیست علت کناره گیری او از فرمانداری کرج بررسی شود.

22 بهمن 97 و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بود که خبر عجیبی در رسانه های کشوری منتشر شد. خبری که حکایت از لغو سخنرانی رییس مجلس شورای اسلامی در استان البرز به مناسبت 22 بهمن داشت. بنا بر آن چه در این اخبار آمده بود امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه در اظهاراتی تند نسبت به انتخاب لاریجانی به عنوان سخنران روز 22 بهمن در کرج اعتراض نموده و به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته ای می دهد که نسبت به این موضوع تدبیری بی اندیشند! وی همچنین گفته بود که راهپیمایی انقلابی باید سخنران انقلابی داشته باشند! پس از این اظهارات امام جمعه کرج، عده ای هم به جمع آوری طومار اعتراضی پرداخته و با امضای آن خواستار لغو سخنرانی لاریجانی شدند. همزمان با بالاگرفتن حواشی این سخنرانی، دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه ای با بیان اینکه مسئله در حدی نیست که امام جمعه کرج به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته ای بدهد، خبر از لغو سخنرانی لاریجانی در کرج داد.

نکته قابل تامل اما همزمانی لغو سخنرانی لاریجانی در کرج با برکناری شفقی از فرمانداری کرج است. جستجوی ساده ای در فضای مجازی نشان می دهد که سیزدهم بهمن ماه 1397 دفتر رییس مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه ای از لغو سخنرانی لاریجانی در کرج خبر می دهد و دقیقا در همان روز رسانه ها خبر از برکناری شفقی از فرمانداری کرج و انتصاب سرپرست جدید فرمانداری این کلانشهر می دهند.

بعید است کناره گیری شفقی از فرمانداری ویژه کرج، بی ارتباط با لغو سخنرانی لاریجانی باشد. به نظر می رسد وزیر کشور که گفته می شود از یاران نزدیک رییس مجلس شورای اسلامی محسوب می شود، در اقدامی تلافی جویانه و برای جبران قسمتی از آن چه که اتفاق افتاده، فرماندار ویژه کرج را که رییس شورای تامین این شهرستان هم محسوب می شود، یک روزه از سمت خود برکنار می کند.

نکته دیگری که بر قوت این ادعا می افزاید ارتباط حسنه شفقی با امام جمعه کرج بوده است. ارتباطی که ممکن است منجر به حمایت شفقی از مواضع امام جمعه در انتقاد به حضور لاریجانی در کرج شده باشد.

دیدار شفقی با امام جمعه کرج

هر چه که هست به نظر فرماندار اسبق رشت و سابق کرج، رابطه حسنه ای با بدنه وزارت کشور نداشته و حداقل در این برهه زمانی مغضوب رحمانی فضلی، وزیر کشور می باشد. در چنین شرایطی انتخاب شفقی به عنوان شهردار رشت می تواند ریسک بزرگی برای شورانشینان باشد. شورایی که تا کنون دو شهردار به وزارت کشور معرفی کرده است اما موفق به اخذ حکم آنان از این وزارتخانه نشده است.

کمی بیشتر از دو هفته از برکناری شفقی از فرمانداری کرج می گذرد و انتخاب فرماندار معزول به عنوان شهردار رشت، می تواند به سوژه جالبی برای رسانه های کشوری تبدیل شود چراکه مهر تایید وزارت کشور بر این انتخاب بی شک به مذاق رییس مجلس خوش نخواهد آمد.
قمار شورانشینان بر سر شفقی/ چرا سیروس شفقی نباید شهردار رشت شود؟
#سیروس شفقی #فرماندار کرج


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219299 1