کدخبر:
219309
تاریخ انتشار:
۱ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در جلسه غیر رسمی شورای شهر رشت چه گذشت؟! + جزییات

خزر: جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت با حضور هفت عضو شورا به صورت غیر رسمی برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت با حضور هفت عضو شورا به صورت غیر رسمی برگزار شد.

فرهام زاهد، محمد حسن علیپور، حجت جذب و حامد عبدالهی غایبان جلسه امروز شوای اسلامی شهر رشت هستند.

امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه چهار تن از اعضای شورا در جلسه امروز حاضر نشده اند گفت: متاسفانه جلسه امروز ما، با توجه به اینکه موضوعی با اهمیت بالا (انتخاب شهردار) دستور جلسه امروز بود، تاسف می‌خورم که باید اعلام کنم اگر تا ۱۰روز آینده نتوانیم شهردار رشت را انتخاب کنیم، شورا در گزند اتفاقات ناخوشایندی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: درخواستی دارم به گوش تک‌تک افراد غایب برسانید که سهل انگاری در انتخاب شهردار نماد بارز ابطال حق مردم شهر رشت است و در صورتی که نتوانیم میان خودمان به اجماع برسیم، ناچار به شکایت در دیوان عالی خواهیم بود که حق مسلم تک‌تک رشتوندان است.

اسماعیل حاجی‌پور به عنوان نخستین ناطق پس از رئیس شورای شهر رشت شروع به صحبت کرد و گفت: من متاسفم که اقدامات وزارت کشور با بیانات مقام معظم رهبری و دولت مغایرت دارد.

وی همچنین با اشاره به پاکدستی حجت جذب بیان کرد: من میتوانم کلید خزانه را به حجت جذب بسپارم چون ایشان بسیار پاکدست و متعهد هستند. تک‌تک همکاران من اعتقاد دارند که افکار ما باید در راه تبیین منافع مردم باشد.

همچنین حاجی پور با اشاره به این مساله که انتخاب شهردار اولویت بالای شورا های شهر است، گفت: شورا باید در اسرع وقت شهردار منتخب خودش را با حمایت اکثریت، به مردم معرفی کنند، افزود: بنده از بزرگان و ریش سفیدان شورا بیشتر انتظار دارم. حاجی پور با نام بردن “رمضانپور” و “عاقل‌منش” مجددا درخواست کرد بیایید با اتحاد بنشینیم و حداکثر تا پایان هفته جاری تکلیف شهردار این شهر را مشخص کنیم.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه حساسیت من بیشتر از شهردار روی اعضای شورا است گفت:  یک صورت جلسه بنویسیم و امضا کنیم که فردا مجددا جلسه فوق‌العاده با دستور انتخاب شهردار تشکیل بدهیم.  همه اعضا یک روز وقت گذاشته و در وزارت کشور تایید فرد منتخب را برای تصدی بر شهرداری رشت را اخذ کنیم.

همچنین حاجی‌پور تذکری با موضوع بازنشستگان شهرداری به رئیس شورا داد و گفت:  فکر می‌کنم شهرداری رشت تنها دستگاهی است که مدیر درآمد های عمومی را ۳۰روز مانده به پایان سال بازنشست می‌کند. این در حالی است که سازمان بازنشستگی، این افراد را بعلت بدهی کسورات بازنشستگی، بازنشسته نمی‌داند و افرادی که بازنشسته می‌شوند را سرگردان می‌کند.

بهراد ذاکری با بیان این نکته که تعیین شهردار با رای من خط قرمزی ندارد گفت: در شرایط حساس کنونی نمی توانیم شهردار بومی که جوان و متخصص باشد انتخاب کنیم، شرایط جدید وزارت کشور این اجازه را به ما نمی دهد.  ولی می توانیم از شهردار منتخب بخواهیم جوانان را در کنار خودش پرورش دهد تا در مقاطع دیگر از حضور جوانان بهره ببریم. مهم ترین وظیفه شورا انتخاب شهردار است.

محمدحسن عاقل منش  با اشاره به اینکه اعتقاد شخصی من این است که شورا به وظیفه اصلی خودش که انتخاب شهردار است عملکرده، گفت: برای یک مطالبه عمومی همه باید همدل و همراه باشند. یک فراکسیون خاص نمی‌تواند در چنین برهه حساسی تصمیم گیری کند. با توجه به پیشنهاد آقای حاجی پور، بنده هم با برگزاری جلسه فوق‌العاده فردا موافق هستم و امیدوارم بتوانیم تا روز شنبه به یک اجماع نهایی برسیم و تصمیم خودمان را ابلاغ کنیم.

احمد رمضانپور هم با قرائت آیه “اتحاد” سخنانش را آغاز کرد و گفت: الان اعتراضاتی وجود دارد، اما همه باید بدانند که ما هم بدنبال حق مردم هستیم، و بدانید که پرونده سازی نتیجه خوبی ندارد. طبق قانون ما باید شهردار انتخاب کنیم و وزارت کشور هم وظیفه دارد صلاحیت افراد را مورد برسی قرار دهد.

وی افزود: بنده قبل از رای دادن به حجت جذب، با وزارت کشور مشورت کردم و اطمینان داده شد که حجت جذب واجد شرایط برای تصدی بر شهرداری رشت است.

احمد رمضانپور با بیان اینکه بنده  ۸سال در قوه مقننه بوده ام گفت: صراحتا بیان می کنم که وزارت کشور در خصوصرد صلاحیت شهرداران منتخب رشت اشتباه کرده و این حقی است که همیشه برای رشتوندان باقی خواهد ماند. اینبار با جدیت بیشتری شهردار انتخاب می‌کنیم.

فاطمه شیرزاد هم با بیان اینکه جلسه امروز شورای شهر رشت به گونه ای آبستراکسیون شده است گفت: امیدوارم اینگونه بداخلاقی ها را کنار بگذاریم تا مدیون مردم رشت نشویم.

رضا رسولی بعنوان آخرین عضو حاضر در جلسه غیر رسمی شورای شهر رشت گفت: قطعا همه ما از جنس مردم هستیم و امیدوارم الان که این اتحاد میان اعضای شورا به وجود آمده است تصمیمی گرفته شود تا شورا دوباره وارد فضای بحرانی نشود.

رسولی ادامه داد:ان شاءالله که غیبت ۴ نفر از اعضای شورا اتفاقی بوده  و امیدوارم بتوانیم به اجماع مطلوبی برسیم.

رئیس کمسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت خاطر نشان کرد: شهر هایی در کشور هستند که در گذشته وضعیت مطلوب تری نسبت به رشت داشته اند اما اکنون در پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل دچار استیصال شده اند.

امیرحسین علوی هم در پایان با اشاره به اهمیت تشکیل جلسه فوق‌العاده در روز پنجشنبه گفت: اگر موفق به تشکیل جلسه نشویم، حتما با فرمانداری شهرستان رشت جهت تشکیل جلسه فوق‌العاده مکاتبه خواهم کرد.

ختم جلسه با دستور رئیس شورا اعلام شد.
در جلسه غیر رسمی شورای شهر رشت چه گذشت؟! + جزییات
#شورای شهر رشت #انتخاب شهردار رشت #در جلسه غیررسمی شورای شهر چه گذشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219309 1