کدخبر:
219327
تاریخ انتشار:
۴ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آیا وزیر جدید بهداشت توانایی تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را دارد؟!

خزر: به نظر می رسد توازن در بین نمایندگان موافق و منتقد عملکرد یوسف زاده به شدت به نفع منتقدین به هم خورده است اما آن چه که مانع از تغییر یوسف زاده حتی پس از کناره گیری قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت می شود، فراتر از این مسایل است.

به گزارش خزرآنلاین، چند وقتی از استعفای پرحاشیه قاضی زاده هاشمی، وزیر پیشین بهداشت می گذرد. استعفایی که فارغ از حرف و حدیث های فراوان پشت آن، منجر به آن شد که سعید نمکی کلید وزارت بهداشت را در دست بگیرد. تغییری که بعید است دامنه آن به استان گیلان کشیده شود حتی اگر تمام استان های دیگر دستخوش این تغییر شوند!

اگرچه ارتباط حسنه یوسف زاده چابک، ریاست فعلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با وزیر پیشین بهداشت به اندازه ای بود که بتوان از قاضی زاده به عنوان یکی از مهمترین حامیان یوسف زاده نام برد اما حتی با رفتن قاضی زاده هم نمی توان گفت پایه های مدیریتی یوسف زاده در راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان متزلزل خواهد شد.

پروفسور سمیعی و علاقه ای که همچنان به شاگردش دارد!

گفته می شود یوسف زاده چابک یکی از شاگردان ممتاز دکتر سمیعی بوده است. شاگردی که گویا همچنان بسیار مورد علاقه استاد خود است. سمیعی ارتباطات بسیار خوبی با بدنه دولت به خصوص با شخص رییس جمهور دارد و به نوعی پدرخوانده در حوزه بهداشت و سلامت کشور محسوب می شود. اگرچه خزرآنلاین پیش تر در گزارشی به واکاوی ناگفته هایی از زندگی کاری سمیعی پرداخته بود، اما این سوال به قوت خود باقی است که آیا سمیعی اصطلاحاً هر تصمیمی مبنی بر برکناری شاگرد خود از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان را وتو نخواهد کرد؟! پاسخ به این سوال وقتی آسان تر خواهد شد که به یاد آوریم پروفسور برزیگر ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از کناره گیری از این سمت، به بیان ناگفته هایی از علت تغییر در راس دانشگاه پرداخته بود که به وضوح می شد نقش سمیعی را در آن دید.

بیشتر بخوانید: سمیعی؛ از شایعه تا واقعیت!

انتصابات یوسف زاده در دانشگاه؛ از مشاور تا معاون غذا و دارو!

یکی از راهکارهای یوسف زاده در راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، شناسایی و استفاده از ظرفیت برخی از جوانان بوده است.

تیرماه سال قبل بود که یوسف زاده چابک، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حکمی دکتر زهرا حصاری، متخصص فارماسیوتیکس و استادیار دانشکده داروسازی، به عنوان سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه منصوب کرد. دکتر زهرا حصاری داروساز جوان و متخصص فارماسیوتیکس است. همچنین برخی شنیده ها در فضای مجازی حکایت از آن دارد که وی ممکن است با حجت‌الاسلام پنجعلی حصاری شرمه معاون محترم قضایی رئیس دستگاه قضایی کل کشور نسبتی داشته باشد. نسبتی که اگر وجود داشته باشد، این سوال را به ذهن متبادر می کند که علت انتصاب دکتر حصاری جوان به عنوان معاون یکی از حساس ترین معاونت های دانشگاه علوم پزشکی گیلان چه بوده است؟! ارتباط فامیلی یا شایستگی های فردی؟

البته یوسف زاده انتصاب پرحاشیه دیگری هم داشته است. جواد احمدی، مشاور اجرایی و حقوقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جمله مشاورانی است که انتصابش به شکل قابل تاملی در سکوت کامل خبری صورت گرفت و هیچ خبری مبنی بر این انتصاب در پورتال خبری دانشگاه منتشر نگردید.

 بد نیست اگر بدانید از زمان روی کار آمدن یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا نهم آبان ماه 1397، بیش از 860 میلیون تومان از بودجه بیت المال صرف پرداخت به مشاوران طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی گیلان شده است! از این مقدار 632 میلیون تومان صرف پرداخت به تنها 3 فقره قرارداد مشاوره معاونت ها و پروژه های اجرایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و 229 میلیون تومان هم مربوط به قرارداد مشاوره به شخص رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بوده است!

یکی در برابر همه!

البته رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان منتقدانی را در بین نمایندگان مجلس هم دارد. منتقدانی همچون محمدحسن قربانی، نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی که اگرچه خودش یه پزشک و عضو کمیسیون بهداشت مجلس است اما به نظر توانایی هایش بر تغییر در راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نمی چربد. گیلان اما دو پزشک دیگر هم دارد که هم اکنون در کسوت نمایندگی مجلس قرار دارند. ذبیح نیکفر، نماینده مردم لاهیجان و منوچهر جمالی، نماینده مردم رودبار. با جستجوی ساده ای در فضای مجازی اما می توان به راحتی به انتقاداتی از این دو در خصوص وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان دست یافت. در مقابل برخی رسانه ها از حسنی، نماینده رشت به عنوان یکی از حامیان یوسف زاده نام برده اند.

به نظر می رسد توازن در بین نمایندگان موافق و منتقد عملکرد یوسف زاده به شدت به نفع منتقدین به هم خورده است اما آن چه که مانع از تغییر یوسف زاده حتی پس از کناره گیری قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت می شود، فراتر از این مسایل است.
آیا وزیر جدید بهداشت توانایی تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را دارد؟!
#یوسف زاده علوم پزشکی گیلان #سعید نمکی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
آرش
واقعا تابلو مشخصه که این سایت از کجا تغذیه مالی میشه که دنبال تغییر خردمند و با برنامه ایی مثل پورفسور یوسف زاده هست... متاسفانه رسانه ها دست آویز جنگ قدرت هستند
يکشنبه، 5 اسفند 139721:34:11
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
احتمالا این سایت گیلانی نیستند . چون حتی به مایه افتخار گیلان یعنی پروفسور سمیعی هم رحم نمیکنند
چهارشنبه، 8 اسفند 13970:45:2
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219327 1