کدخبر:
219369
تاریخ انتشار:
۹ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

چرا ممکن است صلاحیت شهردار جدید رشت احراز نگردد؟ /فرصت طلایی که نباید برای علیقلی زاده و حامیانش از بین برود

به گزارش خزرآنلاین، پس از عدم احراز صلاحیت حامد عبدالهی و حجت جذب حسین علیقلی زاده بعنوان شهردار جدید رشت انتخاب شد. اگرچه شورانشینان اینبار فردی را انتخاب کردند که به زعم خودشان مشکلی در دریافت حکم از وزارت کشور نداشته باشد اما نگاهی به سوابق علیقلی زاده، شهردار جدید منتخب شورای شهر رشت نشان می دهد که ممکن است احراز صلاحیت وی به همان راحتی که به نظر می رسد نباشد.

 

علیقلی زاده و احمدی نژاد!

حسین علیقلی زاده پیش از انتخاب بعنوان شهردار رشت، تصدی بر شهرداری نور، جویبار، خرم آباد، گلستان و همدان در کارنامه خود دارد. اما آنچه که بیش از همه در کارنامه وی جلب توجه می نماید انتخابش بعنوان شهردار منطقه ۱۹تهران در دوره تصدی احمدی نژاد بر شهرداری تهران می باشد. انتخابی که نشان می دهد علیقلی زاده ارتباط نزدیکی با محمود احمدی نژاد داشته است. با این همه انتخابش بعنوان سرپرست شهرداری شهر ری با دستور قاضی شعبه ۲۸ دیوان عدالت اداری متوقف شد. وی که در دولت احمدی نژاد و طی حکمی از سوی مرتضی تمدن استاندار وقت تهران بعنوان سرپرست شهرداری شهر ری منصوب شده بود، هیچگاه نتوانست بر کرسی سهرداری این شهر تکیه بزند.

 

استعفای عجیب از شهرداری همدان!

یکی از مهمترین سوابق شهردار جدید رشت که مورد توجه شورانشینان قرار گرفت، تصدی او بر شهرداری همدان بوده است با این حال این تصدی را بیش از آنکه نقطه مثبتی در کارنامه شهردار جدید رشت به حساب آوریم باید بگوییم حضور علیقلی زاده در شهرداری همدان و استعفای ناگهانی او یکی از نقاط پرابهام کارنامه وی به شمار می رود.

 

در حالی که تنها ۸ماه از سکانداری شهرداری همدان توسط علیقلی زاده می گذشت وی به یکباره از ادامه حضورش بر راس شهرداری همدان استعفاء داد. اگرچه یکی از اعضای وقت شورای شهر همدان علت این استعفاء را عملکرد ضعیف وی بر راس وی دانسته بود اما شایعات منتشر شده حکایت از استعفای علیقلی زاده به دلایلی غیر از این موضوع داشت. این شایعات به قدری میتوانست چهره علیقلی زاده را تخریب کند که شاید بهتر بود افکار عمومی علت برکناری وی از راس شهرداری همدان را همان عملکرد ضعیف او بدانند!

هنوز هم جستجوی نام شهردار منتخب رشت در فضای مجازی منجر به نتایج قابل تاملی می شود. پایگاه خبری تحلیلی شورای چهارم در مطلبی و در واکنش به انتخاب علیقلی زاده بعنوان شهردار اسلام شهر در یادداشتی به قلم اسماعیل صادق زاده و با عنوان " تیر خلاص به عقلانیت و تدبیر " مدعی می شود که وی در برخی از مراکز مربوط به عملکرد شهرداران پرونده در دست بررسی دارد و مراکز نظارتی با آمدن او بعنوان شهردار گلستان مخالف بودند. ادعایی که اگرچه نمی توان آن را تایید کرد اما بیم آن می رود که شورانشینان متاثر از عدم احراز صلاحیت شهرداران مورد انتخاب خود، بدون بررسی صحت و سقم این ادعاها رای به انتخاب علیقلی زاده داده باشند.

 

سفر رییس جمهور به رشت نزدیک است و این موضوع می تواند برای شهردار منتخب فرصتی طلایی قلمداد شود تا با این بهانه که رییس جمهور نباید به شهری سفر کند که شهردار ندارد، وزارت کشور را متقاعد به تایید صلاحیت و صدور سریعتر حکم خود کند. فرصتی که قبلا یکبار برای ثابت قدم مهیا شد و البته وی نهایت بهره را از آن برد.
چرا ممکن است صلاحیت شهردار جدید رشت احراز نگردد؟ /فرصت طلایی که نباید برای علیقلی زاده و حامیانش از بین برود
#شهرداری رشت #علیقلی زاده #شهردار منتخب رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
دمت گرم . گزارشی خوبی بود. اما خاتمه آن اماواگر داشت .
جمعه، 10 اسفند 139711:11:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219369 1