کدخبر:
219465
تاریخ انتشار:
۱۸ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مفاسد جناب مدیر تنها محدود به مسایل اخلاقی نیست/ پشت پرده مزایده ای که توسط مدیر، مهندسی شد!

خزر: حالا اما خزرآنلاین به اسنادی دست پیدا کرده است که نشان می دهد سفارش پذیری و مفاسد اخلاقی تنها بخشی از اقدامات غیرقانونی این مدیر پرحاشیه است چرا که وی با تقلب در مزایده برخی اموال متعلق به سازمان تحت امر خود، با بهانه تراشی مانع از شرکت داوطلبان در مزایده اموال مرغوب شده و در نهایت خودش یا یکی از بستگانش با ارائه تنها پیشنهاد، ملک مرغوب را به قیمت کف مزایده خریداری می کرده اند. 

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که یکی از مسئولان استانداری با صدور بیانیه ای، خبر از سفارش پذیری برخی از مدیران دستگاه های دولتی در استخدام بدون ضابطه جمعی از نورچشمی ها داد. تنها با گذشت چند روز از این بیانیه، تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از فساد اخلاقی مدیر یکی از این دستگاه ها داشت به نحوی که این مدیر علیرغم تاهل و داشتن فرزند با سواستفاده از جایگاه شغلی با برخی از مراجعان به سازمان تحت امر خود به بهانه تسهیل در راه اندازی خواسته آنان، ارتباطات نامشروع برقرار کرده و آنان را به مکانی در حاشیه شهر می کشانده است.

انتشار این تصاویر کافی بود تا ثابت شود این فرد به دردی فراتر از سفارش پذیری دچار است!

حالا اما خزرآنلاین به اسنادی دست پیدا کرده است که نشان می دهد سفارش پذیری و مفاسد اخلاقی تنها بخشی از اقدامات غیرقانونی این مدیر پرحاشیه است چرا که وی با تقلب در مزایده برخی اموال متعلق به سازمان تحت امر خود، با بهانه تراشی مانع از شرکت داوطلبان در مزایده اموال مرغوب شده و در نهایت خودش یا یکی از بستگانش با ارائه تنها پیشنهاد، ملک مرغوب را به قیمت کف مزایده خریداری می کرده اند. 

در یکی از این موارد، دو طبقه از یک ساختمان (طبقه سوم و چهارم) واقع در یکی از مناطق باارزش شهر که متعلق به سازمان تحت امر این فرد بوده است توسط سامانه رسمی دولت به آدرس http://setadiran.ir برای خرید توسط عموم به مزایده گذاشته می شود. اگرچه این سامانه تا حد زیادی مانع از ایجاد رانت شده است اما این فرد به کارمندان زیردست خود دستور می دهد تا به داوطلبان شرکت در مزایده که خواستار بازدید از این دو طبقه قبل از شرکت در مزایده بوده اند بگویند که میهمانانی از پایتخت در طبقه سوم حضور دارند و لذا این طبقه که گویا از نظر ظاهری به مراتب بهتر از طبقه چهارم بوده است، قابل بازدید توسط خریداران نیست. این بهانه برای تمام داوطلبان به مدت تمام روزهایی که املاک قابل بازدید بوده اند تکرار می شود و در نهایت هیچ خریداری موفق به بازدید از این ملک نمی شود و لذا هیچ یک از خریداران به علت عدم بازدید از طبقه سوم، در مزایده مربوط به آن شرکت نمی کنند و در نهایت یکی از نزدیکان مدیر، پیشنهادی با کف قیمت مزایده طرح و برنده ان مزایده مهندسی شده می شود.

از مسئولان نهادهای نظارتی درخواست می شود تا به مفاسد فراوان این مدیر دولتی رسیدگی و اموالی که به نام وی و بستگان او به ثبت رسیده اند را مورد بررسی قرار دهند تا مشخص شود این مدیر، چگونه به چنین ثروت هنگفتی دست پیدا کرده و با دست بردن در مزایده های دولتی، ضمن حیف و میل اموال دولتی، همان اماکن را به محلی برای ارتکاب اعمال خلاف عفت خود تبدیل می کند.
مفاسد جناب مدیر تنها محدود به مسایل اخلاقی نیست/ پشت پرده مزایده ای که توسط مدیر، مهندسی شد!
#سفارش پذیری #رانت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219465 1