کدخبر:
219483
تاریخ انتشار:
۱۹ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اعتراف تلخ سازمان انتقال خون گیلان به عقب ماندگی اش از سایر استان ها!

خزر: باید از مدیرکل انتقال خون گیلان و دستیارانش پرسید چه در سال اخیر بر سر این سازمان آمده که این چنین از سایر استان ها در عمل به وظیفه اصلی اش که همان ترویج مردم به امر اهدای خون می باشد، عقب مانده است؟

به گزارش خزرآنلاین، اسفند ماه 96 بود که دکتر مرادی، مدیر کل سازمان انتقال خون گیلان در گفت و گو با یکی از سایت های خبری استان با بیان این که گیلان دومین استان اهدا کننده خون می باشد، گفت: گیلان رتبه سوم از نظر حضور بانوان اهدا کننده را به خود، اختصاص داده است.(اینجا را بخوانید)

با گذشت قریب به یک سال از این اظهارات مرادی، نگاهی به اخبار نشان می دهد گیلان در زمینه اهدای خون از دوران طلایی خود به شدت فاصله گرفته است. خبری که حتی در پورتال اطلاع رسانی انتقال گیلان هم منتشر و به نوعی می توان آن را اعتراف گیلان به عقب ماندگی اش در سال جاری برداشت کرد. (اینجا را بخوانید)

بر همین اساس باید گفت استان سمنان در امر اهدای مستمر و همچنین شاخص اهدای خون گوی سبقت را از سایر استان ها ربوده است. همچنین سه استان سمنان، مازندران و یزد با شاخص های 46 در هزار، 40 در هزار و 36 در هزار، بیشترین آمار اهدا کننده به ازای هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده اند.

البته علی رغم اینکه سمنان بهترین شاخص را در آمار اهدا کنندگان به خود اختصاص داده اما با توجه به جمعیت سایر استان ها باید گفت در 9 ماه ابتدای سال جاری مردم استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و مازندران بیشترین میزان اهدا خون در کشور را داشته اند. همانطور که مشخص است نام گیلان در بین هیچ یک از این استان هایی که با معیار های مختلف درجه بندی شده اند، به چشم نمی خورد. (اینجا را بخوانید)

یکی دیگر از رتبه هایی که مرادی در مصاحبه سال قبل خود مدعی به دست آوردن آن شده بود، رتبه سوم گیلان از نظر حضور بانوان اهدا کننده بوده است. جایگاهی که به نظر می رسد همچون موارد قبلی از کف گیلان ربوده شده است چرا که بنابر اظهارات سخنگوی سازمان انتقال خون گیلان، از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه شاخص اهدای خون بانوان لرستانی با 9 درصد، خراسان جنوبی با 8 درصد و استان های مرکزی و کردستان با 7درصد بیشترین میزان در بین اهدا کنندگان خون در کشور بوده است.
اعتراف تلخ سازمان انتقال خون گیلان به عقب ماندگی اش از سایر استان ها!
#دکتر احمد مرادی #انتقال خون گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219483 1