کدخبر:
219509
تاریخ انتشار:
۲۱ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

سازمان حفاظت محیط زیست گیلان پاسخی هم برای این تصویر دارد؟

خزر: این تصویر به خوبی کوه خواری، جنگل خواری، تخریب گسترده محیط زیست، تعلل مسئولان در مبارزه با رواج پدیده زمین خواری و هر آن چه که در خصوص ویرانی محیط زیست در این سال ها شنیده اید را به وضوح نشان می دهد. این سازه بتنی با قیمت تخریب کوه در سرچشمه لاهیجان بنا شده است.

به گزارش خزرآنلاین، کوه خواری پدیده جدیدی است که این روزها در سایه غفلت مسئولان امر، به شدت رواج پیدا کرده است. بعد از زمین خواری، جنگل خواری و دریا خواری حالا نوبت به کوه خواری رسیده است. پدیده ای که شیوع آن نشان می دهد نه سازمان حفاظت از محیط زیست و نه هیچ یک از نهادهای ذیربط دیگر علاقه و شاید توانایی پیشگیری از بروز این اقدام مخرب زیست محیطی را ندارند.

طبیعت سبز گیلان مدت هاست که به مکانی سودآور و بی دردسر برای ارضای تمایلات پول پرستانه برخی سودجویان تبدیل شده است. از قطع بی رویه جنگل های هیرکانی گرفته تا سد سازی های بی ضابطه و بدون مطالعه بر روی رودخانه های محلی. از کشتار حیوانات بی گناه گرفته تا باز کردن شیر فاضلاب به درون رودخانه های شهری. حالا اما کوه خواری به بدترین شکل ممکن هم به آن اضافه شده است.

هنوز 10 روز هم از روزی که به منظور ترویج سنت حسنه درختکاری و حفظ محیط زیست، به نام روز درختکاری مزین شده است نمی گذرد که تصویری از کوه خواری در سرچشمه لاهیجان منتشر می شود که قابل باور نیست! چگونه فرد یا افرادی قسمتی از کوه را کنده و در آن سازه ای بتنی به این شکل استوار کرده اند؟ مگر می شود تخلف به این بزرگی را ندید؟!

مقام معظم رهبری بارها بر لزوم حفظ محیط زیست تاکید کرده اند. اهمیت پاسداری از محیط زیست در نظر ایشان به اندازه ای است که بارها بر برخورد قاطعانه مسئولان با تعدی به جنگل ها تاکید نموده و تخریب محیط زیست را به بهانه های مختلف از هتل سازی و جذب گردشگر گرفته تا حتی ساخت حوزه علمیه مجاز ندانسته اند.

اگرچه عمق فاجعه در این تصویر به خوبی نمایان است اما امید است سازمان حفاظت محیط زیست گیلان در خصوص چگونگی ظهور این سازه و بلایی که بر سر این کوه آمده و همچنین نحوه برخورد احتمالی با مقصران این وضعیت، خود را ملزم به ارائه حداقل توضیحات ببیند.

 
سازمان حفاظت محیط زیست گیلان پاسخی هم برای این تصویر دارد؟
#حفاظت محیط زیست گیلان #کوه خواری در لاهیجان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219509 1