کدخبر:
219557
تاریخ انتشار:
۲۵ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مغضوبین یک اختلاف!

خزر: ممکن است طرح نام کیوان محمدی به عنوان گزینه تصدی بر استانداری گیلان در دو دوره اخیر انتصاب استاندار، نگرشی توام با غرور و حقانیت به وی اعطا کرده و این موضوع نه تنها برای استانداران بی حاشیه ای همچون نجفی و سالاری قابل تحمل نیست بلکه برای چهره های نزدیک به محمدی هم نتیجه ای جز مغضوبیت به همراه نداشته باشد. 

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که استاندار گیلان در چهارمین جلسه شورای اداری استان نسبت به جذب غیرقانونی 670 نیرو در گیلان طی سال گذشته به‌شدت گلایه کرد و با بیان اینکه برخی‌ها برای جذب یک نیرو در استان مباحث قومی قبیله‌ای را ملاک قرار می‌دهند و گروکشی می‌کنند، گفت: این استان برای پرداخت حقوق به این افراد 40 میلیارد تومان هزینه متحمل شده و اگر بخواهد بر این میزان از افراد حتی یک نفر اضافه شود برخورد ما با شدت و جدیت بیشتری همراه خواهد بود.

مدت زیادی از این اظهارات نگذشت که ضمیر سخنان استاندار پیدا شد و کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه در سال 96 برای جذب 61 نفر مجوز داشته ایم، گفت آن چه در مورد جذب 650 نفری مطرح شده است، درست نیست و چنین جذبی نداشتیم. وی همچنین مدعی شد که از نظر قانون منعی برای جذب افراد در حوزه بخشداری و فرمانداری ها خارج از حوزه های دیگر وجود ندارد.

اگرچه استاندار گیلان در اظهارات خود در خصوص جذب های غیرقانونی، مستقیما اشاره ای به کیوان محمدی نکرده بود اما پاسخ کیوان محمودی در خصوص نادرست بودن ادعای جذب بیش از 600 نفر، مستقیما استاندار گیلان را هدف قرار داده و سالاری را متهم به ارائه اطلاعات غلط و یا عدم اطلاع از وضعیت استان در نزد افکار عمومی می نمود. شاید به همین دلیل بود که برای نخستین بار اختلافی که همیشه نجواهایش در پس پرده و از درون محافل سیاسی شنیده می شد، به بیرون درز کرد و عمق اختلافات با بیانیه شدید اللحن بازرسی استانداری آشکار شد.

در این بیانیه، محمدرضا محمدی فتیده، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری گیلان ضمن نام بردن از سه دستگاه آموزش و پرورش، پست بانک و شهرداری املش به عنوان سازمان هایی که بیش از 100 نیروی سفارشی جذب کرده اند بر وجود مستندات دقیق در خصوص جذب غالبا سفارشی و بدون ضابطه نیرو در برخی دستگاه‌های اجرایی استان تاکید کرده بود.

حالا اما بیش از یک ماه از بیانیه بازرسی استانداری می گذرد و حداقل در ظاهر امر خللی در تداوم مدیریت و ریاست سه مسئولی که نام ادارات تحت امرشان در این بیانیه آمده بود، ایجاد نشده است. اگرچه ممکن است سال بعد برای آنان، سالی توام با تغییر باشد اما به نظر می رسد این اختلاف، قربانیان دیگری داشته است. 

یونس رنجکش، فرماندار سابق آستارا و از نزدیکان به کیوان محمدی را می توان از جمله افرادی دانست که شاید به واسطه نزدیکی اش به رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و پس از کناره گیری از فرمانداری آستارا تا کنون نتوانسته به جایگاه مدیریتی همتراز دست پیدا کند. نام علی وارسته را هم می توان در این لیست جای داد. مردی که پس از 10 ماه تصدی بر کرسی سرپرستی فرمانداری رودسر، نتوانست حکم فرمانداری این شهرستان مهم استان را به دست آورد و سرانجام جای خود را «حسین اسماعیل پور» داد. اگرچه برخی عدم صدور حکم فرمانداری وارسته را به علت اختلاف نظر او با نماینده رودسر دانسته اند، اما نمی توان به سادگی از کنار ارتباط حسنه او و کیوان محمدی عبور کرد. حالا هم شنیده ها حکایت از تغییر مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان دارد. گفته می شود دکتر فیروز فاضلی ماه های آخر تصدی اش را بر اداره کل ارشاد گیلان سپری می کند. شنیده ای که اگر درست باشد، می توان تحقق آن را در راستای همین موضوع، ارزیابی کرد. 

اما آیا می بایست استاندار گیلان را در عدم اعتماد به مدیران نزدیک به کیوان محمدی مقصر قلمداد کرد؟ برای پاسخ به این سوال بد نیست به یاد آوریم که در زمان تصدی دکتر نجفی بر استانداری گیلان هم هر از چند گاهی شنیده هایی از اختلاف نظر او با کیوان محمدی در برخی رسانه ها منتشر می شد. حالا اما اتفاقی مشابه رقم خورده به نحوی که شاید همین بیانیه آخر بازرسی استانداری گیلان در واکنش به اظهارات کیوان محمدی را بتوان پررنگ ترین حاشیه اخیر تصدی دکتر سالاری بر استانداری گیلان دانست.

ممکن است طرح نام کیوان محمدی به عنوان گزینه تصدی بر استانداری گیلان در دو دوره اخیر انتصاب استاندار، نگرشی توام با غرور و حقانیت به وی اعطا کرده و این موضوع نه تنها برای استانداران بی حاشیه ای همچون نجفی و سالاری قابل تحمل نیست بلکه برای چهره های نزدیک به محمدی هم نتیجه ای جز مغضوبیت به همراه نداشته باشد. 
مغضوبین یک اختلاف!
#استانداری گیلان #کیوان محمدی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219557 1