کدخبر:
219611
تاریخ انتشار:
۲۸ اسفند ۹۷
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جزییات بودجه های چند صد میلیونی برای طرح های پژوهشی سیاسیون! - قسمت اول؛ ژاله حساس خواه

خزر: نام دکتر ژاله حساس خواه هم در دو طرح پژوهشی به چشم می خورد. نخست مطالعه نقشه راه توسعه استان گیلان با بودجه کلان یک میلیارد تومانی در سال 1393 و دوم تهیه و تدوین اسناد پشتیبان برنامه ششم توسعه استان گیلان با بودجه چشمگیر 330 میلیون تومانی در سال 95. البته رشته تحصیلی حساس خواه، آموزش زبان انگلیسی می باشد!

به گزارش خزرآنلاین، انتشار ریز جزییات بودجه مطالعات پژوهشی استان گیلان در فضای مجازی (اینجا را ببینید)، حکایت از میلیاردها تومان پولی دارد که تحت عنوان بودجه مطالعات پژوهشی به برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان پرداخت شده است. فارغ از اهمیت پژوهش و نقش غیرقابل انکار این مطالعات در پیشبرد مسیر توسعه استان، نکته قابل تامل دریافت های چشمگیر توسط برخی چهره های سیاسی استان در قالب مطالعات پژوهشی است. به عنوان مثال می توان به دریافتی های ژاله حساس خواه، مدیر فعلی دفتر اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان اشاره کرد و به بررسی طرح های پژوهشی اجرا شده توسط وی به عنوان یک فعال سیاسی استان گیلان و همچنین طرح هایی که مطالعاتش بر عهده دکتر روشن بابایی، دیگر عضو هیات علمی استان گیلان گذاشته شده بود، پرداخت.

دکتر روشن بابایی یکی از شناخته شده ترین اساتید در حوزه گردشگری است. وی نویسنده اولین کتاب گردشگری خلاق در ایران، دارای سوابق عضو کمیته بین المللی گردشگری مادرید، انجمن علمی اقتصاد شهری و هم چنین برنامه ریزی فرهنگی ایران است.

نگاهی به این لیست نشان می دهد تقریباً تمام طرح های پژوهشی که به نام دکتر روشن بابایی به ثبت رسیده است، با مبالغ نسبتا کم و حول محور گردشگری و در راستای رشته تخصصی وی بوده است.

نام دکتر ژاله حساس خواه هم در دو طرح پژوهشی به چشم می خورد. نخست مطالعه نقشه راه توسعه استان گیلان با بودجه کلان یک میلیارد تومانی در سال 1393 و دوم تهیه و تدوین اسناد پشتیبان برنامه ششم توسعه استان گیلان با بودجه چشمگیر 330 میلیون تومانی در سال 95. البته رشته تحصیلی حساس خواه، آموزش زبان انگلیسی می باشد! وی از فعالان اصلاح طلب گیلان بوده و نایب رئیسی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گیلان و همچنین سخنگویی این شورا را در کارنامه دارد.

نگاهی به سوابق سیاسی حساس خواه و توجه به اینکه سازمان های حمایت کننده دو طرحی که ژاله حساس خواه اجرای آن ها را بر عهده گرفته است، دو سازمان کاملا سیاسی یعنی استانداری گیلان و سازمان برنامه و بودجه استان می باشند، نکته قابل تامل ماجراست. حساس خواه در حالی به عنوان یکی از مجریان طرح یک میلیارد تومانی استانداری در سال 1393 انتخاب شد که محمدعلی نجفی در دولت اول دکتر روحانی زمام استانداری گیلان را در دست داشت و البته استاندار دولت مورد حمایت اصلاح طلبان بود.

دومین طرحی هم که اجرایش در سال 1395 با بودجه چشمگیر 330 میلیون تومانی به ژاله حساس خواه واگذار شد، طرحی بود که حمایتش بر عهده سازمان برنامه و بودجه استان گیلان قرار داشت. ریاست این سازمان در گیلان هم از اوایل سال 1394 در دستان کیوان محمدی، یکی از سیاسیون اعتدال گرای گیلان که ارتباط حسنه ای با اصلاح طلبان دارد، قرار گرفته است.
جزییات بودجه های چند صد میلیونی برای طرح های پژوهشی سیاسیون! - قسمت اول؛ ژاله حساس خواه
#ژاله حساس خواه #دانشگاه گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
سید
باسمه تعالی تشکر از اطلاع رسانی شما هیات علمی دانشگاه گیلان هستم ضمن تایید سیاسی کاری بیشتر مدیران دانشگاه، ای کاش سازمان های بازرسی استان گیلان و دیوان محاسبات به صورت جدی و بدون تعارف به پرونده های فساد علمی و اداری دانشگاه گیلان بیشتر ورود می کردند چرا که دانشگاه کارخانه آدم سازی است. اول باید دانشگاه درست شود تا سایر جاها درست شود
چهارشنبه، 29 اسفند 139720:3:11
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

عضو هیات علمی
سلام مقایسه طرح های پژوهشی دانشگاه گیلان نسبت به سایر دانشگاه های بزرگ بسیار کم و یک شاخص منفی است که نیاز به تقویت دارد. بررسی کنید چند درصد اعضای هیات علمی به دنبال رفع مشکلات و ارتباط با جامعه هستند و چند درصد دنبال تدریس در دانشگاه های استان و گرفتن حق التدریس ببینید چند درصد اعضای هیات علمی در استان ساکن نیستند . ببینید چند درصد اعضای هیات علمی در تهران ساکنند. ببینید چند درصد طرح های استان به خارج از استان انتقال می یابد. ببینید چند درصد اعضای هیات علمی تا کنون پروپوزالی ارائه نداده اند. پیشنهاد می کنم دانشگاه های نسل اول، دوم ، سوم و چهارم را در دنیا مقایسه کنید.
شنبه، 10 فروردين 139810:14:53
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

عضو هیات علمی پژوهشی
اعضای هیات علمی دو دسته اند: اعضای هیات علمی آموزشی که دارای دو وظیفه آموزشی و سپس پژوهشی اند اعضای هیات علمی پژوهشی که دارای دو وظیفه پژوهشی و سپس آموزشی اند پس باید به هر دو وظیفه با توجه به الویت بپردازند
شنبه، 10 فروردين 139822:12:59
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پژوهشگر
سلام ممنون از توجه شما به دانشگاه ها اما میخواستم به چند نکته توجه شما را جلب کنم درامد حاصل یک طرح پژوهشی در خوشبینانه ترین حالت برای مجری طرح 20درصد است درامد حاصل از راهنمایی پایان نامه و حق التدریس با مسئولیت بسیار پایین تر بسیار بالاتر از انجام طرح تحقیقاتی است و درامد حاصل از ان 100 درصد میباشد داشتن یک قرارداد پاره وقت با دانشگاه ازاد یا داشتن مسئولیت در موسسه غیر انتفاعی درامد غیر قابل مقایسه باانجام طرح تحقیقاتی دارد دادن مجوز به دانشگاه ها برای عقد قرارداد پژوهشی توجه به ارتباط با صنعت است پس بهتر است به نمایندگان فشار بیاورید تا این قانون لغو شود در حال حاضر یک شرکت از اصفهان دارد مشکل تالاب انزلی ما را با قرارداد میلیاردی حل میکند و ...
شنبه، 10 فروردين 139811:15:26
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219611 1