کدخبر:
219723
تاریخ انتشار:
۱۸ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شفاف سازی استخدام های غیر قانونی چه شد؟ / آیا بازرسی استانداری گیلان تنها به افشاگری در خصوص جذب های غیرقانونی اکتفا کرده است؟

خزر: مدت هاست که شنیده هایی در محافل سیاسی و اجتماعی در خصوص به کارگیری بی ضابطه افراد در ادارات مختلف از جمله " سازمان تامین اجتماعی گیلان " به گوش می رسد. این شنیده ها در کنار اعتراف صریح مدیر دفتر بازرسی استانداری مبنی بر وجود 700 مورد استخدام بدون ضابطه در استان، اهمیت شفاف سازی در این خصوص را دوچندان می سازد.

به گزارش خزرآنلاین، در ماه های پایانی سال قبل بود که استاندار گیلان خبر از جذب غیرقانونی قریب به 700 نفر در دستگاه های اجرایی استان داد و گفت:  به کارگیری این افراد از طریق گروکشی و قالبا سفارشی و بدون ضابطه صورت پذیرفته است. این اضهارات اما خیلی زود مخاطب خود را پیدا کرد و کیوان محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان آن را از اساس نادرست خواند. تکذیب ادعای استاندار توسط کیوان محمدی سبب شد تا مدیر دفتر بازرسی استانداری گیلان در بیانیه ای شدید اللحن ضمن تایید ادعای استاندار گیلان، ادعای طرح شده در خصوص جذب غیرقانونی افراد را ماحصل بازرسی و بررسی های تفصیلی دقیق و مستند بداند و بگوید: فهرست نیروهای جذب شده  سنوات اخیر با ذکر تاریخ جذب و مشخصات دقیق افراد جذب شده از مدیران دستگاه های اجرایی دریافت و تدوین شده است.

محمدرضا محمدی فتیده همچنین از اداره کل آموزش و پرورش گیلان با 87 مورد استخدام، پست بانک با 18 مورد و شهرداری املش با 32 مورد بعنوان تنها برخی از دستگاه هایی که در آن ها جذب نیرو به صورت شرکتی، حجمی، طرحی، پروژه ای یا قراردادی طی چند سال اخیر صورت گرفته است، نام برد.

عدم واکنش رسانه ای کیوان محمدی به اظهارات مدیر دفتر بازرسی استانداری گیلان اگرچه به این مناقشه حداقل در بعد رسانه ای آن پایان داد اما موضوع به کارگیری قالبا 700 نفر در دستگاه های اجرایی استان چیزی نیست که به زودی از اذهان تعداد زیاد جوانان جویای کار استان پاک شود. چرا استانداری گیلان لیست این افراد را جهت اطلاع عموم مردم منتشر نکرده و کمی در خصوص اقدامات خود در مورد اخراج این نورچشمی ها به مردم توضیح نمی دهد.

 نمی توان منکر سفارش پذیری و اصطلاحا پارتی بازی برخی مدیران دستگاه های اجرایی شد اما حالا که این موضوع به رسانه ها کشیده و به قولی پرده ها در افتاده است اطلاع رسانی در خصوص واکنش استانداری گیلان در مقابل این تخلف محرض و مشخص کمترین انتظاری که می رود.

مدت هاست که شنیده هایی در محافل سیاسی و اجتماعی در خصوص به کارگیری بی ضابطه افراد در ادارات مختلف از جمله " سازمان تامین اجتماعی گیلان " به گوش می رسد. این شنیده ها در کنار اعتراف صریح مدیر دفتر بازرسی استانداری مبنی بر وجود 700 مورد استخدام بدون ضابطه در استان، اهمیت شفاف سازی در این خصوص را دوچندان می سازد.

افکار عمومی تشنه شنیدن خبرهایی از برخورد با تبعیض و لذا خزرآنلاین در راستای ایفای رسالت مطبوعاتی خود آمادگی اش را برای انتشار فهرست 700 نفره  جذب های غیر قانونی و همچنین انعکاس اقدامات صورت گرفته در مقابله با این موضوع اعلام می کند.

در پایان از مسئولان استانداری گیلان درخواست می شود تا مردم به خصوص جوانانی را که به جرم نانوشته نداشتن پارتی محکوم به بیکاری شده اند را در جریان امور قرار داده و تنها به افشاگری در خصوص وجود تخلف در زمینه جذب به نیرو در برخی از دستگاه های اجرایی بسنده ننماید که بدون بیانیه بازرسی استانداری گیلان هم وجود بعضی تخلفات در برخی  دستگاه های اجرایی اظهر من الشمس بوده است.
شفاف سازی استخدام های غیر قانونی چه شد؟ / آیا بازرسی استانداری گیلان تنها به افشاگری در خصوص جذب های غیرقانونی اکتفا کرده است؟
#بازرسی استانداری گیلان #شفاف سازی استخدام های غیر قانونی چه شد؟ / آیا بازرسی استانداری گیلان تنها به افشاگری در خصوص جذب های غیرقانونی اکتفا کرده است؟


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219723 1