کدخبر:
219753
تاریخ انتشار:
۲۰ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در یکی از استان های کشور؛

استخدام هایی که دستورش از سازمان برنامه و بودجه صادر می شود؛ قسمت اول/ نورچشمی ها در سازمان انتقال خون!

خزر: با این تفاسیر، بد نیست بدانید که سازمان انتقال خون به مکانی برای استخدام نورچشمی ها تبدیل شده است به نحوی که تنها در یک سال اخیر بالغ بر 25 نفر به صورت کاملا سفارشی در این سازمان مشغول به فعالیت شده اند. این در حالی است که در این استان، فارغ التحصیلان فراوانی در رشته های مرتبط همچون میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی و پرستاری به وفور دیده می شود اما به علت نداشتن حامی قدرتمند از به کارگیری در این سازمان باز مانده اند.

به گزارش خزرآنلاین، استخدام های بی ضابطه و بر پایه سفارش، موضوعی نیست که بتوان وجود آن را انکار کرد. اتفاقی که معمولا به صورت موردی در دستگاه های اجرایی مختلف صورت گرفته و مدیران استانی یک سازمان بنا به آشنایی با برخی افراد، سفارش آنان را برای به کارگیری فرزندشان در دستگاه تحت امر خود می پذیرند.

در یکی از استان ها «خزرآنلاین به علت رعایت مسایل حقوقی از انتشار نام این استان پرهیز کرده و اسامی را به صورت مخفف منتشر می کند» اما متاسفانه این موضوع از حالت سنتی خارج و شکلی سازمان یافته به خود گرفته است به نحوی که اساسا دستور این استخدام ها در سازمان برنامه و بودجه صادر شده و مدیران سایر دستگاه ها برای بهره مندی از اختصاص به موقع بودجه های خود و پرهیز از مورد غضب قرار گرفتن توسط رییس سازمان برنامه و بودجه که ارتباط نزدیکی با معاون رییس جمهور دارد و ممکن است کرسی مدیریتی آنان را از چنگشان خارج کند، تن به پذیرش سفارشات می دهند. سفارشاتی که بیشتر حول محور استخدام لیستی و اتوبوسی نورچشمی ها بوده و نتیجه آن پر شدن بسیاری از ادارات دولتی با نیروهایی حزبی و بی انگیزه است. 

در همین راستا، می توان به استخدام های پرشائبه اخیر در سازمان انتقال خون اشاره کرد. البته با کمی دقت می توان ردی از این استخدام ها را در سازمان ها و ادارات دیگری همچون آموزش و پرورش، تامین اجتماعی، علوم پزشکی، مخابرات، ورزش و جوانان و ... دید که در گزارشات بعدی به آن ها اشاره خواهد شد.

استخدام های پرشائبه در سازمان انتقال خون!

با این تفاسیر، بد نیست بدانید که سازمان انتقال خون به مکانی برای استخدام نورچشمی ها تبدیل شده است به نحوی که تنها در یک سال اخیر بالغ بر 25 نفر به صورت کاملا سفارشی در این سازمان مشغول به فعالیت شده اند. این در حالی است که در این استان، فارغ التحصیلان فراوانی در رشته های مرتبط همچون میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی و پرستاری به وفور دیده می شود اما به علت نداشتن حامی قدرتمند از به کارگیری در این سازمان باز مانده اند. در ادامه لیستی از استخدام های چند ماه اخیر را در این سازمان می بینید:

  1. آقای "ر" خواهرزاده معاون سازمان برنامه و بودجه استان که هم اکنون با مدرک فوق دیپلم علوم تغذیه جذب سازمان انتقال خون شده و به عنوان کارشناس پرستاری در واحد خونگیری مشغول به کار است.
  2. خانم "س.ع" مسئول یکی از پایگاه های خبری که با سفارش یکی از مدیران سابق ورزشی جذب سازمان انتقال خون شده و خود را در محافل عمومی به عنوان مسئول روابط عمومی معرفی می نماید!
  3. فرزندان 6 نفر از پرسنل فعلی (پ.ن - ز- اف- ع- ش- غ)
  4. به کارگیری غیرقانونی یک خانم در بخش حسابداری با مدرک کارشناسی برق که سفارش شده توسط خانم "ت" از معاونین سازمان برنامه و بودجه می باشد.
  5. با توجه به مراجعات پزشکان خانم و رشته های پرستاری جهت گذراندن طرح در سازمان انتقال خون، متاسفانه حتی نیروهای طرح هم به صورت کاملا رانتی و سفارشی جذب شده اند. مثلا خانم دکتر "ف" که نسبت فامیلی با یکی از مسئولین سابق دانشگاه علوم پزشکی استان دارد.
  6. "اص"سفارشی از طرف یکی از مدیران سابق ورزش و جوانان.
  7. خواهرزاده خانم "ت" از معاونین سازمان برنامه و بودجه.

گفتنی است پشت پرده ها در خصوص کمک چند ده میلیونی یک به اصطلاح خیّر به این سازمان در گزارش دیگری منتشر خواهد شد. 
استخدام هایی که دستورش از سازمان برنامه و بودجه صادر می شود؛ قسمت اول/ نورچشمی ها در سازمان انتقال خون!
#استخدام #پارتی بازی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219753 1