کدخبر:
219791
تاریخ انتشار:
۲۳ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پای پارتی بازی به شهرداری خمام هم باز شد؟! + جزییات

به گزارش خزرآنلاین، خبرگزاری فارس نوشت: «استخدام غیرقانونی در شهرداری خمام» یکی از عناوینی بود که توسط مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این گزارش اشاره‌کرده که «شهرداری خمام اقدام به استخدام غیرقانونی افراد کرده با استفاده از رانت در شورای شهر خمام به همین منظور نامه‌ای از استانداری مبنی بر اخراج نیروها آمده است ولی شهردار تن به اخراج نداده است، بی‌زحمت پیگیری نمایید.»

احراز جذب غیرقانونی نیرو در شهرداری خمام توسط کارشناسان دفتر امور شهری استانداری

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز طی نامه‌ای که در تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته به شهردار خمام نوشته، مطرح کرده که برابر خبرهای واصله و بررسی‌های به‌عمل‌آمده کارشناسان، جذب خارج از ضوابط و مقررات اداری مربوطه و صرفاً با دخالت اعضای شورای شهر محرز شده است.

تأکید دفتر امور شهری استانداری نسبت به اخراج سریع نیروهای غیرقانونی جذب‌شده شهرداری خمام

هوشنگ عباسقلی زاده همچنین در ادامه نامه خود آورده است که با توجه به مکاتبات قبلی و تأکیدات استاندار هرگونه به‌کارگیری نیروی انسانی تحت هر عنوان در شهرداری‌ها بدون اخذ مجوز از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و طی مراحل قانونی ممنوع است و پیرو آن تصریح کرده که آن شهرداری سریعاً نسبت به اخراج افراد موصوف اقدام کرده و نتیجه را به آن دفتر اعلام کند.

نیروهای جذب‌شده در شهرداری شرکتی هستند

شهردار خمام  با اشاره به استخدام خارج از چهارچوب قانونی در بدنه شهرداری اظهار کرد: نیروهای جذب‌شده در شهرداری خمام شرکتی هستند اما در برخی از جاها بعضاً حساسیت وجود دارد.

کمبود نیرو، دلیل جذب نیروهای تخصصی آتش‌نشانی در شهرداری خمام

موسی فکور با بیان اینکه نیروهای جذب‌شده در شهرداری خمام که حساس برانگیز نیز شده حدوداً ۱۰ نفر هستند، افزود: با توجه به اینکه شهرداری خمام در بخش نیروهای آتش‌نشانی کمبود داشت و علی‌رغم اینکه این نیروها آموزش‌های لازم آتش‌نشانی را نیز طی کرده‌اند به شرکت اعلام‌شده که در این بخش به ما کمک کند.

وی با بیان اینکه شهرداری خمام طی ۲۴ ساعت تنها چهار آتش‌نشان در وسعت یک بخش دارد، گفت: یک بخش ۶۰ هزارنفری با سه ماشین آتش‌نشانی تنها چهار نیرو در اختیار دارد که یک نفر از آن‌ها در تلفن‌خانه و سه تن دیگر نیز در عملیات و سوانح حضور دارند که کفاف جمعیت را نمی‌دهد.

شهردار خمام در پاسخ به اینکه آیا در بدنه شهرداری نیرو نبوده که ازآن‌پس از آموزش در بخش آتش‌نشانی استفاده شود بیان کرد: در بدنه شهرداری ما با کمبود نیرو مواجه هستیم و مدت‌ها است که نیروی جذب نشده و همچنان چهار پست سازمانی در شهرداری خالی است.

پرداخت حقوق و مزایای قانون کار به نیروهای جذب‌شده غیرقانونی در شهرداری خمام

فکور در پاسخ به اینکه شهرداری چگونه حقوق و مزایا افراد به‌کار گرفته‌شده در شهرداری خمام را درحالی‌که شرایط قانونی برای جذب آن‌ها طی نشده پرداخت می‌کند، گفت: حقوق و مزایای افراد تازه جذب‌شده در بودجه پیش‌بینی‌شده و هر یک از افراد تازه جذب‌شده به میزان حقوق مزایای قانون کار شرکتی، حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به حضور چند تن از افراد در بدنه شهرداری به‌صورت افتخاری گفت: حدود سه نفر از افراد در بدنه شهرداری در بخش آتش‌نشانی با ما همکاری می‌کنند که شهرداری در قبال زحماتشان ریالی پرداخت نمی‌کند.

شهرداری به تصمیم استانداری تمکین می‌کند

شهردار خمام با اشاره به نامه دفتر مدیریت امور شهری و روستایی استانداری مبنی بر اخراج سریع نیروهای غیرقانونی جذب‌شده در این شهرداری نیز گفت: موضوع جذب افراد در بدنه شهرداری در حال مذاکره با استانداری گیلان است و هر تصمیمی که آقایان بگیرند شهرداری نسبت به آن تمکین می‌کند.

نیروهای غیرقانونی جذب‌شده در شهرداری خمام افتخاری هستند

رئیس شورای شهر خمام نیز با اشاره به جذب غیرقانونی چند تن از افراد در بدنه شهرداری خمام اظهار کرد: نیروهای جذب‌شده در شهرداری بیشتر نیروهای افتخاری هستند.

عاشوری با بیان اینکه بخش خمام دارای یک مرکز آتش‌نشانی است درحالی‌که همین مرکز ۴۳ روستای بخش را تحت پوشش قرار می‌دهد، افزود: در هر شیفت از آتش‌نشانی خمام تنها چهار نفر فعالیت می‌کنند که یک نفر در تلفن‌خانه و سه نفر دیگر در عملیات حضور دارند و ضرورت داشت نیروها در این بخش به‌عنوان نیروهای تکمیلی آموزش‌دیده حضور پیدا کنند.

هیچ رابطه نَسَبی بین افراد جذب‌شده و مسؤولان شهری خمام وجود ندارد

وی در پاسخ به اینکه، احساس ضرورت افزایش نیرو در بخش آتش‌نشانی شهرداری خمام امری بدیهی است اما چرا فرایند قانونی جذب آن‌ها طی نشده گفت: هیچ رابطه نسبیت، خانوادگی و آشنایی بین شورا و شهرداری با افراد جذب‌شده وجود نداشته بلکه این نیروها، برحسب احساس ضرورت، نیروهای آموزش‌دیده اهل همین شهر هستند و دوره‌های تخصصی را طی کرده‌اند.

شهرداری به نیروهای غیرقانونی جذب‌شده حقوقی در حد پاداش پرداخت می‌کند

رئیس شورای شهر خمام با بیان اینکه نیروهای جذب‌شده در بدنه آتش‌نشانی شهرداری خمام نیروهای تکمیلی هستند و حقوق آن‌چنانی به آنان پرداخت نمی‌شود، گفت: شهرداری به نیروهای جذب‌شده در آتش‌نشانی مبلغی در حد پاداش و یا کمک به آن‌ها پرداخت می‌کند.

عاشوری در توضیح خود به جهت توجیه استانداری نسبت به جذب غیرقانونی در بدنه شهرداری خمام گفت: با نگاهی به شهرهای هم‌جوار مشاهده می‌شود که نیروهای جذب‌شده، خواسته و خلاصه افراد بودند درحالی‌که خوشبختانه این نگاه در شهر خمام وجود نداشته و تنها به جهت کمک و خدمت به مردم جذب‌شده‌اند.

مکلف به اجرای تصمیمات دستگاه‌های نظارتی و اجرایی هستیم/ دستگاه‌ها اجرای قانون را از شهرهای بزرگ شروع کنند

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر تابع قانون است و هر تصمیمی که دستگاه نظارتی و اجرایی بگیرند ما مکلف به اجرای آن هستیم تصریح کرد: در برخورد ما تابع قانون هستیم و ما انتظار داریم برخورد دستگاه نظارت و اجرایی از شهرهای بزرگ شروع شده و به شهرهای کوچک ختم شود نه اینکه شهرهای کوچک قربانی شهرهای بزرگ شوند.

رئیس شورای شهر خمام با بیان اینکه نیازمندی شهرداری به نیروهای آتش‌نشان در آینده بیشتر می‌شود گفت: شورا و شهرداری خمام درخواست یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی به انضمام احداث یک واحد آتش‌نشانی دیگر را در این شهر داده است و درصورتی‌که این دو مهم محقق شوند یقیناً در بخش نیروی مشکلاتی را مواجه خواهند شد که باید اضافه‌تر نیز شوند.

عاشوری با بیان اینکه فرآیند جذب نیروهای آتش‌نشانی در شهرداری خمام فرآیندی است که در شهرداری‌های دیگر استان نیز صورت گرفته گفت: در حال حاضر نیروهای که در بخش آتش‌نشانی این شهر مشغول کار هستند بومی خمام نیستند و ما اصل را بر این گذاشته‌ایم که نیروهای جذب‌شده آینده در شهر خمام اهل همین شهر باشند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای جذب‌شده در بخش آتش‌نشانی شهرداری خمام شرکتی هستند و از همین طیف نیروها را استانداری گیلان نیز به‌عنوان راننده جذب کرده است بیان کرد: هیچ منی وجود ندارد که نیروها به‌صورت شرکتی در بخش‌های مختلف حضورداشته باشند و این اختیار در شهرداری‌ها وجود دارد که به‌صورت شرکتی نیرو جذب کند و شهرداری خمام نیز در مباحث مالی مشکلی ندارد که در پس جذب نیرو وا بماند.

شورا و شهردار ملزم به اجرای قوانین هستند/ارجاع پرونده خاطیان به دستگاه‌های نظارتی

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز با اشاره به فرآیند جذب غیرقانونی چند تن در بدنه آتش‌نشانی شهرداری خمام اظهار کرد: استانداری دستگاه نظارتی است و وقتی تخلفی به شهرداری اعلام می‌شود که رعایت شود، شورا و شهردار ملزم به اجرای آن هستند.

هوشنگ عباسقلی زاده با بیان اینکه استانداری گیلان در پی عدم تمکین شورا و شهردار خمام نسبت به جذب غیرقانونی نیروها به‌صورت قانونی با خاطیان برخورد خواهد کرد، افزود: اگر شورای شهر خمام تخلفی را مرتکب شده باشد پرونده آن‌ها به شورای حل اختلاف استان مطرح و پیگیری خواهد شد و در صورت اینکه شهردار در جریان این رویداد مرتکب تخلفاتی شود پرونده رسیدگی به هیئت تخلفات اداری استان ارجاع خواهد شد.

وی احکام صادره برای خاطیان و مرتکبان جرائم اداری را لازم‌الاجرا دانست و گفت: هر شهرداری که قانون را رعایت نکند و تخلفی را مرتکب شود به نهادهای نظارتی معرفی و یقین با آن‌ها برخورد خواهد شد و تجارت نیز نشان می‌دهد که برخوردهای محکمی با متخلفان شده است.
پای پارتی بازی به شهرداری خمام هم باز شد؟! + جزییات
#پای پارتی بازی به شهرداری خمام هم باز شد؟! + جزییات #شهرداری خمام #خزرآنلاین: جذب غیرقانونی نیرو در شهرداری خمام


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
باز شد ؟ باز بود !
شنبه، 24 فروردين 13988:54:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
پس رشت چی؟بیداد؟....
شنبه، 24 فروردين 139810:32:41
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219791 1