کدخبر:
219825
تاریخ انتشار:
۲۵ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

لابی قدرتمند یک مجرم!/ عضو شورایی که نه با زندان رفتن سلب عضویت می شود و نه با غیبت های متوالی! + سند

خزر: فارغ از بررسی حقوقی محکومیت کیفری این عضو شورا و اینکه قدرت نمایی از طریق ایراد خسارت عمدی به اموال سایرین دلیل محکمی برای عدم صلاحیت و سلب عضویت یک عضو شورا خواهد بود یا خیر، باید گفت مطابق ماده 82 مكرر 1 (الحاقي 6/7/1382 ) قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور، غيبت غيرموجه اعضای شوراهای شهر و روستا در طول يك سال در دوازده جلسه غيرمتوالي و يا شش جلسه متوالي می تواند به سلب عضویت اعضای شورا منجر شود. اتفاقی که دقیقا در مورد این عضو شورا رخ داده است اما گویا برخی مصلحت سنجی ها مانع از اجرای درست قانون در این خصوص گردیده است. 

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که گزارشی در خروجی سایت منتشر شد که حکایت از محکومیت قطعی یک عضو شورای شهر یکی از شهرهای کوچک استان به 13 ماه حبس تعزیری داشت. این عضو شورا به علت درگیری و ایراد صدمه عمدی به اتوموبیل همکار خود با محکومیت قطعی مواجه شده و سر از زندان در می آورد. 

اگرچه عفو مقام معظم رهبری شامل حال این عضو شورا شده و وی پس از مدتی، از زندان آزاد می گردد اما زندانی شدن این فرد مانع از حضورش در حداقل 6 جلسه شورا می شود. قابل تامل آن که نامه نگاری های رییس شورا به بخشدار، فرماندار و استاندار و اطلاع رسانی اش از زندانی شدن این عضو شورا و درخواست اتخاذ تصمیم مقتضی بی نتیجه می ماند تا در اتفاقی عجیب، عضویت این فرد در شورای شهر از زندان هم ادامه داشته باشد. اتفاقی که ممکن است برای اولین بار در تاریخ شهرداری های کشور رخ داده باشد و آن ادامه عضویت یک مجرم زندانی در شورا باشد! 

در همین راستا یک منبع آگاه در فرمانداری در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین ضمن تایید زندانی بودن این عضو شورا می گوید: عفو رهبری شامل حال این عضو شورا شده و وی در حال حاضر آزاد می باشد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا زندانی شدن یک عضو شورا منجر به سلب عضویت وی نخواهد شد، می افزاید: سلب عضویت یک عضو شورا بستگی به جرم وی و حکم قاضی دارد و این مورد شامل سلب عضویت نمی شده است. 

فارغ از بررسی حقوقی محکومیت کیفری این عضو شورا و اینکه قدرت نمایی از طریق ایراد خسارت عمدی به اموال سایرین دلیل محکمی برای عدم صلاحیت و سلب عضویت یک عضو شورا خواهد بود یا خیر، باید گفت مطابق ماده 82 مكرر 1 (الحاقي 6/7/1382 ) قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور، غيبت غيرموجه اعضای شوراهای شهر و روستا در طول يك سال در دوازده جلسه غيرمتوالي و يا شش جلسه متوالي می تواند به سلب عضویت اعضای شورا منجر شود. اتفاقی که دقیقا در مورد این عضو شورا رخ داده است اما گویا برخی مصلحت سنجی ها مانع از اجرای درست قانون در این خصوص گردیده است. 

  
لابی قدرتمند یک مجرم!/ عضو شورایی که نه با زندان رفتن سلب عضویت می شود و نه با غیبت های متوالی! + سند
#رانت #لابی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219825 1