کدخبر:
219829
تاریخ انتشار:
۲۵ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

حضورم را در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید می کنم/ بدون وابستگی به هیچ حزبی و انقلابی وارد انتخابات می شوم

  • خزر: نماینده ی مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وابسته به هیچ حزب و گروهی نیستم و مستقل و انقلابی وارد انتخابات مجلس شورای اسلامی می شوم، گفت: از زمانی که وارد خبرگان شدم، اعلام کردم نه چپ و نه راست، بلکه درصراط مستقیم که همان صراط ولایت است، قرار دارم و ممکن است گروه هایی ازبنده حمایت کنند، اما راه ما، راه انقلاب و ولایت است.

به گزارش خزرآنلاین رویداد گیلان نوشت: با اشاره به خبری مبنی برقصد ورودش به انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: نامزدی درانتخابات مجلس شورایِ اسلامی ونمایندگی آن، برای عضو مجلس خبرگان، ازنظرقانونی مشکلی ندارد و این خبر را تائید می کنم.

وی با بیان براینکه درگذشته بزرگانی را داشتیم که نماینده ی خبرگان بودند، و درمجلس نیز حضور داشتند، افزود: ازجمله ی این افراد آقایِ هاشمی رفسنجانی بودند و نظربنده این است که باید کاری کنیم تا وزن مجلس بالا برود.

نماینده ی مجلس خبرگان رهبری برلزوم حضور بزرگان انقلاب، افراد دلسوز و جوانان نخبه وکسانی که درصحنه های علمی و بین المللی حرفی برای گفتن دارند و درچهارچوب  و متعهد به انقلاب، اسلام، ولایت و قانون اساسی هستند، درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت:  مجلس به فقیه، حقوقدان، اقتصاد دان و تخصص های دیگر نیاز دارد.

آیت الله پروایی تصریح کرد: با اینکه شورای نگهبان برعدم مغایرت مصوبات با اسلام و قانون اساسی نظارت می کند، اما مجلس نیز با توجه به وقت و هزینه ای که صرف می کند باید قوانینی تصویب کند که اسلامی باشد، بنابراین مجلس برای تصویب قوانین نیاز به فقیه نیزدارد.

وی با تاکید براینکه لازم است برایِ انقلابی ماندنِ مجلس، نقش آفرینی کنیم، افزود: اگرامروز افرادی را درمجلس می بینیم که با موگرینی عکس سلفی می گیرند، انقلابی بودن مجلس را زیر سوال برده اند.

نماینده ی خبرگان رهبری گفت: باید افرادی وارد مجلس شوند که انقلابی هستند و سربازیشان برای ولایت و اسلام و انقلاب در قول وعمل و موضع گیری اثبات شده باشد.

پروایی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی براینکه مجلس، قوه ی مفکره است، بیان کرد: قوه ی مفکره، یعنی باید اندیشمندان وارد مجلس شورای اسلامی شوند که ازافرادِ به معنای واقعی، اندیشمند وعالِم، فکر نو تولید می شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری دراولین سخنرانیِ سال جدید، درحرم رضوی فرمودند که مجلس آمریکا، بیش از ۲۰۰ قانون علیه نظام اسلامی تصویب کرده است، آیا نمایندگان ما این کار را کرده اند؟

نماینده ی مجلس خبرگانِ رهبری برلزوم رفع نگرانی های مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: اگر نمایندگان، دغدغه ی کشور و مردم را داشته باشند، و درمقابل استکبار اهل کرنش نباشند، باید شاهد تصویب قانون علیه آمریکا، از سوی آنها می بودیم.

پروایی حضور افراد انقلابی وپایبند به اصول انقلاب درمجلس را درجهت نقش آفرینی و تاثیر برای تحقق مطالبات رهبر انقلاب دانست و ابراز کرد: حرکت باید نقش آفرین باشد، برای مثال باید اقتصاد دان های انقلابی و اسلامی وارد مجلس شوند.

وی با بیان اینکه اگرامروز افرادی درمجلس از فتنه حمایت می کنند، باید نمایندگان واکنش نشان دهند، افزود: اگر بنده درمجلس حضور داشته باشم، چنین حمایت هایی را با بیان و منطق و استدلال و شجاعت درنطفه خفه می کنم.

حضور فقها درمجلس با ایفای نقش نمایندگی و شأن علمایی منافات ندارد

نماینده ی مجلس خبرگان رهبری، با تصریح براینکه ما شأنی جز خادمی و نوکری مردم، نداریم گفت: اشکالی ندارد ما دریک لباس که خادم ولایت ومردم هستیم، با حفظ همان لباس درجایگاه دیگری به مردم، اسلام و انقلاب خدمت کنیم، بلکه علمای خادم باید وارد میدان خدمتگزاری به مردم شوند.

آیت الله پروایی با تاکید براینکه حضورفقیهان درمجلس شورای اسلامی با ایفای نقش نمایندگی و نیز شأن علما، منافاتی ندارد، اعلام کرد: حضور افرادی ازمجلس خبرگان درمجلس شورای اسلامی، می تواند راهگشا نیز باشد.

وی با تصریح براینکه مجلس در راس امور و موثراست و اگر مجلس اصلاح شود، دولت و قوانین اصلاح می شود، افزود: اگر مجلس به وظیفه ی قانونی خود عمل کند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و این امر با ورود جوانان انقلابی و علمای انقلابی تحقق می یابد.

نماینده ی مجلس خبرگان رهبری درپاسخ به این سوال که با حمایت کدام گروه و حزب وارد انتخابات می شوید، گفت: وابسته به هیچ حزب و گروهی نیستم واز زمانی که وارد خبرگان شدم، اعلام کردم نه چپ و نه راست بلکه درصراط مستقیم که همان صراط ولایت است، قرار دارم.

پروایی عنوان کرد: مردم مواضع حقیر را می دانند و البته ممکن است احزاب و گروه ها و دوستان مختلفی ازبنده حمایت کنند و بنده از ایشان تشکر می کنم، اما راه ما، راه انقلاب و ولایت است.
حضورم را در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید می کنم/ بدون وابستگی به هیچ حزبی و انقلابی وارد انتخابات می شوم
# حضورم رو در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید می کنم/ بدون وابستگی به هیچ حزبی و انقلابی وارد انتخابات می شوم # حضورم رو در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید می کنم/ بدون وابستگی به هیچ حزبی و انقلابی وارد انتخابات می شوم


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
حامد
سلام حاج آقا حیف است .شما را دوست دارم خواهشمندم تورا به قران وارد این عرصه نشید من خیرتو میخوام دوستت دارم شما میتوانید به زودی یکی از استوانه های علم و تقوا و ملجا جوانان برای جلوگیری از انحرافات شوید شما را به خدا وارد این عرصه نشوید
چهارشنبه، 28 فروردين 139812:58:30
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219829 1