کدخبر:
219831
تاریخ انتشار:
۲۶ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان اینبار توپ را به زمین نهادهای امنیتی انداخت

خزر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان یکی از دلایل جلوگیری از ثبت خانه استاد ابتهاج را گرایشات سیاسی وی می داند و از زبان شهرود امیرانتخابی می نویسد: نهادهای امنیتیبه ما گزارش دادند و گفته اند که آقای ابتهاج در آخرین اظهاراتش گفته و پا فشاری کرده که من کمونیست هستم و سر ایده هایم هم هستم. آن ها هم گفتند کسی که کمونیست است چه طور می خواهید آثارش را ثبت کنید؟ ما حتی مجوز سردیس او را هم نتوانستیم بگیریم تا در میراث روستاییمان بگذاریم. این حرف نهایی شان بود که حتی اگر شهرداری هم خانه را می خرید این گیر وجود داشت.

به گزارش خزرآنلاین، حواشی تخریب بنای موسوم به خانه پدری استاد ابتهاج همچنان ادامه دارد اینبار اما اظهارات چندی پیش مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص مشکلات ثبت ملی خانه استاد ابتهاج حساسیت برانگیز شده است چرا که خبرگزاری ایسنا به نقل از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان یکی از دلایل جلوگیری از ثبت خانه استاد ابتهاج را گرایشات سیاسی وی می داند و از زبان شهرود امیرانتخابی می نویسد: نهادهای امنیتیبه ما گزارش دادند و گفته اند که آقای ابتهاج در آخرین اظهاراتش گفته و پا فشاری کرده که من کمونیست هستم و سر ایده هایم هم هستم. آن ها هم گفتند کسی که کمونیست است چه طور می خواهید آثارش را ثبت کنید؟ ما حتی مجوز سردیس او را هم نتوانستیم بگیریم تا در میراث روستاییمان بگذاریم. این حرف نهایی شان بود که حتی اگر شهرداری هم خانه را می خرید این گیر وجود داشت.

در همین راستا روزنامه سراسری جهان صنعت  در واکنش به اظهارات مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، دلیل عنوان شده را مهمتر از تخریب یادگار این شاعر در شهر زادگاهش دانست و نوشت این اظهارات امیرانتخابی در حالیبیان گردیده است که سال های سال از که کتاب های شعر هوشنگ ابتهاج به طور مکرر تجدید چاپ می شود و بسیاری از خوانندگان موسیقی سنتی از شعرهای این شاعر استفاده می کنند.

امیرانتخابی پیش تر هم در گفت و گوهای مختلف تبعات بنای موسوم به خانه پدری استاد ابتهاج را متوجه شهرداری رشت دانسته و مدعی شده بود این خانه در شُرف ثبت بوده که به دست تخریب سپرده شده است. این در حالی است که انتشار برخی اسناد حکایت از آن دارد که مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تاریخ  ساخت خانه تخریب شده را  مبوط به دهه 40 دانسته که با توجه به تاریخ تولد استاد ابتهاج این خانه از نظر آقای مدیرکل نمی توانست خانه پدری استاد ابتهاج تلقی شود. ( اینجا را بخوانید ).
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان اینبار توپ را به زمین نهادهای امنیتی انداخت
#پس از شهرداری رشت؛ مدیرکل میراث فرهنگی گیلان اینبار توپ را به زمین نهادهای امنیتی انداخت # استاد ابتهاج #خزرآنلاین


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219831 1