کدخبر:
219865
تاریخ انتشار:
۲۸ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جوانی بهترین دوران برای آشنایی با معرفت دینی/ متولیان نباید از آرمانگرایی جوانان بترسند

خزر: نماینده ولی فقیه در گیلان، تسرع در گرایش ها را دومین آفت دوران جوانی ذکر کرد و گفت: جوان سریع گرایش به خوب و بد پیدا می کند و متولیان امر باید در این زمینه دقت نظر داشته باشند.

به گزارش خزرآنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با نخبگان و برگزیدگان جوان استان به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با ابراز خرسندی حضور در جمع جوانان اظهار کرد: ایام شعبانیه به ویژه ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) را تبریک عرض می کنم.

وی، حسن زیبا زیستن و در کنار هم بودن را معلول اختلاف در اندیشه اما وحدت در مسیر عنوان کرد و افزود: حوزویان و دانشگاهیان در عرصه دین و دانش باید همدیگر را در رسیدن به اهداف درک کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه متنفر کردن حوزویان و دانشگاهیان از اهداف استعمار در گذشته بود، تصریح کرد: قرار گرفتن حوزویان و دانشگاهیان در مسیر دانش و تعالی انسان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت الله فلاحتی به انجام فعالیت های بسیار توسط دولت های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز شاهد جوانانی در جامعه هستیم که در عرصه های مختلف خوش درخشیدند و این امر مورد حسادت قدرت های سلطه گر واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه جوانی دوران نشاط است، بیان کرد: امروز قدرت های سلطه گر با استفاده از متخصصان علوم اجتماعی می خواهند از دوران جوانی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، جوانی را دوران شور دانست و خاطرنشان کرد: شور در کنار نشاط می آید ضمن اینکه جوانی دوران ابتکار و خلاقیت است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه بسیاری از سخنان مطالبه از حاکمان نظام است، یادآور شد: می طلبد برای فعالیت های اجتماعی در خود بازنگری کنیم.

وی، جوانی را دوران خودسازی و تهذیب نفس دانست و اظهار کرد: جوانی بهترین دورانی است که انسان می تواند خود را با معرفت دینی آشنا کند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه جوانی دوران آرمانگرایی است، بیان کرد: مسئولان و متولیان نباید از آرمانگرایی جوانان بترسند اما باید برای مطالبات جوانان آینده نگر باشند.

آیت الله فلاحتی، جوانی را دوران سختی برای جوانان و متولیان عنوان کرد و افزود: متولیان باید جوانان را حمایت و هدایت کنند و سعه صدر داشته باشند.

وی با بیان اینکه دوران جوانی دارای آفت هایی است، تصریح کرد: کسالت و فشالت از آفت های جوانی است و مانع حرکت جوان برای رسیدن به آرمان ها می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تسرع در گرایش ها را دومین آفت دوران جوانی ذکر کرد و گفت: جوان سریع گرایش به خوب و بد پیدا می کند و متولیان امر باید در این زمینه دقت نظر داشته باشند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه جوانان مورد هدف دشمنان هستند، خاطرنشان کرد: هدف تمام برنامه های دشمن در عرصه رسانه، جوان است.

وی ادامه داد: نباید از اندیشه ها ترسید، افق ها را نباید تاریک دید و نباید گذشته را تاریک تعریف کنیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نخبگان جوان در عرصه های مختلف فعال هستند، اظهار کرد: مطالبه گری جوانان با گرایش های مختلف برای رسیدن به هدف واحد بوده و این هدف واحد ستودنی است.

آیت الله فلاحتی به لجام گسیختگی فرهنگی در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: در گذشته برای زیربناهای فرهنگی کاری انجام نشده اما مفهموم آن سیاه نمایی نیست زیرا تقدیم ۸ هزار شهید نشان دهنده افق های روشن در استان است.

وی با اشاره به اینکه حضور جوانان در عرصه را بسیار عالی می بینم، بیان کرد: به افق ها بسیار امیدوار هستم ضمن اینکه در صورتی می توانیم رشد داشته باشیم که مردم بگویند.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: در صورتی می توانیم به قله ها برسیم که همدیگر را یاری کنیم.

آیت الله فلاحتی بر توجه به حوزه های علمیه تاکید کرد و افزود: تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه های علمیه خواهران گیلان تحصیل می کنند و باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی با بیان اینکه نزدیک کردن حوزه های علمیه و دانشگاه ها از برنامه های بنده در گیلان است، تصریح کرد: می خواهیم اصحاب دانش و علوم دینی همدیگر را درک کنند.

 
جوانی بهترین دوران برای آشنایی با معرفت دینی/ متولیان نباید از آرمانگرایی جوانان بترسند
#آیت الله فلاحتی #امام جمعه رشت #جوانی بهترین دوران برای آشنایی با معرفت دینی/ متولیان نباید از آرمانگرایی جوانان بترسند


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219865 1