کدخبر:
219883
تاریخ انتشار:
۳۱ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پشت پرده انتشار شبانه یک ادعا/دست و پا زدن های دقیقه آخری کارشناس ترین عضو شورا!

خزر: در واپسین ساعات دیشب بود که سایت نزدیک به یکی از اعضای شورای شهر، با انتشار مطلبی مدعی شد که صلاحیت آخرین شهردار احراز صلاحیت نشده برای تصدی بر شهرداری از سوی وزارت کشور تایید شده است! ادعایی عجیب که اگرچه صحت آن در هاله ای از ابهام است اما در صورت کذب بودن، می تواند مهر تاییدی بر پایان کار ائتلاف اکثریت باشد. 

به گزارش خزر، در واپسین ساعات دیشب بود که سایت نزدیک به یکی از اعضای شورای شهر، با انتشار مطلبی مدعی شد که صلاحیت آخرین شهردار احراز صلاحیت نشده برای تصدی بر شهرداری از سوی وزارت کشور تایید شده است! ادعایی عجیب که اگرچه صحت آن در هاله ای از ابهام است اما در صورت کذب بودن، می تواند مهر تاییدی بر پایان کار ائتلاف اکثریت باشد. 

از انتشار این خبر در سایتی که وابسته و نزدیک به رهبر ائتلاف اکثریت است، می توان نتیجه گرفت که هدف از انتشار این مطلب، تحت تاثیر قرار دادن جلسه امروز شورا که به احتمال فراوان به انتخاب شهردار ختم خواهد شد، بوده تا با این بهانه که آخرین فردی که به عنوان شهردار انتخاب شده، توانسته صلاحیت خود را از وزارت کشور اخد کند، جلسه انتخاب شهردار تا مشخص شدن وضعیت به تعویق افتاده و شهردار بعدی انتخاب نشود. از این موضوع هم می توان به راحتی نتیجه گرفت که رهبر خودکارشناس پندار این ائتلاف، رای دیگر اعضای ائتلاف را با خود همراه نمی بیند که اگر همچون گذشته رای اکثریت را در دست داشت، به دنبال به تعویق انداختن انتخاب شهردار و خرید زمان برای رایزنی بیشتر نبود و خیلی زود شهرداری کاملا همسو با خود انتخاب و در مصاحبه های گوناگون، با بر شمردن مضرات هدایت شهرداری توسط سرپرست، بر لزوم صدور حکم هر چه سریعتر شهردار از سوی وزارت کشور تاکید می کرد!

اما ریشه اختلاف در ائتلاف اکثریت از کجا نشات می گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که شنیده می شود یکی از اعضای ائتلاف اکثریت پس از بارها همراهی در انتخاب شهردار با سایر اعضای این ائتلاف، وقتی می بیند که تمام شهرداران انتخاب شده با عدم احراز صلاحیت روبرو شده اند، به این نتیجه می رسدکه ادعاهای رهبر ائتلاف در خصوص نفوذش در بدنه دولت و وزارت کشور بیشتر از آن که منطبق بر واقعیت باشد، یک بُلُف سیاسی بوده و لذا از ترس انحلال شورا که به معنی بازگشت وی به شغل قبلی و از بین رفتن امتیازات شیرینی است که پس از عضویت در شورا نصیب او گردیده است، قصد دارد این بار به گزینه ای که تصور می کند بیشترین شانس را برای احراز صلاحیت از وزارت کشور دارد، رای دهد. گزینه ای که مورد وثوق رهبر ائتلاف اکثریت نیست و همین موضوعی آغازی بر پایان ائتلاف اکثریت خواهد بود.

در پایان دو سناریو مطرح است:

1. سناریوی محتمل تر اینکه رهبر ائتلاف اکثریت خود را با سایر اعضا همراه کرده و رای خود و اندک اعضای باقیمانده با خود را بر خلاف میل باطنی به گزینه مورد وثوق طرف مقابل خواهد داد تا از این طریق شهردار بعدی با تمامی آرا بتواند بر کرسی شهرداری تکیه زند تا هم وی بتواند با ژستی روشنفکرانه بار دیگر خود را حامی اصلی اتحاد شورانشینان نشان دهد، هم از افشای اختلاف درون ائتلاف و اصولا برداشت رسانه ها از شکست ائتلاف ممانعت کند و هم پس از انتخاب شهردار، در اقلیت قرار نگیرد و به شهردار جدید متذکر شود که انتخابش را می بایست مدیون همراهی ائتلاف اکثریت به رهبری وی بداند و می بایست سهم خوبی را از منابع شهرداری به او و نزدیکانش اختصاص دهد. سهمی از جنس صدور حکم مشاوره برای آنانی که در باران چتر بالای سر می گیرند!

2. سناریوی دیگری که احتمال رخ دادنش با توجه به شناختی که می توان تا به اینجای کار از سیاست های منفعت گرایانه رهبر ائتلاف به دست آورد، ناچیز است، اینست که وی به همراه دو عضو دیگر شورا (که یکی از سر اصرار برادر بزرگ تر مبنی بر کسب تجربه و دیگری از سر ناچاری و به احترام سابقه کاری با او همراه اند) رای خود را به گزینه مقابل ندهند که باز هم تفاوتی در نتیجه کار ندارد و شهردار با رای سایر اعضا انتخاب خواهد شد.

البته برخی اعضای شورا تا به اینجای کار نشان داده اند که نمی توان هیچ حسابی بر روی حرف و اعمال آنان باز کرد و اصولا این منفعت گرایی است که حرف اول و آخر را در مراودات بین آنان می زند.  
پشت پرده انتشار شبانه یک ادعا/دست و پا زدن های دقیقه آخری کارشناس ترین عضو شورا!
#شایعه #رانت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219883 1