کدخبر:
219891
تاریخ انتشار:
۳۱ فروردین ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

درهم ریختگی در شهرداری رشت!

خزر: وضیعت ظاهری شهر، از چاله های عمیقی که راه به هسته زمین پیدا کرده اند تا پروژه های عمرانی که به حال خود رها شده اند همه و همه نشانگر نوعی وا دادگی و بی اعتنایی به مقوله مدیریت شهری است. در این میان اخطار وزارت کشور هم نتوانسته تغییری در وضعیت فعلی ایجاد کند.

به گزارش خزرآنلاین، قاراشمیش، درهم ریختگی و یا هیاهو در شهرداری رشت بهترین عنوانی است که می تواند بیانگر اوضاع فعلی شهرداری باشد. منفعتگرایی بعضی از اعضای شورا به درجه ای رسیده است که نظرشان در کمتر از ربع ساعت تغییر می کند. رشت قریب به 9 ماه است که از طریق سرپرستی اداره می شود که به جای شهرداری دل در گرو فوتبال دارد.

وضیعت ظاهری شهر، از چاله های عمیقی که راه به هسته زمین پیدا کرده اند تا پروژه های عمرانی که به حال خود رها شده اند همه و همه نشانگر نوعی وا دادگی و بی اعتنایی به مقوله مدیریت شهری است. در این میان اخطار وزارت کشور هم نتوانسته تغییری در وضعیت فعلی ایجاد کند.

اما آخرین شنیده ها از شهرداری رشت نشان می دهد که حتی خود اعضای شورا هم نمی دانند دقیقا چه اتفاقی در حال جریان است.

از یک سو گفته می شود  وزیر کشور بعلت ضعف شورانشینان در انتخاب شهردار و لابی قدرتمند یکی از نمایندگان رشت در وزارت کشور، به احراز صلاحیت علیقلی زاده روی خوش نشان داده و گفته است که از آنجایی که شورای شهر رشت توانایی انتخاب شهردار را ندارد، حکم علیقلی زاده بعنوان شهردار رشت صادر گردد تا شهر از وضعیتی که به آن دچار شده است نجات یابد. در مقابل گفته می شود حراست وزارت کشور به شدت با احراز صلاحیت علیقلی زاده بعنوان فردی که پیش تر عدم احراز صلاحیتش از سوی وزارتخانه صادر شده بود، مخالف است! البته از آن جاییکه وزیر کشور در خوزستان حضور دارد، تا بازگشت رحمانی فضلی به تهران، باید منتظر تصمیم نهایی ماند.

از طرف دیگر با کناره گیری جمشیدپور و عدم برگزاری جلسه امروز، حاج محمدی شانس اول برای تصدی بر شهرداری محسوب شده و تلاش می کند تا شایعات در خصوص صدور حکم احراز صلاحیت علیقلی زاده به واقعیت تبدیل نشود!

اعضای شورا هم که نه به دودستگی بلکه به چند دستگی دچارند و به جز تعداد معدودی، سایرین با ولعی سیری ناپذیر در حال زد و بند برای انتخاب شهرداری همسو تر با خود هستند. از استانداری گیلان هم هیچ سیگنال مثبتی مبنی بر اصلاح وضعیت موجود و یا فشار بر شورا صادر نمی شود. مدیریت شهری به اوج وادادگی افتاده و شورا از انتخاب یک شهردار که فاکتورهای لازم را دارا باشد، عاجز است. وزارت کشور از عملکرد شورا به تنگ آمده و شورانشینان هم در جلسه امروز حاضر نشدند. رسانه های منتشر کننده اخبار مدیریت شهری برای ادامه بقا هر یک به دامن یکی از شورانشینان چنگ انداخته اند و اندک رسانه های مستقل در انعکاس اخبار انتخاب شهردار پس از سه بار عدم احراز صلاحیت، دچار روزمرگی شده اند. هر کس به معنای واقعی ساز خود را می زند و مردم هم در برابر زندگی در شهری بدون شهردار، واکسینه شده اند. درهم ریختگی به معنای واقعی در احوالات مدیریت شهری مشهود است.
درهم ریختگی در شهرداری رشت!
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219891 1