کدخبر:
219913
تاریخ انتشار:
۲ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تصاویری که نشان می دهند یگان حفاظت از میراث فرهنگی گیلان چگونه مانع از تخریب خانه استاد ابتهاج شد!

خزر: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، پس از انتشار خبر تخریب و در اوج برانگیخته شدن حساسیت ها نسبت به این موضوع، در گفتگو با خبرنگار ایرنا مدعی شد که عملیات تخریب خانه کودکی امیر هوشنگ ابتهاج شاعر معاصر با حضور نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، متوقف شده است.

به گزارش خزرآنلاین، پس از انتشار تصاویر و کلیپ های فراوان از تخریب خانه موسوم به خانه پدری استاد ابتهاج در فضای مجازی، مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در گفتگوهای مختلف، این تخریب را معلول عوامل مختلفی دانست. از فشار نهادهای امنیتی مبنی بر ثبت نکردن این خانه به علت کمونیست بودن ابتهاج گرفته تا انداختن توپ تخریب به زمین شهرداری علیرغم اسنادی که نشان می دهد خود امیرانتخابی خانه را فاقد ارزش تاریخی دانسته است!

بیشتر بخوانید: اسنادی که فاصله حرف تا عمل مدیرکل میراث فرهنگی گیلان را نشان میدهد

بیشتر بخوانید: مدیرکل میراث فرهنگی گیلان این بار توپ را به زمین نهادهای امنیتی انداخت

 

با این حال، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، پس از انتشار خبر تخریب و در اوج برانگیخته شدن حساسیت ها نسبت به این موضوع، در گفتگو با خبرنگار ایرنا مدعی شد که عملیات تخریب خانه کودکی امیر هوشنگ ابتهاج شاعر معاصر با حضور نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، متوقف شده است. ادعایی که به نظر می رسد تنها برای کاستن از حساسیت ها بوده است چرا که اگر همین حالا سری به محل بنای این خانه که البته دیگر وجود خارجی ندارد، بزنید، می بینید که تخریب گران کار نیمه تمام را به بهترین نحو تمام کرده و خانه را به طور کامل تخریب و اصطلاحاً کف آن را هم جارو زده اند. به نظر می رسد جلوگیری از عملیات تخریب توسط یگان حفاظت از میراث فرهنگی گیلان حتی اگر هم اتفاق افتاده باشد، تنها برای فروکش کردن حساسیت ها و افتادن آب از آسیاب بوده است.

اگرچه همزمان با ادعای معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث گیلان، پیگیری های خبرنگار خزرآنلاین از محل تخریب ملک نشان می داد که علت توقف تخریب نه حضور یگان حفاظت از میراث فرهنگی بلکه پاره شدن شیلینگ هیدرولیک بیل مکانیکی حاضر در محل بوده است!

تصاویر زیر که چند روز پیش از محل تخریب خانه گرفته شده است، نشان می دهد که مسئولین فرهنگ دوست گیلانی چگونه با یادگاری های به جا مانده از مفاخر فرهنگی شان برخورد می کنند. 
تصاویری که نشان می دهند یگان حفاظت از میراث فرهنگی گیلان چگونه مانع از تخریب خانه استاد ابتهاج شد!
#استاد ابتهاج #تخریب خانه پدری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Culture
تازه های Culture
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219913 1