کدخبر:
219931
تاریخ انتشار:
۳ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

یک درخواست از علیپور؛

با موضع گیری در برابر اظهارات رمضانپور نشان دهید که احقاق حقوق کارگران برایتان مهمتر از هر چیز دیگری است

خزر: علیپور اگرچه در بسیاری از موارد همچون انتخاب برخی شهرداران با رمضانپور همراهی کرده است اما حالا باید تکلیف خود را با جامعه بزرگ کارگری شهرداری رشت روشن کند که آیا باز هم در این بزنگاه حساس به تایید دیدگاه رمضانپور در حمایت از دریافت پاداش توسط برخی مدیران و انتقاد از سازمان بازرسی خواهد پرداخت و یا با اعتراض نسبت به این دیدگاه و موضوع، به حمایت از کارگران و زحمت کشانی که علیرغم ساعت ها کار و فعالیت، کمترین سهم را از این پاداش ها داشته اند، می پردازد؟

به گزارش خزرآنلاین، احمد رمضانپور نرگسی امروز در صحن علنی شورای شهر رشت با انتقاد از برخورد با برخی مدیران نجومی بگیر در شهرداری رشت، در اظهاراتی عجیب سازمان بازرسی را گردن کلفت خوانده و گفت: ما در استان گردن کلفت زیاد داریم. یکی از آن ها سازمان بازرسی است!! وی همچنین گفت: کجای قانون داریم که شورا یک مصوبه ای برای پاداش دارد ولی شهردار یا مدیر مربوطه را بگیرند دستگیر کنند؟! مگر می شود از یک کارمند بخواهی 18 ساعت کار بکند اما به آن پاداش ندهی!

این اظهارات رمضانپور در حالی بر زبان رانده شد که برخوردهای اخیر سازمان بازرسی با برخی مفسدین دولتی و شبه دولتی در استان گیلان خواسته عمومی مردم بوده و با استقبال بسیار زیاد آنان به خصوص طبقه مستضعف روبرو شده است.

در شهرداری رشت هم از مدت ها پیش حرف و حدیث هایی در خصوص دریافت پاداش های چند صد میلیونی توسط برخی مدیران زیاده خواه در رسانه ها منتشر شده بود که خوشبختانه از اظهارات امروز رمضانپور چنین بر می آید که برخورد با این نجومی بگیران به خوبی صورت گرفته است. نکته جالب تر در اظهارات رمضانپور این است که وی نه تنها پرداخت پاداش به برخی مدیران را اشتباه نمی داند بلکه مدعی است به مدیری که به قول خودش 18 ساعت کار می کند باید پاداش داد و این اقدام بر اساس مصوبات شورا بوده است!

فرضاً که شورا در سنوات قبل یا فعلی و در سایه اهمال نهادهای ناظر بر عملکرد خود، راه را برای دریافت پاداش های میلیونی باز کرده باشد، وجدان و شرف برخی مدیران شهرداری به کجا رفته که علیرغم اطلاع از بدهی های گسترده شهرداری رشت و وضعیت بد اقتصادی برخی کارگران شهرداری، چنین پاداش هایی را برای خود در نظر می گیرند؟!

در هر حال، فارغ از آنکه سازمان بازرسی استان گیلان بعنوان یکی از بازوان قوه قضاییه با برخورد با مفسدان ادامه داده و چنین اظهاراتی را در خصوص عملکرد بازرسان و پرسنل خدوم خود بر نخواهد تابید، باید از جناب علیپور بعنوان عضوی از شورا که همواره بر دفاع از حقوق کارگران زحمتکش و پاکبانان باغیرت تاکید داشته است، پرسید موضع شما در برابر این سخنان جناب رمضانپور که از آن بوی حمایت از دریافت پاداش هایی معادل با چندین ماه حقوق یک کارگر، توسط برخی از مدیران شهرداری به مشام می رسد، چیست؟

علیپور اگرچه در بسیاری از موارد همچون انتخاب برخی شهرداران با رمضانپور همراهی کرده است اما حالا باید تکلیف خود را با جامعه بزرگ کارگری شهرداری رشت روشن کند که آیا باز هم در این بزنگاه حساس به تایید دیدگاه رمضانپور در حمایت از دریافت پاداش توسط برخی مدیران و انتقاد از سازمان بازرسی خواهد پرداخت و یا با اعتراض نسبت به این دیدگاه و موضوع، به حمایت از کارگران و زحمت کشانی که علیرغم ساعت ها کار و فعالیت، کمترین سهم را از این پاداش ها داشته اند، می پردازد؟

مطمئناً سکوت علیپور در این خصوص در تناقض با تمامی اظهارات گذشته اش خواهد بود چرا که وی همواره خود را معترض به وجود تبعیض در حق کارگران دانسته و در حتی در آخرین جلسه شورا هم گفته بود که ما در رشت با مدیرانی روبرو هستیم که شعور مدیریت ندارند اما جیب پر پول دارند، ویلای داخل دهکده ساحلی، کاخ و قلیان سراها جای این مدیران است ولی پول کارگر را نمیدهند.

از جناب علیپور انتظار می رود که در راستای اظهارات پیشین خود در حمایت از کارگران و هدف مقدسی که در راستای احقاق حقوق کارگران برای خود برگزیده است، در برابر این قبیل اظهارات سکوت مصلحتی اختیار نکند که این سکوت ممکن است از نظر برخی کارگران و پاکبانان شریف شهرداری رشت بعنوان ارجح دانستن منافع گروهی بر حمایت از حقوق کارگران تلقی شود.
با موضع گیری در برابر اظهارات رمضانپور نشان دهید که احقاق حقوق کارگران برایتان مهمتر از هر چیز دیگری است
#محمدحسن علیپور #شورای شهر رشت #پاداش نجومی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
219931 1