کدخبر:
220097
تاریخ انتشار:
۱۶ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

کانون‌های پرورش فکری نقش مهی در ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی دارند

خزر: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: کانون‌های فرهنگی و پرورشی در ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی و تربیت نسل‌های مسئولیت‌پذیر نقش به‌سزایی بر عهده دارند. 

به گزارش خزرآنلاین، اسفندیار ضیایی امروز در مراسم بزرگداشت هفته معلم با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حرکت می‌کند اظهار داشت: تربیت نسل‌ مسئولیت‌پذیر از جمله رسالت‌های کانون‌های فرهنگی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان تعامل با دستگاه‌های فرهنگی استان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: تلاش برای تربیت و هدایت نسل کودک و نوجوان که آینده‌ساز جامعه اسلامی محسوب می‌شوند فعالیتی قلبی و لذت‌بخش برای فعالان این عرصه است.

ضیایی رویکرد کانون پرورش فکری را تعامل افزون‌تر با آموزش و پرورش استان گیلان و نقش‌آفرینی این دو دستگاه به عنوان بازوان نظام آموزشی را متذکر شد و عنوان کرد:‌ کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش در کنار هم می‌توانند برای اعتلای خدمت‌رسانی به مخاطبان خود تلاش کنند.

وی فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در جهت ارایه‌ خدمات فرهنگی به مخاطبان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در همین راستا افزایش کتاب‌خانه‌های پستی، کتابخانه‌های سیار شهری و روستایی و راه‌انداری مراکز فرهنگی هنری فراگیر در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان تعامل با مسئولان استانی درجهت برگزاری جشنواره و مهر‌واره‌ها را از دیگر محور‌های فعالیت کانون اعلام کرد و گفت: ایجاد مدارس کانونی، مهارت‌آموزی و حمایت از استعداد‌ها‌ی ناب موجود در کودکان و نوجوانان از اولویت‌های این نهاد محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش نیز در این نشست ضمن تأکید بر ضرورت هم‌افزایی بیشتر فرهنگی و ارائه‌ آموزه‌ها به کودکان و نوجوانان با تکیه بر فرهنگ ایرانی و اسلامی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی فرهنگی در واقع می‌توان بستر‌ساز تقویت بنیان‌های نظام تعلیم و تربیت در جامعه باشد.

نادر جهان‌آرای کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را از بدنه نظام آموزشی کشور دانست و اظهار داشت:‌ حضور موثر بانوان در بخش‌های مختلف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، می‌توان در ایجاد پل‌های تربیتی به نحو بسیار زیادی تأثیرگذار واقع شود.

وی جایگاه کانون پرورش فکری را به ‌عنوان دستگاه همراه نظام آموزشی کشور بسیار بااهمیت و خطیر دانست و عنوان کرد:‌ کانون نقش ارزش‌مندی در ارائه آموزش‌های غیرمستقیم به نسل کودک و نوجوان دارد و مراکز فرهنگی هنری در انتقال لذت‌بخش آموزه‌ها به آینده سازان، نقش مهمی ایفا ‌می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه تعامل بیشتر کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش بسترساز تقویت بنیان‌های حوزه‌ تعلیم و تربیت کشور می‌شود ابراز داشت: کیفیت‌بخشی به فرآیند نظام آموزشی کشور و ادامه‌یافتن ارتباط دوسویه بین این دو دستگاه فرهنگی و تربیتی لازم و ضروری است.

جهان‌آرای انتقال مفاهیم و ارزش‌های بومی محلی به کودکان و نوجوانان توسط کانون پرورش فکری را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی در زمینه بهره‌گیری از اسباب‌بازی‌های متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی و تولید محصولات ملی می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.
کانون‌های پرورش فکری نقش مهی در ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی دارند
# اسفندیار ضیایی #مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220097 1