کدخبر:
220103
تاریخ انتشار:
۱۷ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تشویق تماشگران به خشونت و فحاشی؛ مصداق بارزی از برهم زدن نظم و امنیت عمومی!

خزر: ناراحتی فرهام زاهد به عنوان یک هوادار داماش از باخت ناعادلانه این تیم قابل درک است اما تشویق مردم به حمله به سمت داوران بی تردید دعوت به برهم زدن نظم و امنیت عمومی است و همچون جرقه ای می ماند که ممکن است آتش آن خیلی سریع از درون ورزشگاه به بیرون آن سرایت کند.

به گزارش خزرآنلاین، فوتبال گیلان روزهای خوبی را سپری نمی کند. داماش از رسیدن به لیگ 1 باز مانده و سپیدرود در یک قدمی سقوط قرار دارد. شرایطی که دل تمام فوتبال دوستان را به درد می آورد و حضور در ورزشگاه ها را برایشان غیرقابل تحمل!

اتفاقات بازی داماش در برابر نیروی زمینی که با برتری نیروی زمینی و صعود این تیم به لیگ دسته 1 پایان یافت، اما تنها محدود به گل های رد و بدل شده نبود. متاسفانه پس از سوت پایان، برخی از نیمکت نشینان و هواداران داماش به سمت کمک داور اول مسابقه حمله کردند. کمک داوری که به نظر می رسد اشتباهش در آفساید اعلام کردن گل درست داماش، محرز و مسلم اما سهوی بوده است.

اگرچه داماش از صعود به لیگ بالاتر بازمانده اما مقصر اصلی در این بین نه کمک داور بازی به علت اشتباه غیرعمدی اش و نه هوادارانی هستند که نتوانستند بر خشم و ناراحتی از اتفاق پیش آمده غلبه کنند. مقصر تنها و تنها فدراسیون فوتبال است که علی رغم بهره مندی از درآمد بادآورده و بودجه مالی هنگفت همچنان فوتبال را به شیوه سنتی همیشگی اش مدیریت می کند!

امروزه در سطح اول فوتبال جهان استفاده از سیستم vr حرف آخر را در صحنه های مشکوک این چنینی می زند و تهیه و راه اندازی آن برای فدراسیون فوتبال اصلا کار سختی نیست. با این حال در مواردی مانند آن چه در بازی داماش و نیروس زمینی رخ داد، کمتر انگشت اتهام به سمت فدراسیون نشانه می رود. حالا کمیته انضباطی همین فدراسیون داماش را با جریمه های سنگین روبرو می کند و کمیته داوران هم کمک داور را به لیگ پایین تر می فرستد. اقداماتی که البته آب رفته را به جوی بر نمی گرداند!

نکته تاسف برانگیز دیگر، حمایت برخی افراد از خشونت و تشویق تماشاگران به تکرار آن است! اگرچه داماش و سپیدرود از قدیم برای کاندیداهای انتخابات، گوشت قربانی بوده اند اما حمایت علنی یک عضو شورای شهر رشت از حمله به داور و تشکر از افرادی که دست به این کار زده اند، عجیب و قابل تامل است. فرهام زاهد، در جلسه دیروز شورا با بیان اینکه دست تک تک افرادی را که در بازی داماش به داور مشت و لگد زدند، می بوسم، از مالکین باشگاه داماش خواست تا با شرکت نکردن در جام حذفی بزرگترین ضرر را به فدراسیون بزنند!

اگرچه اظهارات این عضو شورای شهر رشت ممکن است تحت تاثیر جو جلسه دیروز شورا که اختصاص به مرثیه خوانی برای داماش و سپیدرود داشت، بر زبان رانده شده باشد اما دعوت علنی تماشگران به خشونت و تشویق تلویحی آنان به ادامه این کار، مصداق بارزی از برهم زدن نظم و امنیت عمومی است. ناراحتی فرهام زاهد به عنوان یک هوادار داماش از باخت ناعادلانه این تیم قابل درک است اما تشویق مردم به حمله به سمت داوران بی تردید دعوت به برهم زدن نظم و امنیت عمومی است و همچون جرقه ای می ماند که ممکن است آتش آن خیلی سریع از درون ورزشگاه به بیرون آن سرایت کند.

نکته دیگر آن که البته افق فوتبالی این عضو شورا را به رخ می کشد، توصیه وی به مالکین داماش برای شرکت نکردن این تیم در فینال جام حذفی است و تصور می کند که با این کار فدراسیون فوتبال متحمل هزینه سختی می شود! البته که هزینه ای که از این طریق به داماش وارد می شود بسیار بیشتر از ضرری است که به قول این عضو شورا به فدراسیون وارد می شود چرا که در صورت عدم حضور داماش در فینال جام حذفی، این داماش و برند آن هستند که فرصتی ویژه را برای حضور در سطح اول رقابت های آسیایی از دست می دهند و البته کک فدراسیون فوتبال هم از غیبت احتمالی داماش در فینال جام حذفی نمی گزد!

نگاهی به اظهارنظر فرهام زاهد در مقوله فوتبال و دست بوسی اش از آنانی که به زعم او داور را به باد مشت و لگد گرفته اند و توصیه به مالکان داماش برای شرکت نکردن در فینال مسابقات جام حذفی، شاید به خوبی عیار این عضو شورای شهر رشت و علت همراهی زعامت گونه اش با رمضانپور را نشان دهد.
تشویق تماشگران به خشونت و فحاشی؛ مصداق بارزی از برهم زدن نظم و امنیت عمومی!
#فرهام زاهد #داماش #سپیدرود


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Sport
تازه های Sport
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220103 1