کدخبر:
220107
تاریخ انتشار:
۱۷ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

یک سوال از دو مسئول حوزه سلامت؛ برای حل مشکل بیمه شدگان تامین اجتماعی چه کرده اید؟

خزر: طنز تلخ قضیه اما تعریف و تمجیدهایی است که بعضا بین این دو مسئول حوزه سلامت استان رد و بدل می شود. چنانکه شهدی نژاد با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود یوسف زاده را استاد و دانشمندی می خواند که دانشگاه علوم پزشکی با هدایت وی حرکتی استوار را برای فتح قله های افتخار آغاز کرده است!!

به گزارش خزرآنلاین، قریب به یک سال از عدم پذیرش بیمه تامین اجتماعی توسط برخی بیمارستان های خصوصی رشت می گذرد در این میان یوسف زاده چابک، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و محمدحسین شهدی نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان بعنوان دو مسئول مرتبط در این زمینه، مصاحبه های گوناگون بارها بر این موضوع تاکید کردند که لغو قراردادهای برخی بیمارستان های خصوصی با بیمه تامین اجتماعی مشکلات عدیده ای را برای بیمه شدگان به وجود آورده است. با این حال گفتاردرمانی مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی گیلان و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکنون نتوانسته وضعیت موجود را تغییر دهد چراکه اساسا مردم از این دو انتظار حل مشکل را دارند نه بازگو نمودن آن را.

طنز تلخ قضیه اما تعریف و تمجیدهایی است که بعضا بین این دو مسئول حوزه سلامت استان رد و بدل می شود. چنانکه شهدی نژاد با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود یوسف زاده را استاد و دانشمندی می خواند که دانشگاه علوم پزشکی با هدایت وی حرکتی استوار را برای فتح قله های افتخار آغاز کرده است!

این رشوه کلامی در حالی صورت می گیرد که یکی از بیمارستان های خصوصی که حاضر به پذیرش بیمه تامین اجتماعی نیست و از همین بابت مشکلات فراوانی را برای بیمه شدگان به وجود آورده است، بیمارستان پارس می باشد که از قضا یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی استان که متولی حمایت از حقوق بیماران است، از سهامداران شاخص آن به شمار می رود!

 

اگرچه شاید انتظار درک حال بیماران تحت پوشش تامین اجتماعی از مسئولانی که اوقات فراغت خود را با تفریحات لاکچری همچون سوارکاری با اسب های اصیل و گران قیمت پر می کنند، انتظاری گزاف باشد، اما نکته قابل تامل ادامه دار شدن این مشکل علیرغم اطلاع مسئولان طراز اول استانی از وجود آن است.

 

چگونه دانشگاه علوم پزشکی که بنا به اذعان مسئولانش با بدهی های ریز و درشت دست و پنجه نرم می کند، اقدام به برگزاری کنگره ای پر هزینه در دهکده ساحلی انزلی می نماید؟ چرا علیرغم گذشت قریب به یک سال از سرگردانی بیمه شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان های خصوصی این مشکل همچنان به قوت خود باقی است و حداقل در بُعد رسانه ای هیچ تلاشی برای حل آن دیده نمی شود؟! علیرغم انتشار اسناد فراوان در رسانه ها، تاکنون چه تلاش هایی در خصوص رسیدگی به وضعیت قراردادهای مشاوره نجومی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت گرفته است؟ علت انتصاب دکتر زهرا حصاری شرمه که گفته می شود نسبت فامیلی نزدیکی با حجت الاسلام حصاری شرمه (معاون قضایی قوه قضایی) دارد، بعنوان سرپرست یکی از مهمترین معاونت های علوم پزشکی گیلان یعنی معاونت قضا و دارو چیست؟

 فارغ از هر گونه پیش داوری، برخورد قاطع با رانت و فساد خواسته تمام مردم و یکی از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری از دستگاه های بازرسی، نظارتی و قضایی است.آیا  این حق مردم نیست که بدانند علت پرداخت حق مشاوره چند میلیونی به افراد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بابت ارائه چه خدماتی صورت می گیرد؟
یک سوال از دو مسئول حوزه سلامت؛ برای حل مشکل بیمه شدگان تامین اجتماعی چه کرده اید؟
#دانشکاه علوم پزشکی گیلان #گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220107 1