کدخبر:
220283
تاریخ انتشار:
۲۹ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

سیاسی کاری و محلی سازی مشکلات ملی؛ دو اهرم برای تغییر مدیرعامل توزیع نیروی برق گیلان!

خزر: یکی از مهم ترین انتقادات به شرکت توزیع نیروی برق طی سالیان گذشته خاموشی های روی داده در گرمای تابستان بوده است، اما کیست که نداند واردات روزافزون دستگاه های سرمایشی پر مصرف طی سال های اخیر باعث ایجاد این مشکل گردیده است و نمی توان این معضل ملی را به پای مدیریت ضعیف استانی نوشت چراکه اولا حل این مشکل در گرو تقویت زیر ساخت های برق کشور است و ثانیا وظیفه حل آن هم برعهده شرکت برق منطقه ای بعنوان مولد تولید کننده برق خواهد بود نه شرکت توزیع نیروی برق.

به گزارش خزرآنلاین، در جوامع مترقی طول عمر بالای مدیریتی یکی از شاخص های بهبود در ارائه خدمات به شهروندان محسوب می شود. در کشور ما اما عمر مدیریت مدیران دولتی کوتاه است. در استان گیلان این نقیصه بیش از پیش به چشم می خورد تا آنجا که عدم ثبات مدیریت شهری در شهرداری رشت حتی در کشور هم شهره گردیده است.

بی ثباتی مدیریت سبب می شود تا یک مدیر به محض آشنایی با مشکلات حوزه فعالیت خود و برنامه ریزی برای رفع آن ها جای خود را به فرد دیگری دهد. این اتفاق همچنین برای مدیر بعدی و بعدی ها هم تکرار شده و سیکل معیوبی را ایجاد می کند که در آن نه تنها هیچ وقت مشکلات مردم حل نمی شود بلکه انگیزه از مدیران برای حل این مشکلات گرفته خواهد شد.

در استان گیلان موارد فراوانی بر ادامه بقای یک مدیر در جایگاه مدیریتی اش تاثیرگذار است. از افزایش یا کاهش نارضایتی عمومی گرفته تا رضایت غیرقابل انکار نمایندگان از عملکرد مدیر مربوطه.

متاسفانه عمر مدیریتی در گیلان محدود بوده و در برخی موارد حتی مدیران پس از کنار گذاشته شدن از پست های خود، بازداشت شده و به انفصال از خدمت محکوم شده اند. در چنین شرایطی باید اعتراف کرد که برقراری نوعی تعامل بین تمامی فاکتورهای تاثیرگذار بر ادامه روند مدیریتی، هنری است که تعداد معدودی از مدیران استان از آن بهره مندند.

جمشید طالبی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان یکی از معدود مدیرانی است که در قیاس با سایر مدیران دولتی استان سابقه ای به مراتب بیشتر دارد.
عمر بالای مدیریت طالبی نه تنها نقطه ضعفی برای به چالش کشیدن عملکرد وی محسوب نمی شود بلکه بیانگر شناخت کافی او  از مشکلات موجود و راه حل آن ها است. البته مدیریت بی حاشیه طالبی در توزیع نیروی برق طی سال های گذشته گواهی بر این ادعاست.

یکی از مهم ترین انتقادات به شرکت توزیع نیروی برق طی سالیان گذشته خاموشی های رویداده در گرمای تابستان بوده است اما کیست که نداند واردات روزافزون دستگاه های سرمایشی پر مصرف طی سال های اخیر باعث ایجاد این مشکل گردیده است و نمی توان این معضل ملی را به پای مدیریت ضعیف استانی نوشت چراکه اولا حل این مشکل در گرو تقویت زیر ساخت های برق کشور است و ثانیا وظیفه حل آن هم برعهده شرکت برق منطقه ای بعنوان مولد تولید کننده برق خواهد بود نه شرکت توزیع نیروی برق.
سیاسی کاری و محلی سازی مشکلات ملی؛ دو اهرم برای تغییر مدیرعامل توزیع نیروی برق گیلان!
# شرکت توزیع نیروی #طالبی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220283 1