کدخبر:
220315
تاریخ انتشار:
۳۰ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تبریزی ها به دنبال اسناد هویتی گیلان؛ بودجه مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان صرف چه مواردی می شود؟!

خزر: تمایل موزه تبریز برای در اختیار گرفتن این اسناد علاوه بر اینکه موید ارزش بالای آنان است، این سوال را به ذهن متبادر می کند که به راستی بودجه سازمان هایی همچون مرکز اسناد کتابخانه ملی استان گیلان در چه مواردی صرف می شود؟!

به گزارش خزرآنلاین، مالک اسناد مشروطه گیلان قصد دارد بر اثر بی مهری ها و بلاتکلیفی ها تمامی اسناد مربوط به مشروطه گیلان را به موزه تبریز واگذار کند.

حسن اکبری در این خصوص می گوید متاسفانه متولیان فرهنگی که بودجه های کلان دارند انتظار دارند مجموعه داران شخصی اسنادی را که طی سال ها با هزینه شخصی خریداری کرده اند به صورت رایگان در اختیارشان قرار دهد ضمن اینکه بعید است برای حفاظت و امنیت این اسناد هم فکر اساسی کرده باشند.

مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان طی چند ماه اخیر با مدیریت ژاله حساس خواه اداره می شود. اگرچه حساس خواه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه مدعی شده بود که گیلان از زمان حضور وی در شاخص های سازمان اسناد و کتابخانه ملی رشد چشمگیری داشته است و هیچ دستگاهی مانند سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان به حوزه ماموریتی خودش اهتمام نداشته است اما فرستاده شدن اسناد مشروطه گیلان به موزه تبریز خلاف این ادعا را ثابت می کند.

نکته مهم دیگر در این میان آن است که بنا به اظهارات مالک اسناد مشروطه گیلان، متولیان فرهنگی استان علیرغم بهره مندی از بودجه های کلان انتظار آن را دارند که این اسناد به صورت رایگان در اختیار آنان قرار گیرد این در حالی است که مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان بارها از مردم خواسته است که واهمه در اهدای اسناد را کنار گذاشته  و آن را در اختیار این سازمان قرار دهند. حساس خواه البته نگفته است که این اسناد ذی قیمت را به صورت رایگان از مردم طلب می کرده است!

بیشتر بخوانید: وقتی دامن فرهنگ به سیاست آلوده می شود؟ / نقدی بر عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان

تمایل موزه تبریز برای در اختیار گرفتن این اسناد علاوه بر اینکه موید ارزش بالای آنان است، این سوال را به ذهن متبادر می کند که به راستی بودجه سازمان هایی همچون مرکز اسناد کتابخانه ملی استان گیلان در چه مواردی صرف می شود؟!
تبریزی ها به دنبال اسناد هویتی گیلان؛ بودجه مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان صرف چه مواردی می شود؟!
#سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان #ژاله حساس خواه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220315 1