کدخبر:
220319
تاریخ انتشار:
۳۰ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نود و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت:

مخالفت با سفر مسئولان شهرداری رشت به ایتالیا/ سفر به تهران برای مشخص شدن وضعیت شهردار منتخب

خزر: نود و سومین جلسه شورای شهر رشت با حضور اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، نود و سومین جلسه شورای کلانشهر رشت با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری ساعد اصلانی و ‌با حضور اعضای شورای شهر رشت و حاج عباس بایرامی رییس بنیاد حفظ اثار استان گیلان برگزار شد.

امیرحسین علوی رییس شورای شهر رشت، ضمن خیر مقدم خدمت جناب سرهنگ بایرامی گفت: دقایقی خدمت  این عزیزان هستیم.  امیدوارم با تصمیمی که اعضای شورا می گیرند بتوانیم آینده خوبی را برای شهر رشت رقم بزنند.

وی در ادامه با اشاره به انتخاب شهردار افزود: با موافقت اعضای شورای شهر برای پیگیری وضعیت تایید صلاحیت منتخب شورا، هفته آینده به تهران سفر می‌کنم تا هرچه زودتر وضعیت تائید یا ردصلاحیت ناصر حاج محمدی مشخص شود. امروز زمانی است که مدیران قدیمی جای خود را به مدیران جوان می‌دهند و تجارب خود را در اختیار انان قرار خواهند داد.

رییس شورا اظهار داشت: برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی موزه دفاع مقدس به همت بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و همکاری شورای شهر رشت راه اندازی خواهد شد.

در ادامه رضا رسولی، عضو شورای شهر رشت گفت: با تمام احترامی که برای نیروهای بازنشسته قائل هستم معتقدم باید از ظرفیت جوانان استفاده شود.

این عضو شورای شهر رشت با اشاره به لایحه ارسالی پیرامون انعقاد قرارداد با شرکت تعاونی مصرف کارکنان شهرداری به منظور تامین رانندگان استیجاری گفت: به منظور افزایش انگیزه و کارآیی رانندگان استیجاری شهرداری و با هدف نظام‌مند نمودن پرداخت‌ها این لایحه مطرح شده است. تعاونی و شرکتی هر دو خصوصی است و پرسنل خود را دارند و دغدعه شورا فقط پرداخت حقوق و بیمه این پرسنل است. اما افزایش نیرو در قالب تعاونی اتفاق نخواهد افتاد.

اسماعیل حاجی پور عضو دیگر شورای شهر رشت هم در تایید این لایحه گفت: در گذشته افرادی با عنوان مشاور یا شیشه پاکن وارد شهرداری شدند اما یکباره مسئول یک واحد شدند.

وی افزود: افرادی هستند که ۱۶ سال در شهرداری به عنوان راننده مشغل کار هستند اما به صورت روزمزد حقوق دریافت می کنند و افرادی هستند که با عناوینی مانند مشاور استخدام می شوند.

این عضو شورا متذکر شد: اگر نگرانی برای جذب و ورود به سازمان است باید در همه موارد باشد. این رانندگان پاکباخته هستند و باید هرچه سریعتر وضعیتشان مشحص شود.

در ادامه این جلسه لایحه سفر فاطمه قدیمی، مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک رشت و یک نفر نماینده با هزینه 50 میلیون تومان برای حضور در سیزدهمین کنفرانس شهر خلاق خوراک مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

بهراد ذاکری در مخالفت با این سفر گفت: این سفر غیر ضروری است زیرا اینگونه سفرها هیچ دستاوردی برای شهر رشت تاکنون نداشته است.

عاقل منش اما در موافت با این سفر گفت: در یک‌سال اخیر هیچگونه سفر خارجی انجام نشده است و فقط انتقاد نباید داشته باشیم. این فرصت بسیار خوبی است و باید از کرسی شهر خلاق خوراک شهر رشت در یونسکو دفاع و آن را حفظ کنیم.

شیرزاد هم گفت: بنده مخالفی با سفرهایی که خروجی خوبی برای شهر رشت داشته باشد، ندارم اما بهتر است این هزینه ها صرف زیرساخت ها شود. در حوزه اطلاع رسانی در شهرداری دو مدیر حضور دارند که باید به زودی این امر تعیین و تکلیف شود.

زاهد هم در اظهاراتی تقریبا مشابه با شیرزاد گفت: بنده مخالف سفر مدیران شهرداری نیستم اما باید این سفرها خروجی داشته باشد.

رمضانپور اما خواستار شفافیت در این سفرها شد و گفت: چند سفر برای این برند انجام شده است و گزارش این سفرها نیز باید شفاف ارایه شود.

لایحه دوفوریتی و یک فوریت سفر به شهر فابریانو ایتالیا با هزینه 50 میلیون تومانی با حضور خانم قدیمی ،یک اشپز و یک نماینده از بخش فرهنگی هنر تجارت تصویب نشد اما دو دوفوریت لایحه ترک تشریفات برای تعاونی مرتبط با شهرداری مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

 
مخالفت با سفر مسئولان شهرداری رشت به ایتالیا/ سفر به تهران برای مشخص شدن وضعیت شهردار منتخب
#نود و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت: # شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220319 1