کدخبر:
220333
تاریخ انتشار:
۳۱ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

از ثناگویی چاپلوسان تا عدم آگاهی از واقعیت های موجود؛ ریشه «من مرا قوربان» برخی مدیران گیلانی در چیست؟

خزر: البته با جست و جوی ساده در فضای مجازی می توان به موارد اینچنینی دیگری برخورد. "من مرا قوربان" برخی مدیران گیلانی یا ناشی از عدم شناخت صحیح آنان از معضلات موجود و یا ریشه در ارائه برخی آمارهای نادرست با اهداف مشخص دارد. هرچه که هست این مردم هستند که باید در خصوص عملکرد این مدیران در نحوه خدمت رسانی سازمان های مربوط به آنان نظر دهند!

به گزارش خزرآنلاین، طی ماه های اخیر برخی مدیران گیلانی در نشست های خبری و مصاحبه های گوناگون اقدام به ارائه آمارهای مختلف از عملکرد درخشان خود نموده اند. مثلا ژاله حساس خواه، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در نشست خبری اخیر با اصحاب رسانه مدعی شده بود که گیلان از زمان حضور وی در شاخص های سازمان اسناد و کتابخانه ملی رشد چشمگیری داشته است! پریسا کرمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان هم چندی پیش در اظهاراتی گفته بود که سرانه مطالعه در استان طی 6 ماه دوم سال 97 رشد 17/5 درصدی داشته است!

یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم چندی پیش در همایش ارتقاء شاخص‌های علم ‌سنجی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفته بود که امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سرعت در حال حرکت از مسیر فناوری و علوم نسل سوم است!

البته این اعتماد به نفس بالای مدیران گیلانی و تصورشان از ارائه عملکرد بسیار مناسب را باید توهمی دانست که احتمالاً ریشه آن در تعریف و تجمیدهای برخی زیردستان ثناگو و یا نظرسنجی های دروغین و بی پایه و اساس نهفته است.

چگونه در شرایطی که بسیاری از آمارهای کشوری از کاهش سرانه مطالعه خبر می دهند، گیلان رشدی نه 1 یا 2 بلکه 17/5 درصدی را تجربه می کند؟! سند این ادعا کجاست و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر چه اساسی آن را بر زبان می آورد؟

اینکه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان می گوید گیلان از زمان حضور وی در شاخص های سازمان اسناد و کتابخانه ملی رشد چشمگیری داشته است بر کدام اساس استوار است؟ اصلا این شاخص ها چیست و مگر حساس خواه از زمان مدیریتش دست به چه تغییر و تحول شگرفی زده است که تا این اندازه با اطمینان از رشد عملکردی سازمان تحت خود سخن به میان می آورد؟! جالب آنکه همین دیروز بود که خبر انتقال قریب الوقوع برخی از اسناد هویتی گیلان به تبریز در رسانه ها منتشر شده بود!

تعریف و تمجیدهای رییس دانشکاه علوم پزشکی از عملکرد خودش هم محدود به یکی، دو مورد نیست. یوسف زاده در حالی مدعی حرکت سریع دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال فن آوری است که چندی پیش خودش در گفت و گویی مدعی شده بود که دانشگاه علوم پزشکی گیلان حتی امکان رقابت با دیگر دانشگاه های کشور را هم ندارد!

البته با جست و جوی ساده در فضای مجازی می توان به موارد اینچنینی دیگری برخورد. "من مرا قوربان" برخی مدیران گیلانی یا ناشی از عدم شناخت صحیح آنان از معضلات موجود و یا ریشه در ارائه برخی آمارهای نادرست با اهداف مشخص دارد.

هرچه که هست این مردم هستند که باید در خصوص عملکرد این مدیران در نحوه خدمت رسانی سازمان های مربوط به آنان نظر دهند!
از ثناگویی چاپلوسان تا عدم آگاهی از واقعیت های موجود؛ ریشه «من مرا قوربان» برخی مدیران گیلانی در چیست؟
#یوسف زاده چابک #ژاله حساس خواه #پریسا کرمی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220333 1