کدخبر:
220341
تاریخ انتشار:
۳۱ اردیبهشت ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان:

۴۰ درصد آمار اشتغال گیلان مربوط به حوزه صنعت و تجارت است

خزر: فرهاد دلق‌پوش امروز در جلسه کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: تولید و تجارت خط مقدم جبهه اقتصادی محسوب می‌شوند و بایستی فرآیند پدافند غیرعامل به صورت علمی در لایه‌های مختلف اقتصادی اجرا شود تا همواره آمادگی لازم جهت مقابله با تهدیدات دشمن را داشته باشیم.

به گزارش خزرآنلاین، فرهاد دلق‌پوش امروز در جلسه کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: تولید و تجارت خط مقدم جبهه اقتصادی محسوب می‌شوند و بایستی فرآیند پدافند غیرعامل به صورت علمی در لایه‌های مختلف اقتصادی اجرا شود تا همواره آمادگی لازم جهت مقابله با تهدیدات دشمن را داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: آمار 40 درصدی اشتغال در بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان و فعالیت 3 هزار و 100 واحد صنعتی و 110 هزار واحد صنفی و 112 معدن فعال در استان که به طور مستقیم با معیشت مردم سرکار دارند، جایگاه و حساسیت ویژه‌ وجود پدافند غیرعامل مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر سیاست‌ها و راهبردها بر پایه اصول علمی باشند و برنامه‌های پدافندی با همراهی نخبگان، هیئت علمی دانشگاه‌ها و جوانان فعال در این حوزه انجام شود و همچنین اگر برنامه‌های کلان و راهبردهای محوری دقیق‌تری داشته باشیم، قطعاً شاهد اثربخشی بیشتری در زمینه پدافند غیر عامل خواهیم بود.

دلق‌پوش تاکید کرد: به طور مثال برداشت غیراصولی از معادن نتایج مخاطره آمیز و فاجعه باری به دنبال دارد لذا بایستی مطالعات دقیق قبل از بهره‌برداری معدن انجام شود؛ پدافند غیرعامل بایستی به صورت زیرساختی در بخش تولید و تجارت برای کاهش آسیب‌های احتمالی، طراحی ، برنامه‌ریزی و پیاده سازی شود.

رئیس کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: موقعیت جغرافیایی ممتاز استان گیلان به نحوی است که یک استان مرزی و استراتژیک محسوب می‌شود و در بدترین شرایط کشور، می‌تواند به عنوان یک سوپاپ اطمینان برای پشتیبانی از کل کشور عمل نماید، لذا بهره‌گیری از ظرفیت‌های این استان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی به عنوان یکی از بازوهای اصلی در زمینه پشتیبانی و تامین مایحتاج مردم، تحت هیچ شرایطی نباید خصوصی سازی شود زیرا در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، نظیر چنین شرکتی وجود دارد که وظیفه تامین کالای اساسی و تنظیم بازار در هنگام ضرورت را بر عهده دارد.

دلق‌پوش بر مدیریت جو روانی حاکم بر بازار توسط اتاق اصناف و اتحادیه‌ها تاکید کرد و ابراز داشت: برخی از عناصر ناآگاه، با فضاسازی کاذب به دنبال القای کمبود تصنعی کالا و جوسازی روانی در بازار هستند و یکی از ترفندهای دشمن این است که از همین اقدامات علیه ما استفاده کند.

وی گفت: برای برقراری تعادل در بازار هر اتحادیه چند جلسه توجیهی با زیر مجموعه خود جلسه برگزار کند به شکلی که در شبکه توزیع و بازار خللی به وجود نیاید تا جلوی ساخت بحران‌های ساختگی توسط عده‌ای سودجو گرفته شود؛ مردم بایستی با هوشیاری کامل از این فضای روانی عبور کرده و با مصرف درست و عدم احتکار خانگی، نقشه دشمنان را نقش برآب کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: مقابله با تهدیدات طبیعی به عهده ستاد مدیریت بحران استانداری است و برنامه‌ریزی برای مقابله با تهدیدات غیرطبیعی که معمولاً توسط انسان ساخته می‌شوند و ماهیت متفاوت دارند بر عهده کارگروه پدافند غیرعامل استان گیلان است.

امیر محمدپور با اشاره به وظایف حوزه پدافند غیرعامل و حساسیت در اجرای صحیح آن افزود: افراد در حوزه پدافند غیرعامل موظف هستند که در هنگام صلح از تهدیدات انسان ساخت در برابر جامعه و مردم محافظت کنند و این کارگروه از این حیث که حوزه تولید تجارت بسیار وسیع و ارزشمند است، اهمیت بالایی دارد.

وی تصریح کرد: اصناف، صف نخست پدافند غیر عامل هستند و همچنین بیشترین نقش در پدافند غیرعامل برای کارگروه‌های اقتصادی نظیر صنعت،معدن وتجارت در نظر گرفته شده است چون مستقیماً با مبادلات کالا و عرضه خدمات و اقلام اساسی مردم در ارتباط هستند.
۴۰ درصد آمار اشتغال گیلان مربوط به حوزه صنعت و تجارت است
# رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان #دلق‌پوش


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220341 1