کدخبر:
220523
تاریخ انتشار:
۱۲ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

چرا استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شد؟

خزر: رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی دلایل منتفی شدن استانی شدن انتخابات پارلمان را تشریح و تأکید کرد که این طرح می‌بایسست در فضایی کارشناسی بین مجلس و شورای نگهبان بررسی و نواقص فعلی آن برطرف شود.

  1. به گزارش خزرآنلاین، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ایرادات شورای نگهبان نسبت به استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: با توجه به اینکه شورای نگهبان ایرادات محتوایی نسبت به استانی شدن انتخابات مجلس وارد کرده، رفع این ایرادات نیازمند صرف زمان بیشتری است.

 وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس برای دوم اسفند و یازدهمین دوره انتخابات مجلس منتفی شده است، یکی از دلایل آن را ایرادات و ابهامات محتوایی شورای نگهبان به این طرح دانست.

 رئیس کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: یکی از ایرادات شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات مجلس این بود که این طرح عدالت انتخاباتی را نقض می‌کند، بنابراین برای رفع این ایراد در کمیسیون می‌بایست زمان بیشتری صرف شود که طبیعتا در شرایط موجود به یازدهمین دوره انتخابات مجلس نمی‌رسد.

 کولیوند ادامه داد: بررسی استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها فعلا منتفی شده تا سر فرصت موضوع مورد ارزیابی قرار گیرد و ابهامات و ایرادا شورای نگهبان نسبت به این طرح را کارشناسی‌شده بررسی کنیم.

 رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: استانی شدن انتخابات مجلس می‌بایست در فضایی کارشناسی بین مجلس و شورای نگهبان بررسی و نواقص فعلی آن برطرف شود.
چرا استانی شدن انتخابات مجلس منتفی شد؟
#استانی شدن انتخابات مجلس #محمدجواد کلیوند


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220523 1