کدخبر:
220547
تاریخ انتشار:
۱۴ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تجمع پرشور آمران به معروف و ناهیان از منکر در رشت + گزارش تصویری

خزر: تجمع بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر با حضور پر شور مردم مومن و انقلابی در سالگرد ارتحال امام(ره) برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، اجتماع بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر و گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) عصر امروز(سه شنبه) با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، سردار اسحاقی فرمانده انتظامی گیلان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا دادستان مرکز گیلان، جمعی از مسئولین شهری و عده کثیری از مردم ولایتمدار و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در اجتماع بزرگ آمران به معروف و ناهیان ازمنکر در مصلی امام خمینی‌(ره) در رشت اظهار داشت: رهبر انقلاب بارها و بارها مساله مهم و الهی امر به معروف و نهی از منکر را در نشست‌های مختلف خود مورد تأکید قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: رهبر انقلاب تأکید کردند و فرمودند که من می‌خواهم این واجب فراموش‌شده اسلام را به یاد شما و ملت ایران بیاورم و همه آحاد ملت باید در راستای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر گام بردارند زیرا این مساله تثبیت‌کننده حیات در نظام اسلامی است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک دریای گسترده و مواج است افزود: امام علی(ع) فرمودند که تمام کارها و اعمال خوب و حتی جهاد در راه خدا همانند قطره‌ای در مقابل دریای گسترده و مواج امر به معروف و نهی از منکر هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به وصیت‌ شهدا در رابطه با رعایت عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: اکثر شهدای گرانقدر در وصیت خود همواره تأکید کردند که خواهران من عفاف و حجاب را رعایت کنید اما متاسفانه مساله مهم امر به معروف و نهی از منکر بعد از جنگ تحمیلی به فراموشی سپرده شد.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه با فراموش شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر، نه تنها مشکلات اجتماعی افزایش یافته بلکه فرهنگ اسلامی ایران مورد تهاجم دشمن قرار می‌گیرد افزود: با فراموشی این فریضه، جامعه دست‌خوش بحران‌های مختلف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ما باید در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی خود و احیاء واجب فراموش‌شده امر به معروف و نهی از منکر محکم گام برداریم گفت: عده‌ای تصور می‌کنند که اگر در جامعه اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کنند، آسیب می‌بینند و روزی آنان کم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: امام علی(ع) فرمودند که امر به معروف و نهی از منکر اَجل کسی را نزدیک نکرده و روزی وی را کاهش نمی‌دهد و کسی که این فریضه الهی را انجام دهد در حقیقت به وظیفه دینی خود عمل کرده و واجب الهی را ترک نکرده است.

وی افزود: قرآن کریم 4 وظیفه مهم برای حکومت‌های اسلامی و نظامی که حکومت اسلامی و الهی تشکیل می‌دهد تعیین و تأکید کرده است که نخستین وظیفه از دیدگاه قرآن، برپا داشتن نماز در جامعه، دومین وظیفه نیز زکات بوده، وظیفه سوم امر به معروف و وظیفه چهارم، نهی از منکر است.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه دولت وظیفه دارد در راستای احیاء امر به معروف و نهی از منکر عملکرد مناسب و محکمی داشته باشد تصریح کرد: قانون اساسی ما بر اساس احکام خدا و قانون نبوی است اما در راستای واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر، اقدام مناسبی در دولت‌ها نشده است.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، آل سعود را بزرگترین اردوگاه بی‌دینی دانست و افزود: ترویج بی‌بند و باری، رواج فساد و رواج ارزش‌های باطل غربی جزء بزرگترین ابزارهای دشمنان برای از بین بردن ارزش‌های اسلامی در یک جامعه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که اگر در جامعه به منکر و گناهی برخورد کردید به شخص گناهکار بگوئید که این عمل منکر است و در اکثر مواقع نیاز به سخنرانی نیست اما بی‌تفاوت از کنار گناه عبور نکنید.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند متعال نخستین آمر به معروف بوده است اظهار داشت: پیامبراکرم(ص) نیز دومین آمر به معروف بودند و در این راستا امام باقر(ع) فرمودند همانا که امر به معروف و نهی از منکر دو خُلق، دو صفت و دو رفتار از خداوند متعال است.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: طبق آیات الهی و آموزه‌های دینی، بهترین امت، امتی است که همواره امر به معروف و نهی از منکر کند بنابراین ضروری است که آثار و حرکت امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه به شکل جدید دیده شده و احیاء شود.

فرمانده سپاه گیلان: دشمن برای ترویج بی‌حجابی در ایران نقشه کشیده است

سردار عبدالله‌پور در اجتماع بزرگ آمران به معروف و ناهیان ازمنکر در مصلی امام خمینی‌(ره) در رشت اظهار داشت: مسئله عفاف و حجاب یک مسئله عادی نیست بلکه یک موضوع سیاسی و امنیتی برای کشور است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه دشمن در راستای ترویج بی‌حجابی در ایران نقشه کشیده است خاطرنشان کرد: دشمن در راستای ترویج بی‌حجابی در ایران به دنبال فروپاشی بنیان خانواده در این کشور است.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه دشمن در ‌3 بخش در حال تهاجم به انقلاب و ارزش‌های اسلامی در ایران است ابراز داشت: کشاندن ایران به پای میز مذاکره یکی از طراحی‌های دشمن است.

وی با بیان اینکه ایجاد جنگ نرم دومین طراحی دشمن است خاطرنشان کرد: دشمن در راستای گسترش و ایجاد جنگ نرم در ایران در حقیقت به دنبال بی‌ایمان کردن جوانان ما، ترویج بی‌حجابی و ضربه‌زدن به اعتقادات و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با تأکید بر اینکه سومین طرح دشمن، نقشه کشیدن و ضربه زدن به سبک زندگی اسلامی ایرانیان است اظهار داشت: دشمن در حقیقت در تلاش است تا مردم ایران را به سمت سبک زندگی غربی سوق دهد.

سردار عبدالله‌پور تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با اقدامات شوم خود به دنبال ایجاد ناامیدی و یأس در بین جامعه اسلامی ما هستند و البته تمام توطئه‌های دشمنان با حضور فعالانه و پر قدرت مردم ما قابل حل است.

وی با بیان اینکه باید بتوان از ظرفیت و قدرت نیروهای انقلابی و بسیجی در راستای ترویج و احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بهره برد گفت: سپاه قدس گیلان در کنار بسیج و دیگر نیروهای انقلابی در راستای ترویج و احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ورود می‌کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: باید بتوانیم پرچم انقلاب اسلامی را به دستان حضرت ولی‌عصر(عج) برسانیم و در این مسیر باید این فریضه الهی و واجب فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیاء کنیم.

ان
تجمع پرشور آمران به معروف و ناهیان از منکر در رشت + گزارش تصویری
#تجمع پرشور آمران به معروف و ناهیان از منکر در رشت #خزرآنلاین


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
عبدالله
چراسخنان سردارروپخش نکردیدآمارخوبی دادن.شماخبربگیریدنیروی انتظامی بخاطرآمربه معروف ومحافظت ازبی حجاب هاچقدرشهیدیامجروح دادن خبرخوبی هست اگرموفق بشیدتابی حجاب هادست گلاشونوبدونن.چی میکنن
پنجشنبه، 30 خرداد 139812:16:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220547 1