کدخبر:
220621
تاریخ انتشار:
۱۹ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

خبری خوش برای دوستداران تالاب؛

پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی با دستور دادستان متوقف شد

خزر: پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی که به صورت پایلوت در استخر شماره ۴ قلم گوده شبیه سازی و در مرحله اول در ۵۰ هکتار از تالاب انزلی در حال اجرا بود با دستور دادستان انزلی متوقف شد.

به گزارش خزرآنلاین، پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی که به صورت پایلوت در استخر شماره ۴ قلم گوده شبیه سازی و در مرحله اول در ۵۰ هکتار از تالاب انزلی در حال اجرا بود با دستور دادستان انزلی متوقف شد.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه انزلی با انتقاد از اجرای روش بایوجمی در تالاب انزلی خواستار توقف این طرح شده و گفته بود: «کارشناسان مخالف این پروژه، با حفظ تالاب و احیاء آن مخالف نیستند بلکه آسیب های جدی که این پروژه دارد، آنها را نگران کرده است»

پیش از این محمدپور مدیرکل محیط زیست گیلان گفته بود« مسئولانی که از این پروژه بازدید کردند، اظهار داشتند که این پروژه بسیار بزرگ باید محصور و محدود، به صورت پایلوت اجرا شود تا اتفاقی رخ ندهد. تا یک ماه دیگر مرحله پایلوت تمام می شود و نتایج از دانشگاه های معتبر دنیا به دستمان می رسد که پس از آن تصمیم گیری نهایی در کمیته ملی انجام و اگر جواب منفی باشد وارد فاز بعدی نخواهیم شد.»

توقف پروژه طرح زیست پالایی تالاب درحالی صورت گرفته است که این نوع شیوه احیای تالاب طی چندماه اخیر توسط کارشناسان محیط زیست با انتقادات فراوانی رو به رو شده بود.

گفتنی است نامه توقف اجرای این طرح با دستور دادستان انزلی به دست مسئولان این شهر از جمله امام جمعه انزلی رسیده است.
پروژه احیای تالاب انزلی به روش بایوجمی با دستور دادستان متوقف شد
#تالاب انزلی #پروژه بایوجمی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220621 1