کدخبر:
220649
تاریخ انتشار:
۲۲ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اقدام پرشائبه صداوسیمای گیلان و فرصتی طلایی که در اختیار مدیرکل محیط زیست قرار گرفت!

خزر: مطمئنا صداوسیمای گیلان برای آنکه نشان دهد نفعی در حمایت از سیاست های زیست محیطی دولت ندارد و هم بتواند دامن خود را از آنتن فروشی مبرا کند، باید فرصت مشابه را در اختیار منتقدان اجرای طرح های پرابهام زیست محیطی در استان گیلان قرار دهد.

به گزارش خزرآنلاین، صداوسیمای مرکز گیلان دیروز در اقدامی شائبه برانگیز ضمن دعوت از مدیرکل محیط زیست گیلان در بخش گفت و گوی ویژه خبری فرصتی را در اختیار محمدپور قرار داد تاوی به دفاع جانانه از ۳چالش مهم پیش رو محیط زیست گیلان یعنی انتقال پتروشیمی پسماند خوزستان به گیلان‌، اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی و احداث سد لاسک بپردازد.

مدیرکل محیط زیست استان گیلان هم در این برنامه آب پاکی را بر روی دست فعالان زیست محیطی استان ریخت و گفت که انتقال پسماند پتروشیمی خوزستان به گیلان کاملا منطبق با قانون بوده و قطعا اجرا خواهد شد. وی همچنین تلویحا منتقدان اجرای این طرح را مخالفان اشتغال زایی جوانان دانست و گفت که قزوین هم پسماندهای پتروشیمی خوزستان را پذیرفته است. 

این اظهارات محمدپور در حالی بیان شده که تصویر نامه مخالفت مدیرکل محیط زیست قزوین با انتقال پسماند پتروشیمی خوزستان در فضای مجازی منتشر شده است. 

محمدپور اما از فرصت طلایی که صدا و سیمای گیلان برای اثربخشی به افکار عمومی در اختیارش قرار داده بود به خوبی استفاده و مدعی شد که شرکت اجرا کننده طرح بایوجمی در تالاب انزلی یک مجموعه دانش بنیان از اصفهان است و تا پیش از این هیچ دانشگاه یا شرکتی راه حلی برای کاهش حجم رسوبات آلی تالاب انزلی ارائه نداده است! البته جناب محمدپور به این نکته اشاره نکرد که برخی از اغضای هیات مدیره این شرکت که پیمانکار پروژه هزار میلیارد تومانی اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی است از نزدیکان عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست کشور می باشد و قبلا برخی رسانه های کشوری هم در گزارشات مختلف سپردن اجرای این طرح به این شرکت اصفهانی را نان قرض دادن کلانتری به دوستان خودش دانسته بودند. 

مجری برنامه هم با اشاره به توقف اجرای طرح بایوجمی به دستور دادستان انزلی از محمدپور خواست تا توضیحاتی را در این خصوص ارائه دهد. مدیرکل محیط زیست گیلان هم مدعی شد که دادستان انزلی به منظور حفظ حقوق عامه تا روشن شدن بی ضرر بودن این طرح مانع از اجرای این طرح گردیده و بزودی اسنادی را که دال بر سلامت این طرح است به دادستان ارائه خواهد شد. محمدپور همچنین گفت که ماده ای که شرکت اصفهانی استفاده می کند اثربخش بوده و هیچ تاثیر منفی بر آبزیان ندارد. این در حالی است که بسیاری از اساتید دانشگاهی و صاحب نظران حوزه محیط زیست معتقدند که اثرات دراز مدت ماده مورد استفاده توسط شرکت اصفهانی مشخص نشده و ممکن است در آینده منجر به بروز سرطان، نازایی و بیماری های گوارشی شود.

اگرچه از مدیرکل محیط زیست گیلان که حکم خود را از رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور می گیرد، انتظار مخالفت با پروژه های کلان زیست محیطی مخصوصا پروژه هزار میلیارد تومانی که پیمانکارش هم مرتبط با رییس سازمان محیط زیست کشور است، نمی رود اما مشخص نیست که چرا صداوسیمای گیلان تریبون خود را این چنین در اختیار مدیرکل محیط زیست استان قرار داده و به انعکاس یکطرفه اظهارات محمدپور پرداخته است.آیا بهتر نبود که در این برنامه از اساتید دانشگاهی منتقد نسبت به اجرای پروژه های زیست محیطی گیلان که تعدادشان هم کم نیست دعوت بعمل می آمد؟! چرا در این برنامه از دادستان انزلی دعوت نشد تا بصورت حضوری یا تلفنی دلایل خود را برای ممانعت از ادامه اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی شرح دهد؟ چرا از مخالفان احداث سد لاسک و منتقدان انتقال پسماند پتروشیمی به گیلان برای حضور در این برنامه دعوت بعمل نیامد و تمام وقت برنامه به انعکاس توجیحات مدیرکل محیط زیست گیلان اختصاص یافت؟

مطمئنا صداوسیمای گیلان برای آنکه نشان دهد نفعی در حمایت از سیاست های زیست محیطی دولت ندارد و بتواند دامن خود را از آنتن فروشی مبرا کند، باید فرصت مشابه را در اختیار منتقدان اجرای طرح های پرابهام زیست محیطی در استان گیلان قرار دهد.
اقدام پرشائبه صداوسیمای گیلان و فرصتی طلایی که در اختیار مدیرکل محیط زیست قرار گرفت!
#مدیرکل محیط زیست گیلان #محمدپور #انتقال پسماند


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220649 1