کدخبر:
220675
تاریخ انتشار:
۲۵ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شهردار رشت:

شهرداری از این به بعد دو شیفته می شود/ عملکرد هر فردی در جایگاه خود، مجدد ارزیابی می شود

خزر: شهردار رشت در مراسم معارفه خود و پس از اخد حکم، با اشاره به انتخابش توسط شورانشینان، رشت را شهر اولین ها خواند و گفت: زمانی که با شورای شهر صحبت می کردم، نقاط مختلف شهر را بررسی کردم ولی هیچ چشم اندازی را برای شهر ندیدم که در آینده به کجا خواهد رفت و بنده به عنوان یک فرد متخصص، خواستم تا در برنامه ریزی چشم اندازی برای شهر رشت ترسیم گردد.

به گزارش خزرآنلاین، مراسم معارفه شصت و ششمین شهردار کلانشهر رشت دقایقی قبل با حضور استاندار گیلان، اعضای شورای شهر و برخی از مدیران استانی و شهرستانی آغاز گردید.

رضا رسولی ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه، خیرمقدم ویژه ای به جمالی نژاد، معاون وزیر کشور اعلام کرد و در ادامه، از تمامی مسئولان و افرادی که در مدت 11 ماه گذشته در کنار مدیریت شهری به شهر رشت خدمت کردند، تقدیر و تشکر نمود.

 

نصرتی شهردار سابق شهر رشت هم به عنوان سخنران بعدی گفت: بنده در زمان عزیمت خود از شهر رشت گفتم وطن دوم من شهر رشت می باشد. در این یکسالی که شهر رشت را ترک کرده و در پست جدید خود حضور دارم، بیشترین مراجعاتم از شهر رشت و استان گیلان بوده است.

وی ادامه داد: جهت حضور جناب آقای جمالی نژاد علیرغم مشغله کاری ایشان تمام تلاشم را کردم تا ایشان امروز در بین ما حضور داشته باشند که خوشبختانه ایشان ساعت ۱۲ از تهران حرکت کردند و حالا در جمع ما هستند.

نصرتی ادامه داد: ایجاد اتاق شکوفایی در دو شهر تهران و قزوین توسط ما انجام گرفت اما به جهت اعمال نفوذ ها هیچ کدام مثل اتاق شکوفایی شهر رشت نشد،با یک آگهی جهت سرمایه گذاری، ۱۰۸ سزمایه گذار آمدند و اعلام آمادگی کردند که این یک فرصت بی نظیر است.

نصرتی در پایان سخنانش افزود: برنامه هایی از زمان بنده که مصوب شورا بود تقدیم آقای حاجی محمدی خواهد شد. هرچه در توان داشته باشم برای وطن دوم خود شهر رشت خواهم گذاشت.

 

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: شهر رشت شهر اولین هاست. شهری که زودتر از خیلی از شهرهای دیگر کشور به وجود آمد. اگرچه در شهر رشت کارهای زیادی انجام شده اما کارهای فراوانی هم انجام نشده باقی مانده است. رشت ۱۱ ماه تعطیل بوده است. بهار مست برای شهر تلاش کرد، زحمت کشید اما به جهت سرپرستی نتوانست کارهای بزرگتری انجام دهد.

وی ادامه داد: ما الان در استان و شهرستان بهترین وضعیت مدیریتی را داریم. شهر رشت مکانی برای پیشرفت نیست. این شهر فردی را می خواهد که برای این شهر شهید شود. من از شما قول می خواهم تا هر آنچه دارید برای شهر رشت هزینه کنید. دوستان خوبی در شورای شهر رشت دارید. ما ۳ نماینده این شهرستان هم به شما قول می دهیم هرچه در توان داریم برای خدمت به این شهر بگذاریم.

جعفر زاده افزود: وقتی استاندار گیلان از بدو شروع جلسه معارفه شهر رشت می آید و در جلسه حاضر می شود، پیامی را برای شما و مردم دارد، آنهم این است که من برای خدمت به این مردم آمادگی دارم، جناب حاج محمدی از شما می خواهم به خون شهدا قسم هر آنچه در توان دارید برای این شهر بگذارید.

 

علی بهارمست، سرپرست شهرداری رشت هم در ادامه پشت تریبون قرار گرفت و با بیان اینکه بدبین ترین شهروند رشت هم فکر نمیکرد ۱۱ ماه سرپرستی طول بکشد، گفت: همه خبر دارند که طول مدت سرپرستی زمان بسیار ویژه ای است.

وی ادامه داد: روز دوم سرپرستی بنده بود که معاون محترم دارایی تماس گرفتند. بنده به زعم اینکه ایشان جهت تبریک تماس گرفته اند تلفن را جواب دادم اما ایشان خبر مسدودی ۴.۵ میلیاردی حساب شهرداری را دادند که بسیار بسیار کار را مشکل کرد. در این مدت سرپرستی مکررا حساب شهرداری مسدود شد و تا همین چند روز پیش هم شهرداری با این مشکل دست و پنجه نرم می کرد!

بهارمست افزود: یکی دیگر از اتفاقاتی که در شهر رشت باید می افتاد، حفظ وضع موجود و همچنین حفظ آرامش بود که خدا را شکر توانستیم این دو امر را انجام دهیم. همچنین در این مدت برای اولین بار رژه ۸۰ دستگاه اتوبوس را داشتیم و ۳۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری منعقد کردیم.

 

در ادامه دکتر سالاری، استاندار محترم گیلان در پشت تریبون قرار گرفت و با بیان اینکه کار سختی در شورای شهر رشت انجام گرفت، گفت: انتخاب شهردار وظیفه ای است که قانون گذار برای منتخب مردم قایل شده است و هر کس باید در حدود اختیار قانونی خود قدم بردارد.

دکتر سالاری ادامه داد: در بعضی از شرایط افرادی می آمدند که انتخاب شده بودند و حامیانی از دو گروه مخالف هم داشتند و زمانی که از آنها سوال می شد علت این اتحاد چیست، در جواب با این پاسخ که این اتحاد تاکتیکی است مواجه می شدیم! امیدوارم این موارد کنار گذاشته شود.

 

 

دکتر سالاری ادامه داد: اتفاقاتی که در میدان شهرداری افتاده است یک صورت ویژه ای به شهر رشت داده است. شهر رشت را اگر بخواهید به کسی نشان بدهید اول پیاده راه شهرداری را نشانش می دهید. این نشان می دهد کار بسیار خوبی صورت گرفته است. بیایم در جهت تکمیل این پروژه کار کنیم.

استاندار گیلان افزود: گام هایی در شهر رشت شروع شده که باید در جهت تکمیل آنها قدم برداریم. گام هایی از زمان حضور جناب آقای نصرتی در شهرداری رشت که البته در دوره ی حضورشان بسیار با انگیزه و آشنا به کار کمک کردند و ما دوست داشتیم مدت حضور ایشان بیشتر شود که بنا به دلایل نا معلوم این حضور خاتمه یافت.

دکتر سالاری خطاب به شهردار جدید رشت گفت: تا زمانی که به دور از هرگونه سفارش پذیری شخصی فعالیت کنید در کنار شما هستیم در غیر اینصورت کنار خواهیم ماند و به شما اجازه میدهیم در حدود اختیاراتی که قانون گذار به شما اجازه داده قدم بردارید.

در ادامه دکتر جمالی نژاد، معاون وزیر کشور هم با تعریف و تمجید از نمایندگان رشت گفت: نمایندگان رشت از آن دسته نمایندگان پیگیر و موثر کشور هستند. اگر بخواهیم در شهری تمام قابلیت های توسعه ی شهری آماده شود، باید مثلثی را تشکیل دهیم که مدیریت شهری راس آن مثلث خواهد بود، اگر می خواهیم شهر رشت به جای اصلی خود برگردد و توسعه ی جهشی را داشته باشد حتما باید مناسبات شهرداری و شخص شهردار به صورت ویژه عمل کند.

وی ادامه داد: اگر خدا محوری سر لوحه ی کار ها شود، کارها به نحو احسن جلو خواهد رفت. جمالی نژاد در پایان از زحمات نصرتی تقدیر و تشکر به عمل آورد.

در ادامه، حکم تصدی بر شهرداری رشت به دکتر حاج محمدی تقدیم شد. البته بهراد ذاکری از حضور در جمع اعضای شورای شهر رشت برای تقدیم حکم به حاج محمدی سر باز زد. همچنین طی حکمی از زحمات مهندس بهارمست در دوره تصدی بر سرپرستی شهرداری رشت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

شهردار رشت پس از اخد حکم خود با اشاره به انتخابش توسط شورانشینان، رشت را شهر اولین ها خواند و گفت: زمانی که با شورای شهر صحبت می کردم، نقاط مختلف شهر را بررسی کردم ولی هیچ چشم اندازی را برای شهر ندیدم که در آینده به کجا خواهد رفت و بنده به عنوان یک فرد متخصص، خواستم تا در برنامه ریزی چشم اندازی برای شهر رشت ترسیم گردد.

حاج محمدی ادامه داد: شهر رشت دارای پتانسیل های مناسبی است و خداوند متعال نعمت های خود را برای این شهر تمام کرده است ولی ما کوتاهی کرده ایم. این شهر نباید این همه بدهکاری داشته باشد تا اندازه ای که نتواند حقوق پرسنل را بدهد. بنده امیدوارم که با کمک اعضای شورا و دیگر مسئولین استان و کشور و با همدلی به بهترین ها برسیم. دکتر جمالی نژاد نیز حرفی تاریخی را گفته اند که من را یار دوازدهم رشت بدانید. شهرداری رشت با چهار هزار پرسنل، چابک نیست و این وضعیت شهر در خور شهروندان آن نخواهد بود.

شهردار رشت با اشاره به مشکلات موجود، ادامه داد: مشکل زباله سراوان و رودخانه ها از مشکلات مهم زیست محیطی است و با رهنمودهای اعضای محترم شورا و کمک های استاندار بتوانیم حداقل یک سوم رودخانه ها را سر و سامان بدهیم و در گام بعدی یکی از دو رودخانه را نجات دهیم. در آینده در یک برنامه جداگانه از برنامه های خود خواهم گفت.

حاج محمدی با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی و استارت آپ ها، ادامه داد: از فردا صبح به بچه های شهرداری میگویم طبق دستورالعملهایی که داده میشود تلاش و کار کنند و من در کنار مردم حضور خواهم داشت. در شهرداری باید روزانه 500 میلیون تومان حقوق بدهیم و لذا باید امروز نگاه کنیم ببینیم آیا خروجی هم داریم و نباید چوب لای چرخ همدیگر بگذاریم. از امروز قول میدهم و برای این قول اعتبار شما را نیز میخواهم. شهرداری از این به بعد دو شیفت کار خواهد کرد و در شهرداری نباید بسته بماند. عملکرد هر فردی در جایگاه خود، مجدد مهندسی و ارزیابی خواهد شد و تلاش میکنیم تا شهرداری را به شهرداری فرهنگ محور تبدیل نماییم.

 
شهرداری از این به بعد دو شیفته می شود/ عملکرد هر فردی در جایگاه خود، مجدد ارزیابی می شود
#معارفه شصت و ششمین شهردار رشت #شصت و ششمین شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
جناب اقای حاج محمدی شهردار محترم رشت .بیادداشته باشید همان اعضایی که شمارا شهردار انتخاب ودرروز معارفه در صف جلو ایستاده بودند چنانچه به خواسته غیر قانونی شان پاسخ مثبت ندهی شمارا عزل خواهندکرد وزیادخواهی شورا بدلایل عدم شهردار درطول 11ماه یکی از نشانه هاست وحقیر با 32 سال سابقه درشهرداری وبعنوان یکی از مدیران به شما یاداوری میکنم عضوی که درزمان عضویت درشورا بعلت ضعف مدیریت سبب بالاتریت اختلاس شورادرسطح کشور شده است وهنوز رفیق وشفیق شان درزندان اب خنک میخورند وخود جانماز اب میکشد یکی از انهاست فراموش تان نشود این نکته رادرجیب خود بیاندازید ودرروز بدرقه بیاداورید اگر دست به مدیران نالایق بزنیداستارت کار شروع خواهد شد ومیدانی انتخابات شورا درپیش است وهرکدام مهره ای دردوایر مختلف دارند چپاولگری هم ازهمانجا شروع میشود
دوشنبه، 27 خرداد 13988:42:12
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220675 1