کدخبر:
220701
تاریخ انتشار:
۲۷ خرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه اظهارات مدیرکل راه آهن شمال؛ کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی!

خزر: بعد از مدتها قرار است یک آزمون استخدامی در گیلان برگزار شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی باید هر نفر 650 هزار ریال پرداخت کنند. اما این 65 هزار تومان بابت هزینه کدام خدمات دریافت می شود؟

به گزارش خزرآنلاین، مدیرکل راه آهن شمال امروز در گفتگو با یکی از رسانه های استان با بیان اینکه آزمون استخدامی راه‌آهن استان گیلان هفتم تیر ماه برگزار خواهد شد، گفت: در این آزمون 6 هزار نفر ثبت نام کردند.

اگرچه ثبت نام 6 هزار نفر در این آزمون قابل پیش بینی بود اما نکته تاسف برانگیز قضیه آن جاست که از میان این افراد تنها 131 نفر قرار است جذب راه آهن استان شوند. به عبارت دیگر شانس هر داوطلب برای قبولی در آزمون اندکی بیش از تنها 2 درصد است! البته موفقیت در آزمون استخدامی هم به تنهایی کافی نیست و داوطلبان اشتغال می بایست پس از موفقیت در آزمون کتبی، مورد مصاحبه و معاینات طب کار هم قرار بگیرند!

نکته اصلی اما اینجاست که از هر نفر، 65 هزار تومان برای ثبت نام در این آزمون دریافت شده است که با یک حساب ساده می توان فهمید برای برگزاری این آزمون بالغ بر 390 میلیون تومان به حساب دولت واریز گردیده است.

برای برگزاری یک آزمون سراسری برنامه های زیر بیشترین حجم هزینه را دارد:

طرح سوال، چاپ و نگهداری سوالات، ارسال به استان، استخدام مراقب برای برگزاری آزمون، تصحیح سوالات و در نهایت اعلام نتایج.

اگر به ازای هر صد نفر داوطلب یک مراقب استخدام شود و به آن 400 هزار تومان داده شود هزینه هر مراقب برای یک داوطلب 4 هزار تومان است. اگر هر برگ سوال 1000 تومان چاپ و تکثیر شود و سوالات در 6 برگ باشد برای هر فرد 6000 تومان هزینه می شود. اگر برای طراحی سوالات به 10 استاد نیاز باشد و به هر یک 5 میلیون تومان داده شود، در مجموع برای طراحی کل سوالات 50 میلیون تومان هزینه شده است که با احتساب مجموع شرکت کنندگان در آزمون که 6 هزار نفر می باشند، هزینه طراحی سوال برای هر نفر 8 هزار و سیصد تومان است. برای ارسال هر سوال به استان و جمع آوری آن هم 3 هزار تومان در نظر بگیریم. 5 هزار تومان هم برای حراست از سوالات قبل از آزمون و بعد از آزمون از پاسخنامه ها. آزمون برای خود راه آهن است و برای اجاره مکان برگزاری آزمون نباید هزینه پرداخت کند اما با این حال به اضای هر نفر 5 هزار تومان!! نیز در نظر می گیرم. 2 هزار تومان هم برای کیک و ساندیس در نظر می گیریم. مجموع هزینه هر نفر برای شرکت در آزمون با حساب ما 33300 تومان می شود.

فرض می گیریم ما در حساب کتابهایمان اشتباه کرده و هزینه ها را کمتر حساب کرده ایم در آن صورت با افزودن 30 درصد به هزینه ها بازهم می شود نفری 43290 تومان! یعنی شرکت راه آهن گیلان بر این اساس، از هر داوطلب تقریبا 21 هزار و هفتصد تومان اضافه تر دریافت می کند که اگر ضرب در تعداد کل داوطلبان شود، این آزمون 130میلیون تومان برای شرکت راه آهن شمال درآمدزایی دارد!
به بهانه اظهارات مدیرکل راه آهن شمال؛ کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی!
#استخدام راه آهن شمال #استخدام در گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220701 1