کدخبر:
220751
تاریخ انتشار:
۱ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قابل توجه دادستان شجاع لاهیجان؛ در شهرداری لاهیجان چه می گذرد؟/ اسنادی از دو معامله پرشائبه دیگر در شهرداری لاهیجان!

خزر: باید از شهردار لاهیجان پرسید چگونه زمینی در محله امیرشهید که مرکز شهر می باشد برای فروش به مالک پلاک مجاور، متری یک میلیون و پانصد هزار تومان ارزش گذاری می شود اما ملکی در حاشیه میدان شیخ زاهد واقع در کمربندی متری 2 میلیون و پانصد هزار تومان به شهرداری لاهیحان فروخته می شود؟! 

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که رضا رحمانی، دادستان لاهیجان در اقدامی قابل تحسین پرده از تخلفات محسن کوهکن، نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی برداشت و ضمن اشاره به ساخت ویلای متعلق به این نماینده در لاهیجان، گفت: نماینده‌ای که در مجلس شورای اسلامی پرچم آمریکا آتش می‌زند و در لاهیجان باغات چای را به آتش می‌کشد فرقی با آن آمریکایی ندارد.

این اظهارات شجاعانه دادستان لاهیجان با واکنس کوهکن همراه شد و وی با شکایت از رحمانی، مدعی شد که دادستان لاهیجان او را جزء متخاصمین نظام دانسته است!! 

اگرچه بعید است شکایت نماینده استان اصفهان از دادستان لاهیجان به علت اظهارات شجاعانه و منطبق بر واقعیتش و اعلام حمایت مسئولان استانی و شهرستانی از افشاگری رحمانی، راه به جایی ببرد اما در زیر پوست لاهیجان اتفاقاتی به مراتب عجیب تر رخ می دهد که عزم جدی دادستان را در برخورد با بروز تخلفات احتمالی می طلبد. 

مثلاً چند روز قبل بود که گزارشی از معامله پرشائبه شهرداری لاهیجان با محوریت فرزند یک عضو شورای این شهر در خزرآنلاین منتشر شد.(اینجا را بخوانیداین در حالی است که در قانون صراحتا آمده است اعضای شوراها و بستگان درجه يک‌شان حق معامله و عقد قرارداد با شهرداری هارا ندارند و در صورت مشاهده اين امر، ضمن لغو قرارداد، می بایست عضویت دائم فرد از شورا سلب شود. بی شک اجرای قانون در این مورد جز با ورود دادستان محترم لاهیجان و بررسی چگونگی قرارداد شهرداری لاهیجان با فرزند عضو شورا میسر نخواهد بود.

حالا هم خزرآنلاین به اسناد جدیدی دست پیدا کرده است که قضاوت در خصوص آن را به خوانندگان فهیم و دادستان محترم لاهیجان واگذار می کند. مطمئنا دادستانی که در راستای ایفای وظایف خود و حفظ حقوق بیت المال، توجهی به اسم و رسم متخلفین ندارد، با جدیت به بررسی تخلفات احتمالی در معامله شهرداری لاهیجان با فرزند یک عضو شورا می پردازد و با دقت اسنادی را که در ادامه خواهد آمد، مورد وارسی قرار خواهد داد. 

سند 1

در سند بالا (سند 1) مشخص است که شهرداری لاهیجان یک کوچه را واقع در محله امیرشهید به بهانه متروکه بودن و با این عنوان که این ملک تنها در صورت تجمیع با پلاک مجاور قابلیت استفاده دارد!، به ازای هر متر مربع یک میلیون و پانصد هزار تومان برای واگذاری به مالک پلاک مجاور، ارزیابی کرده است. یعنی شهرداری لاهیجان یک کوچه را در محله امیرشهید به قیمت متری یک میلیون و پانصد هزار تومان به مالک پلاک مجاور می فروشد. 

 

سند 2

نزدیک به یک ماه بعد شهرداری لاهیجان ملکی را در میدان شیخ زاهد، کمربندی لاهیجان، جنب کارخانه سیبک سازی به ازای هر متر مربعی 2 میلیون و پانصد هزار تومان از مالکین خریداری می کند! (سند شماره 2) این بدان معنی است که فرد یا افرادی یک شارع را در محله امیرشهید که مرکز شهر محسوب می شود، متری یک میلیون و پانصد هزار تومان از شهرداری می خرند اما فرد یا افرادی ملک خود را در کمربندی لاهیجان متری 2 میلیون و پانصد هزار تومان به شهرداری می فروشند!

 

سند 3

سند شماره 3 هم نشان میدهد که شورای شهر لاهیجان با خرید زمینی در حاشیه میدان شیخ زاهد، جنب کارخانه سیبک سازی از قرار متری دو میلیون و پانصد هزار تومان موافقت می کند. حالا باید از شهردار لاهیجان پرسید چگونه زمینی در محله امیرشهید که مرکز شهر می باشد با این بهانه که اگر به مالک پلاک مجاور فروخته نشود، استفاده ای نخواهد داشت، متری یک میلیون و پانصد هزار تومان ارزش گذاری می شود اما ملکی در حاشیه میدان شیخ زاهد واقع در کمربندی متری 2 میلیون و پانصد هزار تومان به شهرداری لاهیحان فروخته می شود؟! 

 

البته در مورد فروش زمین محله امیرشهید و همچنین خرید زمین حاشیه میدان شیخ زاهد علاوه بر نکات تعجب برانگیز فراوان در نحوه ارزش گذاری آن ها، موارد قابل توجه دیگری هم وجود دارد:

1. مالک پلاک مجاور زمین خریداری شده در محله امیرشهید کیست و چگونه شهرداری رضایت داده یک شارع را با چنین قیمتی بفروشد؟! آیا خریدار یا خریداران ملک از شهرداری لاهیجان هدفی جز این داشته اند که با خرید این شارع، ارزش زمین یا ساختمان نوساز خود را بالاتر برده و آن را با قیمت بیشتری به خریداران بعدی بفروشند؟ اینکه کارشناس در قیمت گذاری خود به این موضوع توجه داشته که این ملک اگر به پلاک مجاور منتقل نشود، دیگر قابل استفاده نخواهد بود، چنین به ذهن متبادر می کند که کارشناس مربوطه تامین منافع مالک ملک مجاور را مد نظر داشته است وگرنه ارزش گذاری ملک می بایست بر اساس قیمت منطقه ای صورت بگیرد. آیا خریدار این ملک از شهرداری لاهیجان حاضر است در زمان فروش آن به سایرین، تفاوتی بین زمین اضافه شده از کوچه و زمین قبلی خود قایل شود و مثلا به خریداران بگوید چون زمین متعلق به شارع را با قیمتی به مراتب پایین تر از شهرداری خریده پس در قیمت کل هم برای خریداران ارزانتر حساب خواهد کرد؟! 

2. شهرداری لاهیجان چگونه زمینی را واقع در کمربندی، حاشیه میدان شیخ زاهد، جنب کارخانه سیبک سازی یه قیمت متری دو میلیون و پانصد هزار تومان خریداری نموده است؟ نکته جالبی که در خصوص این زمین وجود دارد اینست که به نظر می رسد این زمین در طرح اجرای پروژه «بام سبز - بام آبی» قرار داشته و متولی اصلی آن راه و شهرسازی گیلان است نه شهرداری لاهیجان!! چنانچه مدیرکل سابق راه و شهرسازی گیلان هم از اجرای این طرح خبر داده و گفته بود که پروژه «بام سبز، بام دریا» به طول 27 کیلومتر با مبلغ اولیه هزینه تملک و اجرای 150  میلیارد تومان از طریق بی.او.تی در گیلان اجرایی می‌شود. (اینجا را بخوانید

همچنین با مختصاتی که برخی رسانه ها از جاده بام سبز به دریا می دهند، می توان حدس زد که احتمالا ملکی که توسط شهرداری لاهیجان از قرار متری دو میلیون و پانصد هزار تومان و مجموعا بیش از نیم میلیارد خریداری شده است، در مسیر جاده بام سبز به دریا که از میدان سیبک‌سازی به فاصله 26 کیلومتر به‌طور مستقیم از ضلع بلوار شرقی امام رضا(ع) به ساحل امیرآباد متصل می‌شود، قرار داشته که با فرض صحت این ادعا باید گفت که این ملک می بایست توسط راه و شهرسازی گیلان با بودجه 150 میلیاردی که مدیرکل سابق راه و شهرسازی از آن خبر داده است، خریداری شود نه توسط شهرداری لاهیجان! (اینجا را بخوانید)
قابل توجه دادستان شجاع لاهیجان؛ در شهرداری لاهیجان چه می گذرد؟/ اسنادی از دو معامله پرشائبه دیگر در شهرداری لاهیجان!
#شهرداری لاهیجان #شورای شهر لاهیجان #مسعود کاظمی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220751 1