کدخبر:
220881
تاریخ انتشار:
۱۲ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قابل توجه سازمان بازرسی استان و دادستان لاهیجان؛

پس از واردات مشاور حقوقی از کلاچای؛ این بار قرارداد نجومی با یک فیلمساز رشتی! + سند

خزر: سند زیر نشان می دهد که برون سپاری فعالیت های شهرداری لاهیجان به غیرلاهیجانی ها، تنها محدود به همان مورد نبوده است. بنا به آن چه در این سند آمده است، شهرداری لاهیجان بابت ساخت یک فیلم مستند 90 دقیقه ای، قراردادی به مبلغ 260 میلیون تومان با یک شرکت به آدرس محل استقرار در رشت با هدف معرفی خدمات شهرداری منعقد نموده است!

به گزارش خزرآنلاین، دیروز خبری در خروجی سایت منتشر شد که نشان می داد شهردار لاهیجان، مشاور حقوقی خود را از کلاچای انتخاب نموده است. این در حالی است که لاهیجان سرشار از پتانسیل جوانانی است که حاضرند بدون چشمداشت مالی به زادگاه خود خدمت کنند و مشخص نیست چرا کاظمی مشاور خود را از میان جوانان لاهیجانی انتخاب نکرده است.

حالا اما سند زیر نشان می دهد که برون سپاری فعالیت های شهرداری لاهیجان به غیرلاهیجانی ها، تنها محدود به همان مورد نبوده است. بنا به آن چه در این سند آمده است، شهرداری لاهیجان بابت ساخت یک فیلم مستند 90 دقیقه ای، قراردادی به مبلغ 260 میلیون تومان با یک شرکت به آدرس محل استقرار در رشت با هدف معرفی خدمات شهرداری منعقد نموده است!

در این خصوص ذکر دو نکته ضروری به نظر می رسد:

1. اساسا ساخت فیلم با مضمون نمایش نحوه خدمت رسانی شهرداری لاهیجان تا چه اندازه ضرورت دارد؟ شهرداری در تعامل مستقیم با مردم قرار دارد و فعالیت آن به حدی با زندگی روزمره مردم در هم تنیده که به صورت شبانه روزی توسط مردم رصد می شود و به نظر نیازی به ساخت فیلم و نمایشی برای معرفی خدمات وجود ندارد.

2. اگر هم بنا بر ساخت فیلم باشد، انتخاب فیلمساز در این خصوص، بر چه اساسی صورت گرفته است؟ اگر انتخاب فیلمساز بر اساس مناقصه بوده، اسناد این مناقصه در کدام روزنامه و رسانه منتشر شده است، اگر هم نبوده چرا این اقدام در سکوت کامل خبری صورت گرفته است؟

3. مبلغ 260 میلیون تومان برای ساخت یک مستند از عملکرد شهرداری آن هم در شرایطی که بیشتر شهرداری ها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، بر چه اساسی تعیین شده است؟ آیا شهرداری لاهیجان از فیلمسازان دیگر هم برای ساخت این مستند نظرخواهی کرده و از آنان خواسته تا قیمت پیشنهادی خود را اعلام کنند؟ 260 میلیون تومان برای ساخت یک فیلم مستند 90 دقیقه ای یعنی هزینه هر دقیقه این مستند نزدیک به 3 میلیون تومان خواهد بود! چنین مبلغی برای ساخت یک مستند خیلی زیاد به نظر نمی رسد؟!

4. فارغ از تمام این موارد، چرا از فیلمسازان لاهیجانی برای ساخت این مستند دعوت به عمل نیامده است؟! چرا شهرداری لاهیجان مشاور حقوقی خود را از کلاچای انتخاب می کند و فیلمسازش را از رشت؟ آیا جوانان با تعصب و پراستعداد لاهیجانی حاضر نبودند برای معرفی شهرشان این مستند را به رایگان و یا با کمترین قیمت تولید کنند؟!
پس از واردات مشاور حقوقی از کلاچای؛ این بار قرارداد نجومی با یک فیلمساز رشتی! + سند
#مسعود کاظمی #شهرداری لاهیجان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220881 1