کدخبر:
220889
تاریخ انتشار:
۱۳ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اطلاعات ناقص و تناقضاتی که دامنگیر رمضانپور می شود!

خزر: اگر چه هنوز هم مشخص نیست که رمضانپور بر چه اساس قیمت ملک واگذار شده به تامین اجتماعی را 30 میلیارد تومان ارزیابی کرده است، اما آن چه که می توان از ادعای رمضانپور، تناقضات پیشین او و اسناد منتشر شده نتیجه گیری کرد، اینست که اظهارات رمضانپور در بدنه شورا را نباید بدون تحقیق، پذیرفت! 

به گزارش خزرآنلاین، دوران حضور رمضانپور در شورای شهر رشت، پر است از تناقضات گوناگون! بعضی از این تناقضات به حدی برجسته است که شاید بتوان به حافظه کوتاه مدت این عضو شورا هم شک کرد. اگرچه به نظر می رسد برخی از تناقضات ریشه در عدم اطلاع وی از آن چه در شهرداری در حال انجام است، دارد.

یکی از جالب ترین تناقض های رمضانپور را می توان در جریان انتخاب شهردار رشت دید. آن جایی که پس از انتخاب دومین شهردار، بومی بودن را اولویت خود در انتخاب شهردار دانست و اندکی بعد و در جریان عدم احراز صلاحیت سومین شهردار گفت که بومی بودن اولویت انتخاب شهردار نیست!

مورد دیگر این تناقضات را می توان در انتخاب استاندار گیلان دید. رمضانپور قبل از انتصاب سالاری به عنوان استاندار، گفته بود که انتخاب استاندار غیربومی برای گیلان تنبیه ای است که رئیس‌جمهور برای مردم استان در نظر گرفته‌اند! وی بعد از انتصاب سالاری اما در اظهاراتی کاملا متناقض گفت که از ورود سالاری جوان به گیلان خوشحال است و دکتر سالاری را استانداری توانمند دانست.

از این دست تناقضات رمضانپوری کم نیستند. مثلا این عضو شورای شهر رشت بعد از انتخاب نصرتی به عنوان شهردار، در اظهارنظرهای جداگانه از دو نفر به عنوان گزینه مورد حمایت خود برای تصدی بر شهرداری رشت نام برد! یک بار گفت که شهردار مد نظرش دکتر اسلامی بوده و بار دیگر از زالفی به عنوان گزینه مورد نظر خود نام برده و گفته بود: تلاش بنده و دوستانم این بود تا از وجود مهندس زالفی مدیر خوشنام و با سابقه بومی استان استفاده کنیم ولی متاسفانه بعضی از دوستان شورا با ما همکاری نکردند.

در آخرین جلسه شورا هم رمضانپور تناقض دیگری را در اظهارات و رفتار خود بروز داد. وی در این جلسه مدعی شد که ساختمان 24 واحدی متعلق به شهرداری رشت که ارزش تقریبی آن حداقل 30 میلیارد تومان بوده، به‌ یک‌ باره با مبلغ 6 میلیارد تومان آن هم در آخرین روز اداری سال 1397 به تأمین اجتماعی واگذار شده است. رمضانپور این واگذاری را «جنایت» خواند و با بیان اینکه این ساختمان در گلباغ نماز رشت بوده، خواستار نظارت بر نحوه واگذاری آن توسط نهادهای نظارتی شد.

این عضو شورا در حالی از فروش غیرواقعی ساختمان میلیاردی شهرداری رشت در زمان سرپرستی بهارمست خبر داد و آن را جنایتی بزرگ خواند که خود در شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت با تقدیر فراوان از عملکرد بهارمست بر راس شهرداری رشت، گفته بود: بهارمست در بحران مالی شهرداری حداکثر تلاش خود را انجام داد تا آرامش در شهرداری برقرار باشد. تلاش های بهارمست شبانه روزی بوده و وی کم فروشی نکرده است.

بی تردید اگر در دوران تصدی بهارمست بر راس شهرداری رشت، ساختمان 30 میلیاردی شهرداری 6 میلیارد فروخته شده باشد، دیگر نمی توان مدعی شد که بهارمست در بحران مالی شهرداری حداکثر تلاش خود را انجام داد تا آرامش در شهرداری برقرار باشد! به عبارت دیگر اظهارات رمضانپور در خصوص بهارمست، در تناقض کامل با یکدیگر قرار دارند.

اما انتشار اسناد واگذاری این ساختمان در رسانه ها نشان می دهد که ارزش آن به هیچ عنوان 30 میلیارد تومان نبوده است و فروش آن به قیمت 6 میلیارد تومان بر مبنای قیمت گذاری کارشناس رسمی دادگستری بوده است. بر اساس این اسناد باید گفت این تهاتری است که در دوران ثابت قدم و در زمان شورای چهارم به تصویب رسیده و کارشناسی آن نیز از طریق کانون کارشناسان دادگستری انجام شده و از آن مهم تر مزایده ساختمان نیز توسط سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته است و شهرداری در آن دخل و تصرفی نداشته است.

اگر چه هنوز هم مشخص نیست که رمضانپور بر چه اساس قیمت ملک واگذار شده به تامین اجتماعی را 30 میلیارد تومان ارزیابی کرده است، اما آن چه که می توان از ادعای رمضانپور، تناقضات پیشین او و اسناد منتشر شده نتیجه گیری کرد، اینست که اظهارات رمضانپور در بدنه شورا را نباید بدون تحقیق، پذیرفت! 
اطلاعات ناقص و تناقضاتی که دامنگیر رمضانپور می شود!
#احمد رمضانپور نرگسی #علی بهارمست #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220889 1