کدخبر:
220951
تاریخ انتشار:
۲۰ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بدون کارت هدیه و استخدام های شائبه دار؛ عباسی در رقابتی جوانمردانه با رهبری املشی! + اسناد

خزر: هر چه که هست انتخابات مجلس یازدهم نزدیک است و عباسی رقیب قدرتمندی همچون رهبری املشی را در مقابل خود می بیند. این بار اما نه خبر از کارت هدیه های مرتضوی است و نه نشان از استخدام های غیرقانونی در تامین اجتماعی!

به گزارش خزرآنلاین، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی را می توان یکی از نمایندگان نام آشنای گیلان به حساب آورد. نماینده ای که وزارت دولت احمدی نژاد را می توان نقطه عطفی در کارنامه کاری اش به حساب آورد. دوران نمایندگی اش در مجلس دهم را هم اگرچه می توان به صورت کلی، ایامی به دور از حاشیه تصور کرد اما هر از چند گاهی اتفاقاتی با محوریت نقش او و نقل قول های از وی به گوش می رسد که عباسی را از لا به لای خبرهای همیشگی رسانه ها، تا تیتر اول آن ها هم بالا می کشد.

برای عباسی رقابتش با محمدمهدی رهبری املشی رقابتی جدی است چنانچه کوچکترین لغزش او می تواند منجر به پیروزی رهبری در انتخابات مجلس یازدهم شود. پیشینه تاریخی این رقابت هم در نوع خود جالب است. رهبری املشی در ادوار دوم، سوم، چهارم، پنجم و نهم نماینده مردن رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بوده است. در مقابل عباسی هم در دوره های هفتم و هشتم نمایندگی مردم رودسر را بر عهده داشت. وی در دوره نهم و پس از نام نویسی مجدد رهبری املشی با اختلاف 3540 رای از رهبری شکست خورد و نتوانست به مجلس نهم راه پیدا کند. در مجلس دهم اما عباسی شکست خود را تنها با اختلاف 164 رای جبران کرد و توانست راهی مجلس شود. اما ریشه این موفقیت شکننده عباسی در چه بود؟

عباسی پس از شکست از رهبری املشی و بازماندن از ورود به مجلس نهم، از طرف دولت محمود احمدی نژاد، به عنوان وزیر کار و با هدف کسب رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی تعرفه شد. احمدی نژاد شخصا برای دفاع از عملکرد او در مجلس حاضر شد و اقدامات عباسی را در دوران سرپرستی اش بر وزارت کار قابل توجه ارزیابی کرد. در مقابل اما نمایندگان مخالف عباسی، وی را وابسته به جریان انحرافی قلمداد می کردند. عوض حیدرپور نماینده شهرضا، دهاقان، منظریه و گلشن در جلسه رای اعتماد به عباسی با بیان اینکه عباسی با حلقه انحرافی همکاری داشت، ارتباط او را با جریان انحرافی ارتباطی صمیمانه دانست و علی مطهری هم در مخالفت با عباسی وی را یک حامی بی‌منطق دولت احمدی نژاد در مجلس هشتم خواند!

اگرچه از نظر مطهری، معرفی عباسی به عنوان وزیر کار، مزد همین حمایت های بی چون و چرایش از دولت احمدی نژاد بود، اما عباسی چگونه از این فرصت بی نظیر برای شکست دادن رهبری املشی در مجلس دهم بهره برد؟ برای پاسخ به این سوال باید کمی به گذشته برگشت و تیتر اول رسانه ها را در افشاگری از استخدام های بی ضابطه دوباره خوانی کرد.

خبرگزاری خانه ملت، آذر ماه 92 با پرده برداری از استخدام غیرقانونی 500 نفر در سازمان تامین اجتماعی و در ایام تصدی عباسی بر وزارت کار می نویسد:

«اسناد حاکی از آن است که اسدلله عباسی سهمیه‌های استخدامی در سازمان تأمین اجتماعی را فقط بین اقوام و آشنایان خود تقسیم کرده است، در این لیست از بین 500 نفر استخدام شده؛ 120 نفر از چابکسر، 52 نفر از کلاچای، 48 نفر از رحیم آباد و 60 نفر از املش هستند. البته بین استخدام شدگان طیف وسیعی هم از استان یزد جذب شده که زادگاه سعید مرتضوی است این شکل گزینش و جذب نیرو خیلی فوری و بدون هماهنگی لازم سازمانی صورت گرفته است.

جالب توجه است که از استخدام‌های صورت گرفته که 500 نفر بودند 358 نفر تنها در 5 استان متمرکز بوده‌اند و 60 درصد از نیروهای جذب شده در همین استان‌ها متمرکز شده‌اند که به این ترتیب شاهد مشکلات کمبود نیرو در دیگر استان‌ها بودیم. علاوه‌ بر این موضوع و علی‌رغم نرخ بالای بیکاری نیروهای کارشناسی کشور قریب به 60 درصد از جذب‌شدگان تأمین اجتماعی در این استخدام 500 نفره، مدارکی کمتر از کارشناسی داشته‌اند که همین موضوع خلأهای تخصصی فراوانی در سازمان به وجود آورده است.»

 

با فرض صحت اسناد و ادعاها، از تمرکز استخدام های صورت گرفته توسط عباسی که در محدوده کلاچای، چابکسر، رحیم آباد و املش هستند می توان نتیجه گرفت که عباسی در زمان تقریبا کوتاه تصدی اش بر وزارت کار در دولت احمدی نژاد نگاهی تمام قد به انتخابات مجلس داشته و در تلاش بوده تا با استخدام شهروندان حوزه انتخابیه رودسر در سازمان تامین اجتماعی، برای خود حامیان پروپا قرصی در انتخابات مجلس دهم فراهم کند. البته که پیروزی اش با اختلاف تنها 164 رای نشان می دهد که این دوپینگ سیاسی تا چه اندازه به کمک عباسی آمده است چرا که آرای اکثریت این افراد استخدام شده به انضمام خانواده و دوستان و آشنایان به نام عباسی به صندوق آرا ریخته شد!

این اما تمام حواشی عباسی در مدت کوتاه تصدی اش بر وزارت کار نبود! انتشار گزارش (متن کامل گزارش را از اینجا دانلود کنید) هیئت تحقیق وتفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی، نشان می داد اسدالله عباسی به میزان یکصد میلیارد ریال وجه و پانصد میلیون ریال کارت هدیه دریافت نموده است! در صفحه 12 این گزارش آمده است:

مبالغ پرداخت‌شده در سال ۹۱ و شش ماهه اول ۹۲
 
۱- پانصد میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس جمهوری (تحویل به رئیس دفتر آقای ترابی جهت مساعدت به ایتام وهزینه درمان مراجعین با اولویت بیمه شدگان تأمین اجتماعی) (تأییدیه ۹۲/۱/۲۲)
 
۲- یک میلیارد ریال به آقای عباسی، سرپرست وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (تأییدیه ۹۲/۱/۲۰)
 
۳- یک میلیارد به آقای شیخ‌الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس جمهور (تأییدیه ۹۲/۱/۲۰)
 
۴- پانصد میلیون ریال کارت هدیه به آقای عباسی سرپرست وقت وزارتخانه (تحویلی ۹۲/۱/۸)
 
عباسی که در واکنش به این تحقیق و تفحص و در گفتگو با خبرنگار ایسنا مدعی شده بود که ریالی به وی داده نشده است و حتما در این خصوص پیگیری قضایی می کند (اینجا را بخوانید) بعدها و در گفتگو با روزنامه ایران مدعی شد که کارت هدیه دریافتی از سعید مرتضوی را به نیازمندان داده است! (اینجا را بخوانید) حالا اما سعید مرتضوی در زندان است و عباسی نگران انتصاب افراد مساله دار در استان!
 
 
هر چه که هست انتخابات مجلس یازدهم نزدیک است و عباسی رقیب قدرتمندی همچون رهبری املشی را در مقابل خود می بیند. این بار اما نه خبر از کارت هدیه های مرتضوی است و نه نشان از استخدام های غیرقانونی در تامین اجتماعی!
بدون کارت هدیه و استخدام های شائبه دار؛ عباسی در رقابتی جوانمردانه با رهبری املشی! + اسناد
#رهبری املشی #اسدلله عباسی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
کیکاوس املشی
مطلب و گزارش خوبی بود تصویری از وضعیت عباسی و حواشی او ارائه داد. عباسی سه دوره ای که نماینده شده 2 دوره اش رو با تقلب نماینده شد حالا تطمیع و هزینه های نامشروع و رشوه و خرید آرا و... بماند نتیجه انتخابات رو با تقلب و جعل آرا اعلام نمودند و به مجلس فرستادند!!! دوره هشتم اکبری رای آورد نتیجه را به نفع عباسی اعلام کردند مجلس دهم که دیگه خیلی بارز و عیان بود رهبری املشی رای آورد و حتی طرفداران رهبری املشی جشن پیروزی گرفتند اما در یک لحظه غیر منتظره شوک به همه وارد شد و عباسی رو برنده اعلام کردند حالا باز در این دوره یعنی انتخابات مجلس یازدهم که اوضاع عباسی و موقعیت رای آوری او به شدت وخیم است ایا باز او را برنده انتخابات اعلام می کنند؟!!! پباید منتظر ماند.
يکشنبه، 23 تير 139811:17:53
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

سلیمان
شما از اقای عباسی چه دیده اید که اینگونه از رهبری املشی که تاریخ مصرفش سالهاست تمام شده ، دفاع می کنید ؟!!!!!!! فراموش نکنید عباسی هم اکنون با وجود اتهامات بی پایه و اساسی که به وی زده اید نماینده شهرستانهای رودسر و املش در مجلس است پس فعلا دهانتان را ببندید.
چهارشنبه، 26 تير 139810:42:34
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

ثابت
آقای سلیمان بفرمایید،عباسی جز همین کارهای بی ضابطه وخلاف قانون چهشق القمری برای آسایش ورفاه مردم دو شهرستان وسه بخش انجام داده که مردم نمی توانند ببینند.نکنه تو هم مانند فک وفامیلاش توی تامین اجتماعی گیلان ویا شهر های دیگر پراکنده اند باشی.گویا همینطوری است.بنگر ساخت وساز های سرو لات خیا بان فرهنگ را .علی برکت الله
يکشنبه، 30 تير 13980:9:21
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

علی
با سلام به نویسنده این خبر متأسفم برای شما که حمایت از کسی نموده اید که صداقت ، درستی و کارایی در طول چندین دوره نمایندگی شهرستان رودسر را نداشته است . با نوشته های شما متوجه حمایت شما از دولتی که تمام وقت و صرف و نگاهش به اروپا و آمریکا و برجام بوده و رانت ها ، حقوق های نجومی و ... را بوجود آورده می شویم . اگر عباسی چند نفر را از بیکاری درآورده خدا را شکر لااقل مانند برادر و داماد رییس جمهور ، برادر معاون اول رییس جمهور و ... خلاف مقررات و قوانین جمهوری اسلامی انجام نداده که آقای رهبری املشی هم از حامیان این دولت است دولتی که نظام سرمایه داری را حمایت کرده و به فکر مستضعفان جامعه نیست .
شنبه، 5 مرداد 139814:50:4
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220951 1