کدخبر:
220959
تاریخ انتشار:
۲۱ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

دو قطبی سازی تکراری برای تصدی کیوان محمدی بر استانداری گیلان؛ سیاستی نخ نما و رنگ و رو رفته!

خزر: در دو دولت دکتر روحانی تا کنون، این سومین باری است که فضای گیلان متاثر از انتخاب استاندار می شود. در عین این سه مورد هم، نه تنها نام کیوان محمدی برای تصدی بر استانداری گیلان مطرح بوده، بلکه بر اساس گمانه زنی های رسانه ای، نام او همواره در بین دو گزینه نهایی دیده شده اما در نهایت به عنوان استاندار گیلان تعرفه نگردیده است. دوقطبی سازی با نام کیوان محمدی، سیاست مورد علاقه هواداران او در ادارت دولتی و رسانه های گروهی است. سیاستی که پس از دو شکست قبلی، همچنان تنها حربه محمدی منش ها به شمار می رود.

به گزارش خزرآنلاین، در دو دولت دکتر روحانی تا کنون، این سومین باری است که فضای گیلان متاثر از انتخاب استاندار می شود. در عین این سه مورد هم، نه تنها نام کیوان محمدی برای تصدی بر استانداری گیلان مطرح بوده، بلکه بر اساس گمانه زنی های رسانه ای، نام او همواره در بین دو گزینه نهایی دیده شده اما در نهایت به عنوان استاندار گیلان تعرفه نگردیده است. دوقطبی سازی با نام کیوان محمدی، سیاست مورد علاقه هواداران او در ادارت دولتی و رسانه های گروهی است. سیاستی که پس از دو شکست قبلی، همچنان تنها حربه محمدی منش ها به شمار می رود.

کیوان محمدی - محمدعلی نجفی!

پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات دولت یازدهم، حزب اعتدال و توسعه به شهرتی سراسری دست یافت تا آن جا که به نظر می رسید در بسیاری از استان ها، نفرات اول این تشکل سیاسی می توانند زمام استانداری را در دست بگیرند. حضور دکتر نوبخت به عنوان یک گیلانی در میان بنیانگذاران این حزب، احتمال وقوع این فرضیه را شدت بیشتری می بخشید تا آن جا که تقریبا بسیاری از صاحبنظران سیاسی بر انتخاب کیوان محمدی به عنوان استاندار گیلان اذعان داشتند. اما در واپسین روزهای نزدیک به انتخاب استاندار، نام مردی از آستانه به گوش رسید و محمدعلی نجفی توانست در مدت زمانی کوتاه از طرح نامش، بر کرسی استانداری گیلان تکیه زند تا سرانجام دوقطبی محمدی-نجفی به نفع نجفی به پایان رسد.

کیوان محمدی - مصطفی سالاری!

بعد از پایان کار دکتر نجفی در گیلان و تصدی اش بر استانداری البرز، باز هم گمانه زنی ها برای انتخاب استاندار بعدی گیلان قوت گرفت. این بار به نظر می رسید کیوان محمدی در کوتاه ترین فاصله با ساختمان خیابان معلم قرار دارد. به خصوص آن که یک بار هم از کرسی استانداری دور مانده و دیگر گزینه بومی مطرحی هم برای رقابت با او باقی نمانده بود. انتصاب محمدی به عنوان رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان هم نشان از اعتماد دکتر نوبخت به او داشت. در چنین شرایطی و دقیقا وقتی که همه چیز آماده و مهیا برای تصدی کیوان محمدی بر استانداری گیلان بود، چهره ای جوان و نه چندان نام آشنا از جنوب کشور راهی گیلان می شد تا هدایت استانداری گیلان را در دست گیرد. در دوقطبی محمدی-سالاری، این گزینه غیربومی بود که به دور از هرگونه جنجال و هیاهوی سیاسی، زمام استانداری گیلان را در دست گرفت تا دومین شکست سیاسی را برای مرد پرادعای حزب اعتدال و توسعه در گیلان رقم بزند.

کیوان محمدی - قاسم رمضانپور

حالا به روال معمول، باز هم گیلان بدون استاندار شده و باز هم نام کیوان محمدی برای تصدی بر استانداری گیلان طرح گردیده است. دو قطبی همیشگی این بار هم شکل گرفته و هوادارن محمدی امیدوارند تا این دفعه گزینه مورد حمایت شان پیروز میدان لقب بگیرد. اما این بار هم محمدی با چالش های جدی برای تصدی بر استانداری گیلان روبرو است. به اذعان بسیاری از فعالان اجتماعی و سیاسی استان، دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان اخلاقیات منحصر به فردی دارد و نگاهش حتی به همفکران خودی هم نگاهی بالا و پایین و آمیخته با غرور بوده است. در چنین شرایطی، مخالفت قاطبه اصلاح طلبان با محمدی و رقم خوردن نتیجه عجیب در نشست اصلاح طلبان (اینجا را بخوانید) دور از ذهن نخواهد بود.

نکته قابل توجه دیگر، لاکچری بازی های کیوان محمدی در فضای اقتصادی کنونی است که بارها مورد انتقاد رسانه ها قرار گرفته است. هر کسی که یک بار هم گذرش به سازمان برنامه و بودجه افتاده باشد، از شکل و شمایل جدید این سازمان، به راحتی درک می کند که پس از تصدی کیوان محمدی بر راس آن، میلیون ها تومان صرف بازسازی و زیبایی چشمگیر این ساختمان شده است. این در حالی است که سازمان برنامه و بودجه همچون بسیاری از ادارت دیگر، یک سازمان دولتی بوده و زیباسازی این چنینی ان، تاثیری در کیفیت خدمات ارائه شده ایجاد نخواهد کرد. حتی از تصاویری که بعضا از دفتر کار کیوان محمدی منتشر می ود، به راحتی می توان لاکچری بازی های محمدی را دید!

سومین و مهمترین چالش پیش روی کیوان محمدی، شائبه هایی است که در خصوص عملکرد او در راس سازمان برنامه و بودجه گیلان منتشر شده است. سوالات فراوان در خصوص نحوه توزیع پروژه ها، اتهامات در مورد فشار کیوان محمدی بر برخی دستگاه های دولتی برای جذب سفارشی نیروها که از قضا هم مورد تاکید نماینده اصولگرای تالش و هم مورد انتقاد استاندار اعتدالی گیلان قرار گرفت، توجه ویژه به برخی نورچشمی ها و ... اگرچه فعلا در حد حرف و حدیث هایی باقی مانده که به راحتی قابل راستی آزمایی نیست اما مانعی محکم بر سر راه تصدی محمدی بر استانداری گیلان خواهد بود.
دو قطبی سازی تکراری برای تصدی کیوان محمدی بر استانداری گیلان؛ سیاستی نخ نما و رنگ و رو رفته!
#کیوان محمدی #استانداری گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220959 1