کدخبر:
220999
تاریخ انتشار:
۲۷ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ردپای حق شناس در تعرفه صالحی به عنوان استاندار گیلان؟/پشت پرده طرح نام صالحی برای تصدی بر استانداری گیلان چیست؟!

خزر: این نارضایتی به اندازه ای بود که حتی دامنگیر حق شناس شد و وی در بدو ورود به گلستان، با چهره های سیاسی و اجتماعی مختلفی روبرو شد که تصور می کردند حق شناس، جایگاه استانداری را که متعلق به صالحی بوده، غصب کرده است! جو سنگین ناشی از این موضوع و حمایت علنی بسیاری از نمایندگان گلستان از صالحی سبب شد تا حق شناس به دنبال چاره ای برای تلطیف این فضا باشد و بهترین راه برای تحقق این هدف این بوده که همانطور که یک گیلانی استاندار گلستان شده، صالحی به عنوان یک گلستانی، استاندار گیلان لقب بگیرد!!

به گزارش خزرآنلاین، طی روزهای گذشته نام های فراوانی برای تصدی بر استانداری گیلان از سوی رسانه ها طرح گدیده است. گفته می شد از بین گزینه های بومی کیوان محمدی و قاسم رمضانپور و از بین غیربومی ها هم ارسلان زارع شانس بیشتری برای تصدی بر کرسی استانداری دارند. با این حال طی دو روز گذشته نام دیگری هم راه خود را به رسانه ها پیدا کرده است و برخی رسانه ها حالا از او به عنوان گزینه محتمل تصدی بر رسانه ها نام می برند. محمدرضا صالحی!

اما پشت پرده طرح نام محمدرضا صالحی که در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم استاندار خراسان شمالی بوده است، چیست؟

صالحی تا پیش از انتصاب حق شناس به عنوان استاندار گلستان، محتمل ترین گزینه برای تصدی بر استانداری گلستان و مورد حمایت مجمع نمایندگان این استان بوده است اما از آن جاییکه وی متولد گلستان بوده و سیاست وزیر کشور در چند وقت اخیر، انتخاب استانداران غیربومی است، صالحی نتوانست کرسی استانداری گلستان را در دست بگیرد.

با انتخاب هادی حق شناس به عنوان استاندار گلستان، نارضایتی از عملکرد وزارت کشور در خصوص انتخاب یک گیلانی به عنوان استاندار گلستان به اوج رسید. بسیاری از نمایندگان گلستان معتقد بودند با توجه به حضور صالحی به عنوان گزینه ای بومی، نیازی به واردات استاندار از گیلان نبوده است.

این نارضایتی به اندازه ای بود که حتی دامنگیر حق شناس شد و وی در بدو ورود به گلستان، با چهره های سیاسی و اجتماعی مختلفی روبرو شد که تصور می کردند حق شناس، جایگاه استانداری را که متعلق به صالحی بوده، غصب کرده است! جو سنگین ناشی از این موضوع و حمایت علنی بسیاری از نمایندگان گلستان از صالحی سبب شد تا حق شناس به دنبال چاره ای برای تلطیف این فضا باشد و بهترین راه برای تحقق این هدف این بوده که همانطور که یک گیلانی استاندار گلستان شده، صالحی به عنوان یک گلستانی، استاندار گیلان لقب بگیرد!!

با فرض صحت این ادعا باید گفت حق شناس برای هموار نمودن راه تصدی صالحی بر استانداری گیلان نیاز به ایجاد یک جو رسانه ای برای آماده سازی افکار عمومی داشته است. ایجاد این جو هم وظیفه ای بود که دو رسانه در استان ایفای آن را بر عهده داشتند.

نخستین رسانه ای که می بایست نام صالحی را به عنوان گزینه تصدی بر استانداری گیلان برجسته نماید، یکی از رسانه های نزدیک به حق شناس بوده که بارها به حمایت از حق شناس برای تصدی بر استانداری گیلان در دوره های مختلف پرداخته و حتی نخستین رسانه ای بوده که خبر انتصاب حق شناس به عنوان استاندار گلستان را حتی پیش از پایان جلسه هیات دولت، رسانه ای کرده است. خبری که به نظر می رسد منبع آن خودِ حق شناس بوده است!

رسانه دومی هم که در این میان سعی می کند با مصاحبه با نمایندگان مختلف، هم نمایندگان را با نام صالحی آشنا کند و هم با انتشار این مصاحبه ها افکار عمومی را برای پذیرش صالحی آماده سازد، همان رسانه ای است که یکی از مسئولانش  پس از حضور حق شناس در استانداری گلستان، پستی مهم را در استانداری گلستان به دست آورده است.

اما جو رسانه ای به تنهایی نمی تواند یک گلستانی را در کمتر از یک هفته، استاندار گیلان کند. شنیده های خبرنگار خزرآنلاین حکایت از آن دارد که حق شناس طی روزهای گذشته دیداری را با یکی از نمایندگان استان داشته و از او خواسته تا مسببات تصدی صالحی بر استانداری گیلان را طی روزهای آتی فراهم کند. حتی اخیرا دیداری مشترک بین این نماینده پرنفوذ و صالحی صورت گرفته است. این در حالی است که سایر نمایندگان استان به طور کلی از این قضیه بی اطلاع بوده اند. شاهد این ادعا هم اینکه ولی داداشی، نماینده آستارا در مصاحبه ای می گوید نام صالحی در بین گزینه های مجمع نمایندگان نیست و عباسی، نماینده رودسر هم در مصاحبه با همان رسانه مدعی می شود تا کنون نام صالحی برای تصدی بر استانداری گیلان به گوشش نخورده است! هر چند هدف از این مصاحبه ها، نه کم کردن شانس صالحی برای تصدی بر استانداری بلکه شناساندن وی به نمایندگان و آماده سازی افکار عمومی برای حضور صالحی در گیلان است!




ردپای حق شناس در تعرفه صالحی به عنوان استاندار گیلان؟/پشت پرده طرح نام صالحی برای تصدی بر استانداری گیلان چیست؟!
#هادی حق شناس #محمدرضا صالحی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
220999 1